post picture

Fethiye Tekne Turu

Yeşillerle kaplı doğası, masmavi denizi ve koylarının yanı sıra antik kentleri ve leziz deniz ürünleri ile tatil yapmak isteyenlerin uğrak noktası olan Fethiye, Muğla’ya uğrayanların en popüler turistik noktalarından biri diyebiliriz. Birçok turizm etkinliğine ev sahipliği yapan Fethiye içerisinde el değmemiş koylarında ve masmavi sularında denize girmenin keyfini çıkarabilirsiniz. Özellikle Fethiye tekne turları ile hem dinlendirici hem de eğlenceli bir tatil geçirmeniz mümkün. Muğla’ya has doğal güzelliklere ev sahipliği yapan Fethiye’de tekne turuna ek olarak birçok aktiviteye de katılım sağlayabilirsiniz. Deniz, kum, güneşin tadını çıkarırken diğer yandan kanyonlarındaki soğuk sularında serinleyebilirsiniz. Ekstrem sporlara ilginiz var ise, rafting yapabilir veya yamaç paraşütü ile Fethiye’ye gök yüzünden bakabilirsiniz. Ayrıca safari turları ile doğal yaşamın arasında turlamanızda mümkün.

Fethiye, Kelebekler Koyu

Bunlarla birlikte Fethiye koylarında ve denizinde güzel bir tatil veya tur yapmak istiyorsanız da Fethiye tekne turlarını tercih edebilirsiniz. Fethiye tekne turları içerisinde ziyaret edebileceğiniz birçok koy ile tüm yılın yorgunluğunu üzerinizden atabilirsiniz. İşte Fethiye tekne turları içerisinde uğrayabileceğiniz el değmemiş koyları gelin birlikte inceleyelim.

Fethiye Mavi Yolculuk

Fethiye’yi denizden keşfederken koylarında ve adalarında vakit geçirmek isteyebilirsiniz. Bu noktada Fethiye mavi yolculuk tam size göre diyebiliriz. Kiralayacağınız tekne ile istediğiniz koyda konaklayabilir ve gün batımını eşsiz koylardan izleyebilirsiniz. Mehtaplı gecelerde sevdiklerinizle vakit geçirerek, sabahın ilk ışıklarında denizin tadını çıkarabilirsiniz. Siz de mavi yolculuk yaparak Fethiye’yi tanımak ve koylarının tadını çıkarmak istiyorsanız, sizin için hazırladığımız yazıyı okuduktan sonra bizimle kolaylıkla iletişime geçebilirsiniz.

Fethiye Tekne Turu Noktaları

Birçok açıdan ön plana çıkan ve hem yerli hem de yabancı turistin ilgi odağı olan Fethiye’de tekne turu noktaları da farklılık göstermektedir. İlçenin tarihi, turistik ve doğal alanlarını bir arada barından tekne turları ile keyifli bir zaman geçirebilirsiniz. En çok ziyaret edilen noktalar arasında bulunan birbirinden farklı koyları yakından görerek Fethiye’ye bir kez daha aşık olacağınızı söyleyebiliriz.

Muğla, Fethiye Yarımadası

Göbün Koyu

Gizli saklı kalmış koylar arasında olan Göbün Koyu, harika bir doğal ortamı ve eşsiz bir denize ev sahipliği yapıyor diyebiliriz. İçerisinde bulunan kaya mezarları ile de tarihe ışık tutan bu koy, kafa dinlemek ve sakinlik arayanlar için birebir diyebiliriz. 

Kleopatra Koyu 

Adı gibi mistik bir hava uyandıran Kleopatra Koyu, Fethiye tekne turları arasındaki gözde koylardan biri diyebiliriz. Kleopatra Hamamı Koyu olarak da bilinen bu koy, ismini günümüzde su altında kalmış olan antik bir hamamdan almaktadır. Bu antik hamam için Kleopatra’nın yıkandığı ve temizlendiği yer olarak halk arasında dolaşan bir hikaye ile ismini aldığı bilinmektedir. Küçük bir iskelesi bulunan Kleopatra Koyu, aynı zamanda doğa yürüyüşü yapmak isteyenler içinde biçilmiş kaftan konumundadır. Hem denizin tadını çıkarırken hem de ağaçlar arasında yürüyüş keyfi yapabilirsiniz. Ayrıca Kleopatra Koyu içerisinde Lydea Antik Kenti’ne giden küçük bir patika yol bulunmaktadır. Bu yolu takip ederek tarihe ışık tutan bir antik kenti de yakından görebilirsiniz. 

Sarsala Koyu

Fethiye tekne turları içerisinde bir diğer uğrayabileceğiniz koy ise Sarsala Koyu’dur. İçerisindeki tesis ve plajı ile hizmet eden koyun denizi taşlıktır. Taşlık bir denize sahip olması nedeni ile suyun dibini kolaylıkla görebilirsiniz. Teknenizin bu koya yanaşması ile mola verebilir ve temel ihtiyaçlarınızı koydaki kafeteryadan kolaylıkla karşılayabilirsiniz.

Akvaryum Koyu

Fethiye’de tekne turu yapanların uğrak noktaları arasında Akvaryum Koyu bulunmaktadır. Sessiz ve sakin bir koy olması ile güzel bir tabiata ev sahipliği yapan Akvaryum Koyu, dalış yapmak isteyenler içinde güzel bir nokta diyebiliriz. Deniz canlıların sıklıkla ziyaret ettiği bu koyda, farklı deniz canlı türlerini de yakından görebilirsiniz. Ayrıca belirtmeliyiz ki suyun berraklığı sayesinde denizin 25 metre altına kadar çok rahat bir şekilde görebilirsiniz.

Bedri Rahmi Koyu

Ülkemizin yetiştirdiği sayılı ressamlar arasında olan Bedri Rahmi Eyüpoğlu’nun ziyareti sırasında bu koydaki bir kayaya çizdiği balık resmi nedeni ile koya adı verilerek yaşatılmıştır. Mistik bir havası bulunan Bedri Rahmi Koyu, Fethiye tekne turları arasında deniz, kum ve güneşin tadını çıkarabileceğiniz özel noktalardan biridir.

Yassıca Adası

Sığ sulara ev sahipliği yapan Yassıca Adası, Fethiye tekne turu içerisinde sizi Maldivler’de hissettirecek noktalardan birisi diyebiliriz. Özellikle sevdiğiniz ile romantik vakit geçirebileceğiniz bu koyda, mükemmel fotoğraflar çekilmeniz mümkün.

Tersane Adası

Fethiye tekne turları arasındaki adaların en büyüğü olan Tersane Adası’nda denizin tadını çıkarabilir ve sakinliği ile yorgunluğunuzu üzerinizden atabilirsiniz. Küçük ağaçlar altında güneşten korunurken kısa bir uyku çekebileceğiniz bu ada da, kısa bir yürüyüşte yapabilirsiniz.

Domuz Adası

Yaban domuzlarının ev sahipliği yaptığı Domuz Adası’nda tarihi kalıntıları görmeniz mümkün. Fethiye tekne turları içerisinde özel bir alan olan Domuz Adası, hem berrak denizi hem de zengin su altı kalıntıları ile birçok turistin ilgisini çekmektedir. Siz de Domuz Adası’na uğrama fırsatı bulduğunuzda teknenizden tüm adayı ve su altın kalıntılarını gözlemleyebilirsiniz.

Kızıl Ada

Fethiye’yi ziyaret ettiğinizde bir tekne turuna çıkmak ve güzel kareler yakalayarak tatilinizi ölümsüzleştirmek istiyorsanız, Kızıl Ada tam size göre diyebiliriz. Sıklıkla Fethiye tekne turlarının eve dönüşünde uğradığı Kızıl Ada, resimlerde gördüğünüz eşsiz manzaraların gerçek hayattaki versiyonu diyebiliriz. Gün batımını izleyerek, tekne motorunun ve dalgaların sesinde eve dönüşün tadını çıkarabilirsiniz.

Gibi tekne turu noktaları bulunuyor, Fethiye bölgesinden çıkış yapan tekne turlarının rotaları birden fazladır. Bunlar; 12 Adalar Turu, Ölüdeniz çıkışlı tekne turları Kelebekler vadisi gibi en popüler destinasyonlara sizleri götürmektedir. Sadece sizin grubunuza tekne turuna özel bir tekne turuna çıkmak isterseniz bu turlar genellikle sizleri 3-4 koya götürmektedir ve yemekli-yemeksiz seçenekleri olmaktadır. Detaylar için Fethiye Tekne Kiralama sayfamızı inceleyebilir, kiralama yapmayı düşünürseniz bizimle 0531 367 65 76 telefon numaramızdan veya iletişim formunu doldurarak iletişime geçebilirsiniz. 

Son Blog Yazıları
  • Fethiye Tekne Turu
  • Antalya Koyları ve Plajları
  • Karaburun Koyları ve Karaburun Gezi Rehberi
  • Datça Koyları ve Plajları
  • Çeşme Koyları ve Plajları
  • Hisarönü Gezi Rehberi