post picture

Torosların Zirvesinde Tekne Turu Keyfi : Ermenek Baraj Gölü

Yazının başlığı biraz garipsenebilir ancak yaklaşık 1000 metre yükseklikte, turkuaz bir suda salınan tekneleri görünce duruma alışıyorsunuz. Suyun berraklığı ve karşınızdaki maviliğin enginliği muhteşem bir göz zevki sunuyor. Burası, Karaman'a bağlı Ermenek ilçesi sınırlarında yer alan “Ermenek Baraj Gölü” .

Hemen güneyinde, daha önce yapımı tamamlanan “Gezende Baraj Gölü” yer alıyor. Dağları biraz aşarsanız Akdeniz de karşınıza alabilirsiniz. Kuzeyde ise Konya Ovası yer alıyor. Her iki barajın elektrik üretimi açısından ülke ekonomisine katkısı ise inanılmaz. Şimdi de bölge halkına turizm geliri sağlamaya başladı ve restoranlar, tekneler bölgeyi canlandırdı. 

Baraj gölünde bolca balık da var. Balık avı sevenler Ermenek ve Gezende Baraj Gölünde sazan, kefal gibi türlerin avını yapabilirler. Kamp için de çok ideal bir bölge olup, ailecek gidilebilecek, güvenli ve sakin bir yerdir. 

Böylesine dağlar tepeler ovalar arasında, adeta bir iç denizi andıran Ermenek Baraj Gölü'nde suya inen tekneler misafirlerini bekliyor. Karaman'a yaklaşık 1,5 saat ve Mersin'e yaklaşık 3 saat uzaklıkta bulunan Ermenek'te konaklama ve yeme içme için www.ermenek.bel.tr adresini inceleyebilirsiniz.

Dilerseniz Tekne turları için sayfamızı ziyaret ederek birbirinden güzel gulet, katamaran, motoryat ve yelkenli seçeneklerini inceleyebilir ve rezervasyon için bizimle 0531 367 65 76 numaralı telefon hattımızdan iletişime geçebilirsiniz.

Son Blog Yazıları
  • Bodrum’dan Rodos'a Nasıl Gidilir?
  • Antalya Koyları ve Plajları
  • Karaburun Koyları ve Karaburun Gezi Rehberi
  • Datça Koyları ve Plajları
  • Çeşme Koyları ve Plajları
  • Hisarönü Gezi Rehberi