post picture

Tekne ve Yat Kiralayarak Adalar Turu

İstanbul Adaları, deniz severler ve tekne ile seyahat yapmayı sevenlerin mutlaka görmesi gereken bir bölgedir. İstanbul’un kalabalığından, kısa süreliğine kaçarak, Büyükada, Heybeliada, Burgazada, Kınalıada, Sivriada, Yassıada, Sedefadası, Tavşan Adası ve Kaşık Adası gibi adalara geziler düzenleyebilirsiniz.

Adalar turunuzu, Adalar vapurlarıyla ayrı ayrı yapabileceğiniz gibi, İstanbul’un farklı noktalarından saatlik ya da günübirlik kiralayacağınız tekne ve yatlarla da yapabilirsiniz. İstanbul açıklarından yeni kıyılara doğru ilerleyerek , şehrin doğal güzellikleri ile tarihi dokularını bir arada görebileceğiniz adalar bölgesi, aileniz ve tüm sevdiklerinizle birlikte İstanbul’da harika bir gezi seçeneği olarak karşımıza çıkıyor.

Siz de günlük ya da saatlik tekne ve yat kiralama seçenekleri ile size uygun bir tekne veya yat kiralayıp, keyifli bir İstanbul Adalar Turu yapmak isterseniz hemen TekneveYat üzerindeki İstanbul konumlu kiralık tekne ve yat ilanlarına bakabilirsiniz.

Büyükada, Heybeliada, Burgazada, Kınalıada, Sedefadası; ilk grup adalar olup turizme ve yerleşime açıktır. Tüm adalarda resmi araçlar dışında motorlu araçların kullanılması yasaktır.

Büyükada

Yaz aylarında nüfusu daha kalabalık olan Büyükada, özellikle hafta sonları yerli ve yabancı turistlerin akınına uğramaktadır. Ada kıyılarında çoğu zaman saatlik gezi amaçlı gelen kiralık tekneleri ve daha açıklarda demir atmış tatil amaçlı gelen tekneleri görebilirsiniz. Adada görülmesi gereken tüm yerler içinde Aya İrini manastırı önemli bir yer alır.

Heybeliada

Silüetinin bir heybeye benzemesi sebebiyle de Heybeliada adını almıştır. Heybeliada’da; Değirmen Tepesi, Köy Tepesi, Heybeli Tepesi ve Ümit Tepesi olmak üzere, dört tepe bulunmaktadır. Sadece doğasıyla, deniziyle, temiz havası ve güzellikleriyle değil, bahriyesi, sanatoryumu, ruhban (papaz) okulu gibi tarihi kurumlarıyla da ünlüdür.

Sedef Adası

İstanbul’a en uzak olan adadır. Uzaktan bakıldığında sedefi andıran bitki örtüsü sebebi ile bu isimle adlandırılmıştır. Bu muhteşem ada yaz aylarında bile serindir. Hava sıcak dahi olsa, yanınıza mutlaka kalın bir şeyler bulundurmanızda fayda vardır. Toplam 110 hanenin bulunduğu adada konaklama imkanı bulunmamaktadır. Sedef Adası, temiz bir denize sahip olmasından dolayı kiralık tekne turlarının uğrak yerlerinden biri haline gelmiştir. Vapur seferlerinin seyrek olduğu bu muhteşem adaya, özel olarak tekne kiralama yöntemi ile ulaşabilirsiniz.

Kınalıada

Adını, üzeri maki bitki örtüsü ile kaplı olduğu dönemde uzaktan bakıldığında kızıla benzediği için Kınalıada olarak almıştır. Bir ucundan öbür ucuna yürüyerek 20 dakikada gidilebilen ada oldukça küçüktür. Burada denizin güzelliği ve yemyeşil ağaçlar eşliğinde keyifli bir yürüyüş gerçekleştirebilirsiniz.Ek olarak, iskelenin solundaki bisikletçilerden, kendinize bir bisiklet kiralayabilirsiniz. Diğer adalara nazaran, en uzun plajlar bu adada bulunmaktadır.

Burgazada

Burgazada, özellikle yaz aylarında yerli ve yabancı turistlerin uğrak mekanları arasında yer almaktadır. Adada ilk görülmesi gereken yerler Aziz Methodios’un hapsedildiği zindanın bulunduğu kilisedir. Türk Edebiyatı’nın ünlü yazarı Sait Faik’in bir zamanlar annesiyle birlikte yaşadığı köşkte bu adada yer almaktadır. ıyılarında mutlaka bir tekne turunu hak eden ve deniziyle içinizi ferahlatan bu muhteşem adayı da, İstanbul’da tekne kiraladığınız zaman gezilecek yerler listenize mutlaka eklemelisiniz.

İstanbul Adalar turunda yüzme ve tekne turlarıyla ilgili bilgileri sizler için inceledik. İstanbul'da tekne turları ve boğaz turları için TekneveYat'ı ziyaret ederek birbirinden güzel gulet, tekne, motoryat ve yelkenli seçeneklerini inceleyebilir ve rezervasyon için bizimle 0531 367 65 76 numaralı telefon hattımızdan iletişime geçebilirsiniz. 

Son Blog Yazıları
  • Bodrum’dan Rodos'a Nasıl Gidilir?
  • Antalya Koyları ve Plajları
  • Karaburun Koyları ve Karaburun Gezi Rehberi
  • Datça Koyları ve Plajları
  • Çeşme Koyları ve Plajları
  • Hisarönü Gezi Rehberi