post picture

Ölüdeniz’de Günübirlik Tekne Turları ve Yat Kiralama

Ölüdeniz’de tekne turları, yat kiralama konularına geçmeden önce Ölüdeniz nerede, ulaşım kolay mı, ülkemizin hangi bölgesinde kısaca bunlardan bahsedelim.

Ölüdeniz Hakkında

Ölüdeniz, Muğla ilinin Fethiye ilçesine bağlı bir mahalle veyahut kasaba olarak bilinmektedir. Akdeniz bölgesinde yer alan Ölüdeniz, buranın iklim şartlarını da taşıyor. Yazları çok sıcak geçen bölge Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarında tatilcileri bekliyor. Bu üç ay boyunca yoğun bir ziyaretçi akınına uğruyor. Ölüdeniz 2006 yılında yapılan oymayla Dünya’nın en güzel kumsalı seçilmiş. Günümüzde de Ölüdeniz Dünya genelinde en iyi 10 kumsal arasında gösteriliyor. Denizi ise, farklı tonlara bürünüyor. Mavi ve tonlarına bürünen Ölüdeniz, isminin hakkını veriyor. Deniz resmen kıpırdamadan sakin bir şekilde duruyor. Denizin bu kadar temiz olmasının başlıca nedeni de gel - git olayından kaynaklanıyor.

Ölüdeniz'e Ulaşım

Ölüdeniz’de havayoluyla gelmek isteyen tatilciler, Dalaman Havalimanına inmeleri gerekiyor. Havalimanından ise Ölüdeniz beldesine ulaşım yaklaşık 1 saat sürüyor. Burada bulunan otobüslerle yada araba kiralama yöntemine başvurarak ulaşım sağlayabilirsiniz. Ayrıca Fethiye ilçesinin merkezine de 14 kilometre mesafede yer alıyor. Otobüsle geldiğiniz zamanda Fethiye ilçesinden buraya tur otobüsleri, minibüs yada taksiyle ulaşım sağlanıyor.

Ölüdeniz'de Neler Yapılır?

Ölüdeniz de tatil yaptığınız zaman aktivite o kadar fazla ki boş bir zamanınız kalmıyor. Doğa yürüyüşü yada yamaç paraşütü Ölüdeniz beldesinde yakmak mümkün. Yamaç paraşütü yapmak isteyen sporseverlerin özellikle de yaz ayları için önceden yer ayırtmak gerekir. Birçok sporcu sadece Türkiye’den değil yurtdışından da yamaç paraşütü yapmak için geliyor. Yılın her ayında yapmak mümkün olsa da yaz ayları birçok sporseverin tercih ettiği zamanlar. Daha önce hiç deneyim sahibi olmasanız bile profesyonel sporcularla yamaç paraşütü yapabilirsiniz. Ölüdeniz ve etrafını kuşbakışı görerek keyfini çıkarabilirsiniz. Uçuyormuş hissini verdiği için birçok kişi tarafından yamaç paraşütü çokça tercih ediliyor. Bir diğer doğa yürüyüşü yani Likya yürüyüşü olarak da bilinen 500 kilometrelik parkur Ölüdeniz’de bulunuyor. Yürüyüş severlerin her yıl gelip buradan yürüyüşe başlayarak, Antalya’ya kadar geçiyor. Tatili kısa olanlar için çok tercih edilmese de kısa bir deneyim yaşayabilirsiniz. Doğa yürüyüşü ve yamaç paraşütü yanı sıra rafting ve tekne turları da Ölüdeniz beldesinin diğer aktivite seçenekleri. Tekne turları ile ilgili bilgiyi paylaşmadan önce öğlen vakitlerinde Ölüdeniz sıcaklığın çok olduğu içi önleminizi almanızda yarar var.

Ölüdeniz Tekne Turları

Ölüdeniz de en güzel vakitleri denizden sonra belki de tekne turlarında geçirebilirsiniz. Ölüdeniz’de isteğe göre günübirlik tekne turları ve yat kiralama seçenekleri mevcut. Eşsiz güzellikte Ölüdeniz koy turları bu belde de bir başka oluyor. Doğal güzellikleri hem görerek hem keşfederek gezmiş oluyorsunuz. Günübirlik turlara katıldığınız zaman yanınızda fotoğraf makinası ve varsa su altı kamerası almanızı tavsiye ederiz. Tekne turlarında gezip göreceğiniz yerler konusunda Emin’im bizim kadar sizde hayran kalacaksınız. Üstelik gezdiğiniz yerlerde yüzme imkanınızda olacaktır. Mayıs aylarıyla birlikte başlayan tekne turları yaz mevsimine geldiğinde daha da yoğunlaşıyor. Eylül ayına kadar aktif olarak tekne turlarına katılabilirsiniz.

Ölüdeniz’de özel olarak yat kiralayabilirsiniz. Aileniz, sevdiklerinizle, arkadaş gruplarıyla yat kiralamak sizin için daha avantajlı olacaktır. Kişi sayısına göre ve verdikleri hizmetleri seçerek yat kiralayabilirsiniz. Son derece şık ve güzel olan yatların içersinde her şey mevcut. Kiralama yada günlük tekne turlarına katılırken dışarıdan yiyecek getirilmesi yasak olduğunu vurgulamak gerekir. Zaten çoğu turlar yemekli de oluyor. Bu turları tercih ederek yemek problemini de çözmüş olursunuz.

Günübirlik turların fiyatları oldukça makul seviyede. Her bütçeye uygun olan tekne turları müşterilerden de olumlu dönüşler alıyor. Ölüdeniz’e gelen birçok tatilcinin tekne turlarına katıldığı veya yat kiraladığı veriler tarafından gösteriliyor.

Günü birlik tekne turlarında koyların yanı sıra, Kelebekler Vadisi, Nicolas Adası ve Mavi Mağara gibi yerlerde ziyaretçilerin gezi listesinde yer alıyor.

Ölüdeniz ve Fethiye'de tekne turları için sayfamızı ziyaret ederek birbirinden güzel gulet, katamaran, motoryat ve yelkenli seçeneklerini inceleyebilir ve rezervasyon için bizimle 0531 367 65 76 numaralı telefon hattımızdan iletişime geçebilirsiniz. 

Son Blog Yazıları
  • Bodrum’dan Rodos'a Nasıl Gidilir?
  • Antalya Koyları ve Plajları
  • Karaburun Koyları ve Karaburun Gezi Rehberi
  • Datça Koyları ve Plajları
  • Çeşme Koyları ve Plajları
  • Hisarönü Gezi Rehberi