post picture

Kuşadası ve Tekne Turları Hakkında

Aydın ilinin bir ilçesi olan Kuşadası bir kıyı şeridinde kurulmuştur. Aydın ilinin batısında bulunan ilçe, baştan başa Ege denizini gören bir konumdadır. Yerli ve yabancı birçok turistin bildiği gitmeyenlerin bile duyduğu Kuşadası, ülkenin bilinen ilk turizm merkezi sayılıyor. 1960’lı yıllardan itibaren bir turizm merkezi olan ilçe, zaman geçtikçe daha çok rağbet gördü. Aynı zamanda Türkiye’de ilk kruvaziyer gemi turizmi Kuşadası’nda başladı. Birçok ilklerin yaşandığı Kuşadası ilçesinde günümüzde halen aynı canlılığını sürdürüyor.

İlçe nüfusu 150 bin civarında. Fakat yaz aylarında yoğun bir turistin Akın’ına uğruyor. Bu da rakamlara yansıyor. İlçe de kimi zaman 2 milyonu bulan nüfusla karşı karşıya geliniyor. Peki Kuşadası’nın bu kadar çok tercih edilmesinin sebepleri neler diye sorarsanız, Ege bölgesinde mavi bayraklı denizlerin bulunması ve uzun plajları yanıtını verebiliriz. Plajlarıyla oldukça ünlenen Kuşadası’nda ayrıca geçmişten günümüze kadar kalmış olan Kadınlar plajı da bulunuyor.

Tatil İçin Kuşadası

Kuşadası’nda sıcaklık diğer tatil mekanlarına göre biraz daha düşük olması diğer tercih sebeplerinden olabilir. İnsanların sıcağı istememesi buraya yoğunluğu arttıran nedenlerden. Lüks otellerinde bulunması Kuşadası’nı tercih edenler için önemli. Elbette durumu lüks veya 5 yıldızlı yetmeyenler için uygun otellerde mevcut. Kuşadası’na günlük turlar ile de gelmek mümkün yada Kuşadası’dan denize tekne turlarıyla açılabilirsiniz. Ayrıca kabinli gulet, motoryat gibi özel kiralama seçenekleri de mevcut. Aydın’ın Kuşadası ilçesine hava ve kara yoluyla ulaşım bulunuyor. İzmir’de bulunan Adnan Menderes havalimanından buraya ulaşmak mümkün. Havalimanına yaklaşık 65 kilometre uzaklıkta bulunan Kuşadası’na araba kiralayarak ulaşmak size daha kolaylık sağlayacaktır. Bazı otellerin havalimanlarından servisi de olduğunu bunu dikkate alarak otel seçmenizde yarar var.

Kuşadası’nda tatil yapmak için en uygun Temmuz ayı diyebiliriz. Ortalama Temmuz aylarında ilçenin sıcaklığı 24 dereceyi buluyor. Ağustos ayında ise, Efes Antik Kenti ve Meryem Ana Evi’nde çeşitli etkinlikler düzenleniyor. Bu etkinliklere de katılmak isteyenler için Ağustos ayıda tercih edilebilir. Kuşadası yıl her ayında yaşanılan bir yer. İster denizin ve güneşlenmenin keyfini çıkarın, isterseniz gezerek, Kuşadası sizin için her zamn farklı bir yer olarak aklınızda kalacaktır.

Kuşadası Tekne Turları

Kuşadası’nda yaz boyunca her gün tekne turları düzenlenmektedir. Kuşadası’nda ayrıca yat limanı da bulunmaktadır. Kuşadası aynı zamanda Yunanistan ülkesine ait Sisam adasına da yakın bulunuyor. Türkiye’den adaya feribot var ve bilet alarak, kapıda vize kolaylığı ile yunan adasına geçiş izinlerin alınmasıyla yapılıyor.

Kuşadası’nda tekne tur ile birlikte dalış imkanı da sağlanıyor. Farklı su sporları etkinliği de bulunan Kuşadası’nda yaz aylarının keyfini insanlar doyasıya çıkarıyor. Kış aylarında da balık turları düzenleniyor. Kışları çok soğuk geçmeyen ilçede balık turlarına da katılabilirsiniz. Balık avı turlarında mercan, çipura, kolyoz, uskumru, baracuda, kopez gibi balıklar yanında antenli mercan, trança, sinağrit gibi iri balıklar yakalama şansınız da oluyor.  

Günlük gezi, Milli Park, Güzelçamlı, Özel ve Mehtap tekne turları Kuşadası’nda yapılıyor. Kuşadası’nda günlük gezi, Milli park ve Güzelçamlı turları en çok tercih edilenler arasında.

Kuşadası’nda masmavi denizin coşkusunu yaşamak için günübirlik tekne turları ideal bir seçenek. Tekne turlarında denize girme olanağı da bulunuyor. Koyları ziyaret ederken kaptanlar sizlerin denize girebilmesi için zaman veriyor. Tamamen stresten uzak eğlenceli bir tekne turu sizlere eşsiz güzellikler yaşatacaktır. Son model ve bakımı yapılmış temiz teknelerle turun keyfini çıkarıyorsunuz. Teknelerin içinde duş, wc, oturma ve masa alanları standart olarak mevcut. Denize girdikten sonra rahatlıkla duşunuzu alabilirsiniz. Tur tekneleri genellikle 2 katlı oluyor. İsteyen üst katında güneşlenebilir yada alt katta oturarak eşsiz manzaranın tadını çıkarabilir. Sabah başlayan tekne turları akşam olmadan Kuşadası’na dönüş sağlanıyor. Bunun yanı sıra özel tekne veya yat kiralamak da mümkün. Aileniz ile beraber, arkadaş gruplarınızla gelerek sayınıza göre isteklerinizi belirterek kiralama yapabiliyorsunuz.

Günlük tekne turunun yanında denize açılarak vakit de geçirebilirsiniz. Ege denizinin mavi sularında Kuşadası’nı izleyerek güneşlenebilir ve yüzebilirsiniz. Yaz aylarının vazgeçilmezi olan tekne turlarını incelemek için Kuşadası Tekne Turu sayfamızı ziyaret ederek birbirinden güzel gulet, katamaran, motoryat ve yelkenli seçeneklerini inceleyebilir ve rezervasyon için bizimle 0531 367 65 76 numaralı telefon hattımızdan iletişime geçebilirsiniz. 

Son Blog Yazıları
  • Fethiye Tekne Turu
  • Antalya Koyları ve Plajları
  • Karaburun Koyları ve Karaburun Gezi Rehberi
  • Datça Koyları ve Plajları
  • Çeşme Koyları ve Plajları
  • Hisarönü Gezi Rehberi