post picture

Günübirlik Tekne Turlarında Yanınıza Almanız Gerekenler

Rotanız ve görmek istediğiniz manzaralar, tekne turunda yanınıza almanız gerekenleri belirler. Teknede yüzme turu, berrak sularda romantik organizasyonlar, gölde tekne turu, kültür turu gibi farklı konseptlere göre donanımlarınızı edinebilirsiniz. Tekne turuna çıktığınız mevsim, hava koşulları ve gezinizin planına göre, yanınızda bulundurmanız gerekenleri belirleyebilirsiniz.

Günübirlik tekne turlarında yanınıza almanız gerekenleri ve teknelerin yazılı olmayan kurallarını mutlaka bilmeniz gereklidir. Açık denizlerin keyfine ve güneşin en açık tonlarını keşfetmeye hazır mısınız?

Tekne Turunda Yanınızda Bulundurmanız Gerekenler

Muhteşem manzaraları sonsuzlaştırmak için yüksek çözünürlüklü bir fotoğraf makinesi, ilk demirbaşlar arasında olmalıdır. Eşsiz görselleri kaydetmek, kıyıları ve koyların ihtişamını karelemek için donanımınız yanınızda olmalıdır.

Yüzme turları için mutlaka mayo ve yedek mayo bulundurulmalıdır. Günübirlik turlarda genellikle seyahat süresi mayo ile geçiyor. Ancak yüzme sonrasında mayo değiştirmek, keyifli turun güvencesidir. Tur programına göre kara gezintileri için mutlaka spor ayakkabısı bulundurulmalıdır. Doğa yürüyüşleri veya şehir turları için rahat şort ve tişört, mevsime göre üst giysi alınmalıdır. Sizlere tam bir liste sunmamız gerekirse;

 1. Mayo 
 2. Havlu
 3. Tişört
 4. Güneş koruyucu krem ve solüsyonlar
 5. Güneş sonrası yanma kremi (after sun)
 6. Güneş gözlüğü ve deniz gözlüğü
 7. Şapka
 8. Terlik ve spor ayakkabısı
 9. Mide bulantısı ilacı
 10. Ağrı kesici ve yarabandı
 11. Powerbank
 12. Dalış programına göre ekipmanlar

Tekne turunda yanınıza almanız gerekenler arasındadır.

Günübirlik Tekne Turlarında Seyir Belirleme

Tekne turlarında birbirinden farklı konseptler sunuluyor. Gezinti tekneleri, koy turları, yakamoz turları veya eğlenceli organizasyonlara göre seyir belirlenmelidir. Tur programı, konaklama alanları, demir atılan limanlar ve rota hakkında detaylı bilgi edinilmelidir. Paket turlar veya tekne kiralama etkinliğiyle kendi belirlediğiniz seyahat rotasına göre kapsam ve yanınıza almanız gereken özel eşyalarınızı belirleyebilirsiniz.

Düzenli olarak kullanılan ilaçlar var ise mutlaka alınmalıdır. Ayrıca mide bulantısına karşı, güneş yanıklarına karşı ilaç, krem gibi ihtiyaçlar mutlaka alınmalıdır. Yoğun nemlendiriciler, aşırı rüzgarın etkilerinden korunmanızı sağlar. Alışkın olmayanlar için yoğun rüzgar, baş ağrısına neden olabilir. Teknelerde ecza dolabı bulunur ancak alerjen durumlarınız var ise özel ilaçlarınızı mutlaka yanınızda bulundurmalısınız.

Günübirlik tekne turlarında fazla eşya alınmamalıdır. Tekne kapasitesine ve yolcu sayısına göre mümkün olduğunca az eşya alınmalıdır. Teknede kullanmak üzere bez ayakkabı ve dış alan gezintileri için spor ayakkabı, yanınızda olması gerekenler arasındadır. Su geçirmeyen rüzgarlık ve hızlı kuruyan kıyafetlerle, günübirlik tekne turunuzu konforlu hale getirebilirsiniz.

Özel yat turlarında yemek menüsü hakkında detaylı bilgi edinmeli ve seyahat süresince yiyecek- içecek ihtiyaçlarınızı önceden karşılamalısınız. Paket turlarda genellikle seçmeli yemek menüsü, limitli veya limitsiz içecek seçenekleri bulunuyor. Seyrinize göre program yapabilir ve ihtişamlı denizlerin keyfine varabilirsiniz.

Türkiye'nin her yerinde tekne turlarına katılmak veya sadece sizin grubunuza özel tekne turuna çıkmak için TekneveYat sitemizdeki tekneleri inceleyebilirsiniz. Rezervasyon yapmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Son Blog Yazıları
 • Bodrum’dan Rodos'a Nasıl Gidilir?
 • Antalya Koyları ve Plajları
 • Karaburun Koyları ve Karaburun Gezi Rehberi
 • Datça Koyları ve Plajları
 • Çeşme Koyları ve Plajları
 • Hisarönü Gezi Rehberi