Urla Tekne Turu

Yaz sezonunda turist akınına uğrayan Urla, İzmir’in en sakin sahil beldesidir. Şirin sokaklara, dört mevsim boyunca açan rengarenk çiçeklere ve tertemiz mavi sulara sahiptir. Antik çağlardaki bilinen ismi Klazomenai’dir. Kısa mesafede kalan adalarıyla herkesin ilgisini çekmektedir. Saklı kalmış bakir koyları ve kum dolu plajlarını keşfetmek için düzenlenen Urla tekne turu kiralama, yaz aylarının en popüler etkinliğidir.

Urla’da havaların ısınması ve Haziran ayının gelmesi ile birlikte tekne turları başlar. Sezon boyunca denize baktığınız her anda maviliklere süzülen tur teknelerini görebilirsiniz. Eğlenceli animasyonların düzenlendiği, popüler müziklerin çaldığı, hediyeli sürpriz yarışmaların yapıldığı, tercihinize göre yemekli veya yemeksiz, alkollü veya alkolsüz tekne turlarına katılarak keyifli bir tatil geçirebilirsiniz.

Urla’da tekne turu çıkış lokasyonları genelde; Urla İskele, Çeşmealtı İskelesi, Güzelbahçe Limanı, Özbek Limanı ve Kalabak Limanı’dır. Tur programları, sabah erken saatlerde başlar ve akşamüstüne doğru sona erer. Yemekli tekne turları kapsamında menüde ağırlıklı olarak deniz ürünlerini, ızgara çeşitlerini ve mevsim meyvelerini bulabilirsiniz.

Sonbahar ve kış aylarında Urla Balık Avı Turları da oldukça popülerdir. Siz de balık avına meraklıysanız ilanlar kısmına girebilir ve sizi unutulmaz avlara çıkaracak, konforlu teknelere göz atabilirsiniz. 

Bu arada Urla yat turu seçenekleri, gruplara yönelik veya butik olarak iki farklı şekilde tercih edilebiliyor. Kısacası bir tekneyi, sevdiğiniz kişilerle birlikte özel ve keyifli vakitler geçirmek için de bireysel olarak kiralayabilirsiniz. Bunun yerine sosyalleşmek isteyen ve kalabalık gruplardan rahatsız olmayan biriyseniz yüksek kapasiteli tekne turu programlarına da dahil olabilirsiniz.

Son olarak İzmir, Urla yatta evlilik teklifi, doğum günü, yıldönümü, bekarlığa veda gibi en özel anlarınızı, klişelerden uzak, izole bir şekilde yapmak isteyenler için de butik yat kiralama imkanınız bulunuyor. Bu seçenekten yararlanmak isteyenler, sabit bir programa bağlı kalmak yerine; istediği koylarda ve adalarda güzergah programını kendi isteklerine göre düzenleyebilme avantajına sahipler.

Urla İskele, Çeşmealtı İskelesi, Güzelbahçe Limanı'ndan çıkış yapan tekneler tur kapsamında çok sayıda koyu, adayı ve plajı gezebilir; buraların en güzel noktalarında denize girerek, berrak maviliklerin tadını çıkarabilirsiniz.

Tekne turlarında, tekne seyir halinde iken keşfedebileceğiniz popüler turistik destinasyonlar aşağıdaki gibidir:

Çiçek Adası, Akça Ada (Eşek Adası), İncirli Ada, Pınarla Adası, Yassıcada (Alman Adası), Arap Adaları ve Körtaş Adalarıdır.

Adalar, killi kumlu plajlarından yapılan doğal bakım kürleri, lezzetli yemiş ağaçları ve çok çeşitli zeytin ağaçlarıyla meşhurdur. 

Urla tekne turu, ekonomik fiyat seçenekleri üzerinden tüm bir günü tertemiz koylarda ve adalarda geçireceğiniz, denize gireceğiniz, müzik ve animasyon etkinlikleri çerçevesinde eğleneceğiniz, dalış yapabileceğiniz ve lezzetli bir öğle yemeği yiyebileceğiniz bir tekne turundan yararlanırsınız. 

Urla tekne turu rezervasyon işlemlerinizi ise TekneveYat sitesinden online yapabilirsiniz veya 0531 367 65 76 numaralı telefonumuzdan iletişime geçebilirsiniz. 

Sıkça Sorulan Sorular

Turların ve kiralama hizmeti almanın fiyatları bazı faktörlere bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Ücret skalası hesaplanırken; istenilen hizmetler, kiralanan teknenin türü, kiralanma süresi, güzergah bilgisi gibi özellikler şeffaf fiyat politikası gözetilerek belirlenmektedir.
Teknelerin hijyenik olması tüm misafirlerimiz için önceliğimizdir. Bununla birlikte kiralanan yatlara ve tekne turlarına evcil hayvanların kabul edilmesi, genel olarak kaptanın onayına bağlıdır. Ancak genellikle -temizlik kurallarına bağlı olmak şartıyla- izin verilmektedir.
Evet, tüm tekne turları ve kiralanan tekneler için size eşlik edecek profesyonel kaptanlar ve mürettebat bulunmaktadır.
Sorunuz mu var?