Sığacık Tekne Turu

Sığacık, Seferihisar ve Ege’nin en gözde tatil beldelerinden biridir. Sığacık, mandalina kokulu sokakları, koyları, marinası, renkli bikri örtüsü, tarihi taş evleri ile dikkat çeken bir yerleşim yeridir. Salyangoz ise şehrin simgelerinden biri olup bir çok turistik mekanda resmedilmektedir. Dalış ve balık avlamak için ideal bir yer olan Sığacık, çevresinde yer alan cennet koyları ile günübirlik tekne turu aktivitesi yapmak için elverişli bir alan olarak bilinmektedir.

Sığacık’tan hareket ederek çamur banyosu yapabileceğiniz, Harabeler Koyu ve Papaz boğazını görebileceğiniz tekne turları kapsamında oldukça keyifli anlar geçirirsiniz. Tatiliniz daha keyifli bir hale getirecek olan ve mitolojik koy alanlarında yüzme sporunu yapabileceğiniz, Sığacık’ta tekne turu hakkında detaylı bilgilere ise gelin hep beraber bakalım.

Tekne turu sezonu yaz aylarının giriş yapması ile başlayıp, Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarında en hareketli ve eğlenceli dönemine girer. Bu sezon kapsamında koyları ve adaları gezilmek için imkan bulurken, tüm koylarda tertemiz bir gökyüzü altında yüzebilirsiniz.

Tarihi koylarda temiz havayı ve doğanın dinlendirici gücünü hissedersiniz. Sığacık tekne turu saatleri, Limandan kalış için sabah 10:00, turdan dönüş için ise saat 18:00 civarı olarak belirlenmektedir. Bu kalış saatimiz ile günü en verimli şekilde değerlendirebilirsiniz. Teknede öğle yemeği, tüm koylarda 45 dakikalık molalar ile denize girme ve doğal alanları gezme gibi aktivitelerden yararlanırsınız. Geri dönüş yolunda ise gün batımını izleyerek, keyifli vakit geçirebilirsiniz. 

Bu arada, sonbahar ve  kış aylarında Sığacık Balık Avı Turları oldukça popüler. Balık avına meraklıysanız sitemizde sizleri unutulmaz avlara çıkartacak teknelere göz atabilirsiniz. 

Sığacık tekne turu kalkış yerleri, Sığacık Limanı ve Sığacık Kale önü’dür. Bu iki alandan kalkan tekneniz, sizleri sabah 10:00 sularında karşılayarak, doğal manzaraları ile mavi deniz birleştiren koy alanlarına ulaştırmaktadır.

Dönüş işlemi için ise Harabeler Koyundan kalış yapıp, Sığacık Kale önü mevkine ulaşım sağlıyoruz. Yolculuğunuz boyunca canlı müzik, animatörler eşliğinde dans, yarışmalar ve öğle yemeği gibi birçok aktiviteden yararlanabilirsiniz. Doğal koy alanlarında verdiğiniz molalarda ise çamur banyosu yaparak, tatiliniz için unutulmaz bir anı edinirsiniz.

Sığacık tekne turu programları kapsamında 10:00 civarında Sığacık Kale önünden kalış, ilk rotanız olan Mağaralar mevkine gidiş ve bu alanda molanın ardından öğle yemeğini teknede yeme adımlarını gerçekleştiriyoruz. Mağaralar alanında gezmek ve rehber eşliğinde tarihi değerleri öğrenmek için yaklaşık 50 dakikalık bir mola kapsamında keyifli vakit geçirebilirsiniz. Tekneye dönüş ardından, geniş ızgara menüsü ile sunulan öğle yemeğini yiyerek, doğal manzaralar eşlinde ve müzikle ikinci rotanıza hareket etmeye başlıyorsunuz. Yeni rotamızda ise Taş Ada koyuna gelerek, burada 50 dakika kapsamında güneşlenme, yüzme, dalma gibi aktiviteleri gerçekleştiriyoruz. Harabeler koyu olan üçüncü durağınızda mola verdikten sonra ise manzarası ile muhteşem bir gün batımı deneyimi yaşatan, Papaz boğazındaki görsel seyir gezimize geçiş yaparsınız. Bu dönüş yolunda rehber eşliğinde tarihi alanlar hakkında bilgi alır ve ardından müzik ve dans eşliğinde eğlenerek, Sığacık Kale önü mevkine dönüş sağlarsınız. Dönüş saatimiz kapsamında ise 18:00-18:30 civarı Liman bölgesine ulaşmaktayız.

Sığacık tekne turu menüleri, yörenin meşhur balık çeşitlerini, organik ürünlerden yapılan salataları, et ve tavuk ızgara çeşitlerini içerir. Öğle yemeğinde bu menü seçeneklerinden tercih yaparken, meyve olarak ise yaz aylarına uygun olan karpuz, ananas, kavun gibi serinletici ve soğuk gıdaları tercih edebilirsiniz.

Yolculuk boyunca sunulan soğuk ve sıcak içecekler, meyve ve çerez atıştırmaları ile ara öğünleriniz tamamlarken, her koyda farklı bir mavi tonunda yüzme imkanı buluyorsunuz.

Sığacık tekne turu ücretleri teknede sunulan geniş menü, kişi sayısı, gezilen doğal koy alanları sayısı gibi faktörlere bağlı olarak değişirler. En ekonomik koşullar ile tarihi önemi olan Mağaralar ve Taş Ada mevkilerini kolaylıkla gezebilir, bu alanlarda yüzme imkanı bulabilirsiniz.

Sığacık tekne turu rezervasyon işlemleriz için ise ileri bir tarih için internet  TekneveYat üzerinden online yapabilirsiniz veya sitemizdeki telefonumuzdan bizimle iletişime geçebilirsiniz veya Sığacık Kale önünde yer alan Liman bölümünden de rezervasyon işlemlerini ileri bir tarih için yapabilirsiniz.

Tekne Turları
Devamını Gör
Sorunuz mu var?