Mordoğan Ve Karaburun Tekne Turları
Mordoğan ve Karaburun, denizleri, dinginlikleri ve temiz hava ile görenleri kendilerine hayran bırakan, Ege’nin saklı incileridir. Bu alanlar, Kaza, İskele, Bodrum ve Burgaz Arkası olarak 4 ana kısmı içlerine alırlar. İzmir’e yaklaşık 105 km uzaklıkta kalan bu inciler, yeşilin, şirin mimarinin ve masmavi denizlerin birleşimi sergilerler. Mordoğan ve Karaburuna gittiğinizde
yapabileceğiniz en güzel aktivite ise çevrelerinde yer alan doğa harikası koy ve adaları ziyaret etmektir. Hadi şimdi gelin, bu koyları ve adaları ziyaret edebileceğiniz Mordoğan ve Karaburun tekne turu hakkında detaylı bilgilere bakalım!
 
Mordoğan Ve Karaburun Tekne Turu Sezonu Ve Günübirlik Tekne Turu Saatleri
Mordoğan ve Karaburun tekne turu sezonu, Haziran ayı başı itibari ile en keyifli dönemlerine giriş yapar. Bu dönemde havaların ısınması, koyların denize girilebilir hale gelmesi, hatta koylarda ve ada alanlarında renkli balıkların gözlemlenebilmesi, sezonun hareketlenmesini sağlamaktadır.
 
Mordoğan ve Karaburun tekne turu saatleri, kalkış işlemleri için 10:30, turdan dönüş işlemi için ise 18:00 olarak belirlenmiştir. Karşıyaka, Foça alanlarından tura katılma taleplerinizde ise kalkış saatleri 08:30 ila 10:00 olarak belirlenmektedir. Dönüş işlemleri kapsamında tekne kalkışı ise her ziyaretçi için aynı saatte, 18:00 sularında gerçekleşmektedir. Bu saat aralıklarında birden fazla koy ve ada’yı ziyaret ediyoruz. Öğlen saatinde ise teknede ve masmavi denizin ortasında zengin balık menüleri ile öğlen yemeğimiz yiyoruz. Tur kalkışları ise birden fazla noktadan gerçekleştirilmektedir.  Günlük tekne turları dışında denizde gecelemeyi, gulette kıyıları dolaşmayı sevenler icin ayrıca Mordoğan Mavi Tur seçeneklerini de tavsiye ederiz. Tekne ve Yat sitesinden bu bölgedeki mavi turlara göz atabilirsiniz.
 
 
Mordoğan Ve Karaburun Tekne Turları Nereden Kalkar?
 
Mordoğan ve Karaburun tekne turu kalkış yerleri, Karşıyaka, Foça, Mordoğan, Karaburun iskele ve limanlarıdır. Bu alanların tümünden Mordoğan ve Karaburun tekne turuna çıkabilirsiniz. Tura Karşıyaka limanından katılmayı düşünüyorsanız, 08:30 saatinde, iskele alanında bulunmanız gerekir. Tura Foça Limanından katılmak için ise 10:00 civarında Foça iskelesinde olmanız yeterli olacaktır. Mordoğan ve Karaburun’dan binişler için ise 10:30 ila 11:00 saatleri arasında kasaba iskelelerinde olmanız gerekir. Bu kalkış noktalarından çıkacağımız rota kapsamında ilk olarak, Manal Koyuna yol alıyoruz. Koyda mola ardından ise enfes bir öğlen yemeği yiyoruz. Yol boyunca animatörlerin eşlik ettiği aktiviteler ile eğlenceye devam ediyoruz.
 
Mordoğan Ve Karaburun Tekne Turları Programı
Mordoğan ve Karaburun tekne turu programları, Foça, Karşıyaka, Mordoğan, Karaburun iskelelerinden kalkış, rotada yer alan koy ve adaların gezilmesi, teknede öğlen yemeği aşamalarını içerir. Kalkış ardından il durak olan Mangal koyuna varıyoruz. Bu alanda 45 dakika boyunca deniz girmek ve güneşlenmek için mola veriyoruz. Yol boyunca ise tur rehberlerimiz sizlere çevre hakkında bilgi vermektedir. Mola ardından ikinci rotamız olan Boğa Bayı Koyu’nu ziyaret edip yeşil ile mavinin birleştiği bu alanda denize girip, balıkları gözlemliyoruz. Tekrar tekneye bindiğimizde ise lezzetli bir öğlen yemeği yiyip, Ardic Burnu ve Ayıbalığı koylarını ziyaret ediyoruz. Bu ziyaretler ardından teknede çeşitli aktiviteler için geri dönüş yoluna çıkıyoruz.
Müzik , dans, oyunlar ve gün batımı dönüş yolunda bizlere eşlik ediyor. Saat 19:30 civarında Foça’ya, 20:00 civarında Karşıyaka’ya, 18:30 civarında ise Mordoğan-Karaburun mevkilerine dönüş gerçekleştirilmektedir.
 
 
Mordoğan Ve Karaburun Tekne Turlarında Yeme-İçme
Mordoğan ve Karaburun teken turu menüleri, yörenin zengin balık çeşitleri, ızgara tavuk, salata, makarna gibi seçenekleri içerir. Gazlı, gazsız içecekler ve çay menüde yer almaktadır. Bu menüden yapacağınız seçimler ile teknede şık bir öğlen yemeğini, tur ücreti kapsamında yiyebilirsiniz. Diğer yandan, yol süresinde soğuk içecek, yaz aylarında tercih edilen serinletici meyveler (karpuz, kavun) ikram edilmektedir. İkramlar ile sevdiklerinizle masa başında keyifli sohbetlere başlayabilir ve ya animatörler eşliğinde dans ve oyun etkinliklerine katılabilirsiniz. 
 
Mordoğan Ve Karaburun Tekne Turu Ücreti Ve Rezervasyon
Mordoğan ve Karaburun tekne turu ücretleri ortalama bir ucret ile birden fazla koyda denize girebilir, alanın tarihi bilgilerini rehber eşliğinde öğrenebilir, teknede öğlen yemeği yiyebilir, animatör eliğinde etkinliklere dahil olarak dolu dolu bir tatil günü geçirebilirsiniz.
 
Mordoğan ve Karaburun tekne turu rezervasyon işlemlerinizi internette www.tekneveyat.com üzerinden online yapabilirsiniz veya 0 531 367 65 76 numaralı telefonumuzdan (Whatsapp) bizimle iletişime geçebilirsiniz.veya Foça, Karşıyaka, Mordoğan, Karaburun iskele alanlarında demirli teknelerden bizzat belirleyebilirsiniz.