Turunç Tekne Turu

Turunç, Marmaris Bozburun Adası’nın doğusunda bulunan şirin bir köydür. Turistik niteliği olan Turunç’ta mis kokulu çam ağaçları, dağ manzaraları, masmavi bir deniz, renkli bir bitki örtüsü ve mavi yolculuğa çıkan tur tekneleri yer alır. Turunç çevresinde değerli koy ve plaj alanlarını barındırır. Bu alan yapılan tatiller kapsamında katılma imkanı bulunan en keyifli aktivite Turunç tekne turu olarak bilinir. Hadi şimdi gelin, Turunç’ta yapılabilecek en keyifli şeylerden biri olan tekne turları hakkında detaylı bilgiler bakalım!

Turunç tekne turu sezonu Mayıs ayı ortası itibari ile açılır. Haziran aynın 1’i itibari ile ise en hareketli dönemlere ev sahipliği yapara. Eylül sonuna kadar katılım sağlayabileceğiniz tur sezonunda Turunç çevresinde yer alan değerli koy ve plajları ziyaret etme şansı edinebilirsiniz.

Turunç tekne turu saatleri, tura katılım için sabah 09:00, turdan dönüş için ise 19:00 olarak belirlenmiştir. Bu saat dilimleri arasından koy ve plaj alanlarından 45 dakikalık molalar eşliğinde denize girme ve güneşlenme imkanı bulurken, tarihi mekanlar tur rehberinin ileteceği bilgiler kapsamında, keyifli anlar geçirebilirsiniz.

Turunç tene turu kalkış yerleri, tekneye biniş işleminiz için Çamlı Limanı, turdan dönüş için ise Fenerli Adası olarak belirlenmiştir. Bu iki kalkış rotasından başlangıç alanı olan Çamlı Limanına rezervasyon kapsamında Marmaris’te bulunduğunuz alanı bildirerek, servisler aracılığı ile ücretsiz ulaşım sağlayabilirsiniz.  Tekneveyat Turunç Mavi Tur ve Lüks Motoryat Kiralama için ise sitemizden iletişime geçerek daha detaylı bilgi alabilirsiniz. 

Tur dönüşünde ise Marmaris merkez iskelesinde veya Çamlı Limanında iniş yaparak bu alanlarda yer alan minibüsler ile dilediğiniz lokasyona ulaşım sağlayabilirsiniz. Kakış için belirlenen 09:00 sularında Çamlı Liman alanında hazır olarak tur tekneniz ile sizi bekleyen mavi yolculuğa adım atabilirsiniz. Servis kullanmayı tercih etmemeniz halinde ise Marmaris merkezden bineceğiniz minibüsler ile limana ulaşım sağlamayı tercih edebilirsiniz.

Turunç tekne turu programları, saat 09:00 itibari ile Çamlı Limandan kalkış ve ardından sırası ile Yunus Koyu, İncekum, Kleopatra Adası, Fenerli Ada rotalarını ziyaret aşamalarını kapsar. Bu kapsamda ikinci durak olan İncekum ziyareti ardından ise teknede şık bir öğlen yemeğine katılma imkanı ediniyorsunuz. Her bir koy ve plaj alanında 45 dakikalık yüzme molaları ile keyifli vakit geçirebilir, Kleopatra Adasında verilen 1,5 saatlik mola kapsamında ise tüm çevreyi tur rehberi eşliğinde detaylı şekilde gezebilirsiniz.

Dönüş yolunda ise muhteşem gün batımını deneyimlerken çaylarınız yudumlama imkanı bulursunuz. Tüm yolculuk sırasından etrafından geçilen alanlar ve koylar tur rehberinde sizlere aktarılırken, teknede müzik, dans ve yarışma etkinlikleri düzenlenmektedir. Bu etkinliklere çocuklarınız ile birlikte dahil olarak keyifli zaman geçirebilirsiniz.

Dilerseniz bu etkinliklere dahil olarak aileniz ile keyifli anlar geçirebilir, tatilinize unutamayacağınız anılar ekleyebilirsiniz.

Turunç tekne turu menüleri, balık, tavuk, köfte ızgara seçeneklerini ve yanında eşlik eden salata, makarna veya pilav çeşitlerini içerir. Bu seçeneklere arasından ana yemeğiniz tercih ederek, deniz ve doğa manzarasına karşı teknede hoş bir öğlen yemeğine katılma imkanı bulursunuz. Yemeğiniz ardından üçüncü rotaya devam ederken kahve servisinden yararlanabilirsiniz.

Teknede bir şeyler atıştırma ihtiyacı duyduğunuzda ise kafeterya alanından salata, dondurma veya meyve tabağı seçeneklerini ekstra sipariş edebilir, çay servisinden yararlanabilirsiniz. Ana yemek yanında ise yaz aylarına uyumlu gazlı veya gazsız içeceklerden sipariş ederek serinleyebilirsiniz.

Turunç tekne turu ücretleri teknenin kişi kapasitesine ve turun özelliklerine göre değişim göstermektedir.

Turunç tekne turu rezervasyon işlemlerinizi interneti kullanarak, hangi şehirde olursanız olun, aklınızda yer alan bir tarih için www.tekneveyat.com sitesinden gerçekleştirebilir veya 0 531 367 65 76 numaralı telefonumuzdan Whatsapp üzerinden de yapabilirsiniz.  Ya da Çamlı Liman alanına ulaşım sağlayıp burada demirli tur teknelerinden bizzat rezervasyon yapabilirsiniz. 

Sorunuz mu var?