Sinop Tekne Turu

Sinop, Karadeniz Bölgesinde Boztepe Burnu üzerine kurulmuş olan geniş sahil şeritleri ve denizle iç içe olmasıyla dikkat çeken, doğal güzelliklere sahip yerleşim yeridir. Sinop, şehir merkezinde dahi denize girebileceğiniz nadir şehirlerden biridir. Sahil şeritlerindeki temiz havası ve deniz yolu ile sahil şeritleri arası ulaşım imkanı, ideal bir tatil durağı olmasında etkilidir. Sinop ziyaretinizde yapabileceğiniz en eğlenceli aktivite ise Sinop’ta tekne turu etkinliklerine katılarak hem sahilleri gezmek hem de teknede müzik, dans eşliğinde eğlenmektir. Hadi şimdi gelin o keyifli vakitleri geçireceğiniz Sinop tekne turları hakkında bilgilere bakalım!

Sinop tekne turları sezonu Haziran ayı ardından en hareketli dönemine giriş yapar. Haziran ile Eylül sonuna kadar Sinop’ta tekne turlarına katılarak ayrı güzelliklere sahip olan plajları gezebilir, teknede deniz manzarası eşliğinde öğlen yemeği yiyebilirsiniz. Tatiliniz kapsamında unutamayacağınız bir gün geçirirsiniz.

 

Sinop tekne turu saatleri, tura başlangıcınız için 10:30, turdan dönüş için ise 18:00 sularıdır. Saat aralıkları kapsamında Sinop’ta yer alan neredeyse tüm plajlara ziyaret gerçekleştirme imkanı edinirsiniz. Karayolu ile uzun sürede ulaşım sağlayacağınız plaj alanlarını deniz yolu üzerinden ziyaret ederek, her bir durakta denize girme ve güneşlenme imkanı yakalarsınız. İlk mola vereceğimiz plaj alanına ise hareketten sonraki 15 ila 20 dakikalık süre ardından ulaşım sağlıyoruz.  

Özel organizasyonlarda farklı tekne turu saatleri için Tekneveyat üzerinden isteklerinizi belirtebilirsiniz. 

Sinop tekne turu kalkış yerleri, tura başlangıcınız için Sinop Limanı, turdan dönüşünüz için ise Karakum Plajı mevkidir. Liman ve Karakum mevki arasında yer alan birden fazla plajı tur kapsamında ziyaret etme imkanı edinirsiniz.

Kalkış noktası olan Sinop Limanı'na, Sinop Havalimanı servisleri ile kısa sürede ulaşım sağlayabilirsiniz. Sinop dışı şehirlerden Lima’na ulaşım için ise öncelikle bulunduğunuz şehirde havalimanı var ise Sinop Havalimanına yolculuk gerçekleştirebilirsiniz. Hava limanı bulunmayan ilçelerden ise otobüs seferleri ile Sinop otogara ardından buradan Liman Belediye otobüsleri ile tekne demirleme alanına ulaşabilirsiniz.  Ayancık, Gerze, Bafra ve Samsun gibi daha yakın konumda bulunanlar için dilerse tarafımızca misafire özel transfer hizmeti de sunulmaktadır. 

Sinop tekne turu programları kapsamında Limandan 10:30 civarında yola çıkarak ilk olarak, Akliman’ı ardından Sarıkum ve Ada mevkini ziyaret edip, Karakum Samyeli Plajına geçiş yaparsınız. Bu kapsamda ilk durağı ziyaret ardında ise teknede şık bir ölen yemeğine katılma imkanı edinirsiniz. 10:30 itibari ile çıktığınız yolda Akliman’a varış ardından 45 dakika boyunca bu alanda deniz girebilir, güneşlenebilir ve doğa yürüyüşü yapabilirsiniz. Tekneye dönüşümüz ardından ise balık ve tavuk ızgara çeşitlerinin yer aldığı menü eşliğinde hoş bir öğlen yemeği yiyebilirsiniz.

Yemek ardından sırası ile Sarıkum ve Karakum Samyeli Plajlarında 45 dakikalık mola eşlinde denize girebilirsiniz. Saatin 18:00’ı göstermesi ile birlikte tekrara Liman alanına gün batımı eşliğinde geri dönüş yoluna çıkıyoruz. Tüm tur süresince müzik yayınları, dans, oyun etkinlikleri ile eğlenceli anlar yaşayabilirsiniz. Rehber eşliğinde ise çevrenin tarihi hakkında detaylı bilgileri ediniyorsunuz.

Sinop tekne turu menüleri, yaz ayları için ideal olan ızgara et ve balık seçeneklerini, salata, pilav veya makarna, meyve tabağı, soğuk içecek çeşitlerini içerirler. Dilediğiniz menü içeriğini tercih ederek, şık bir öğlen yemeği yiyebilirsiniz. Yemeğiniz sırasında muhteşem doğanın ve deniz manzarasının tadını çıkarabilirsiniz. Tur boyunca atıştırmalık bir şeyler yemek istediğinizde ise çerez ve cips seçeneklerinde ekstra olarak sipariş verebilir, çay veya kahve servisinden yararlanabilirsiniz. Balık menüsünde yer alan taze balık seçenekleri, mevsiminde sunulan meyveler ile lezzetli yemekler tadabilirsiniz.

Sinop tekne turu ücretleri ortalama fiyat değerleri ile Sinop’un kıymetli plajlarının tümünü bir gün içerisinde gezebilir, bu bölgelerde denize girebilir, eşsiz denizin üzerinde keyifli bir öğlen yemeğine katılabilirsiniz. Tur kapsamında gezdiğiniz her alanın tarihi geçmişini ve coğrafi bilgileri rehber desteği ile edinirken, keyifli gezi seyrinize devam etme imkanından yararlanıyorsunuz.

Sinop tekne turu rezervasyon işlemleri nerede olursanız olun internette www.tekneveyat.com üzerinden kolaylıkla yapılmaktadır. Ayrıca telefonla yer ayırmak isterseniz web sitemiz üzerinde yer alan telefonumuzdan iletişime geçebilirsiniz. Rezervasyon aşamalarınızda tura katılmayı düşündüğünüz tarihten birkaç gün önce bilgileriniz ileterek, yoğun dönemlerde yer bulamama gibi bir sıkıntı ile karşılaşmazsınız.

Sinop merkezde bulunan teknelerimizde, sadece günübirlik tekne turu değil, evlenme teklifi, teknede bekarlığa veda ya da Nişan, Düğün gibi etkinlikler de organize edebilirsiniz. Bu organizasyonlarda yemek, alkollü veya alkolsüz içecekler, tekne süslemesi, maytap ve havai fişek gibi özel hazırlıklar da tarafımızca yapılmaktadır. Sizin sürpriz bir anı, unutulmaz bir günü yaşamanız için her ayrıntı düşünülmektedir. Sinopta saatlik ve günlük tekne kiralama seçenekleri için bizi aramayı unutmayın!

Sorunuz mu var?