post picture

Fethiye Tekne ve Yat Turu

FETHİYE TEKNE TURU

 

Hiç şüphesiz, Akdeniz denilince aklam gelen ilk yerlerden birisi Fethiye'dir. Patara sahilinden başlayan kumsal, Ölüdeniz'e vardığınızda başka bir renk alır. Göcek'te denizle bütünleşen orman örtüsü ise, mavi ve yeşil tonlarının muhteşem buluşmasıdır.

Fethiye, tekne turları, yat turları ve mavi tur için ülkemizdeki en ideal konumlardan biridir. Aracınızla veya yürüyerek ulaşılması mümkün olmayan pek çok gizli cennet koya, tekne ve yat turlarıyla ulaşabilirsiniz.

Genel olarak 5 ya da 6 ada veya koy gezilir. Bunların için de kelebek koyu, kabak koyu, yassıcalar, kızıl ada, akvaryum adası gibi doğasıyla büyüleyen pek çok yer görmek mümkün. İsteğe göre yemekli tur tercihi yapılabilir. Eğer daha sakin zaman geçirmek isterseniz size özel kiralık tekne kiralayabilirsiniz. Özellikle kabak koyu ve geçmişte hippi kültürüyle anılan kelebek koyunu denizden görmek müthiş bir deneyim olabilir.

Daha lüks bir tatil için yat turu önerebiliriz. Ya da 15 günlük deniz turu , mavi tur sizi baştan aşağı tazeleyebilir. Genelde kordon boylarında olan bu teknelerden, marinalardan, özel yat şirketlerinden ya da tekneveyat.com üzerinden kolayca rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Fethiye ve çevresi, sizi denizin maviliği ve dağların yeşilliği ile büyüler. Mesala bir değişiklik yaparak denize yamaç paraşütünden dahi atlayabilirsiniz :) Ölüdenizi bu şekilde tepeden izleme fırsatı da bulursunuz.

Son Blog Yazıları
  • Datça Koyları ve Plajları
  • Çeşme Koyları ve Plajları
  • Hisarönü Gezi Rehberi
  • Foça Koyları ve Plajları
  • Türkiye’nin Maldivleri: Adrasan Suluada
  • İztuzu Plajı