Samsun Tekne Turu

Orta Karadeniz’in en hareketli şehri Samsun, temiz plajları ve tarihi dokusu ile öne çıkar. Hitit, Pers ve Lidya kültürlerine ev sahipliği yapmış olan Samsun, yaz tatilleri kapsamında doğa ve mavi denizin kucaklaştığı alanları gezmek için ideal bir tatil beldesidir. Bu alanda yapabileceğiniz en güzel aktivite ise Samsun’da tekne turu etkinliklerine katılmaktır. Hadi şimdi gelin, birbirinden faklı plaj alanlarını ziyaret etmek, denize girmek ve Samsun çevresinin doğal dokusunu görmek için katılabileceğiniz tekne turları bilgilerine detaylı olarak bakalım!

Samsun tekne turu sezonu Haziran ayı girişi ile birlikte plajların denize girmeye uygun hale gelmesine bağlı olara açılır. Eylül ayı ortasına kadar turlara katılım sağlayarak dolu dolu bir tatil günü geçirebilirsiniz. Hareketli tekne turlarında müzik eşliğinde eğlenirken, Samsun’un

öneli yerlerinin tarihi bilgileri rehber eşliğinde öğrenebilir, eşsiz plajlarda denize girebilirsiniz. Samsun tekne turu saatleri, tura başlangıcınız için 10:30, turdan dönüş için ise 18:00 civarıdır. Bu saat diliminde birden fazla plaj bölgesinde denize girme şansı elde edersiniz. Aynı zamanda teknede yapılacak olan şık öğlen yemeğine katılım gerçekleştirebilirsiniz. Dolu dolu bir gün geçireceğiniz tur kapsamında, ailenizle keyifli dakikalar yaşayabilirsiniz.

Samsun tekne turu kalkış yerleri, tura katılımlarınız için Fuar Caddesinde yer alan Samsun Kordon Sahili, turdan dönüş için ise son rota olan Met Plajıdır. Bu rotalar arasında birden fazla temiz ve doğa ile iç içe plajı ziyaret etme imkanına sahipsiniz. Her bir rotada yapacağınız 45 dakikalık molalar ile denize girebilir, sahil boyunca yürüyüş yapabilirsiniz. Samsun dışı şehirlerden tura katılım sağlamak için hava yolu ulaşımı ile Samsun Çarşamba Havalimanı’na inişli uçakları tercih ederek, havalimanından servis veya belediye otobüsleri ile Kordon Sahile ulaşım sağlayabilirsiniz. Özel aracınızı kullanarak Samsun dışından ulaşım sağlamak için İstanbul- Sakarya E-80 yolu üzerinden 773 km’lik yolculuk ardından Samsun’a varış gerçekleştirebilirsiniz.

Samsun tekne turu programları kapsamında, 10:30 civarında tekneye binerek, Vezir Köprü Kanyonu, Fener Plajı, Bandırma Plajı, Mert Plajı rotalarına ziyaret gerçekleştirirsiniz. İlk durağı ziyaret ardından teknede şık bir öğlen yemeğine katılarak, geniş menü seçenekleri arasından damak tadınıza uygun tercihi gerçekleştirebilirsiniz.

10:30’da Samsun Kordon Limanından yola çıkarak, Vezir Köprü Kanyonu’na seyir gezisi gerçekleştiriyoruz. Bu kapsamda rehberler eşliğinde alanın tarihi hakkında detaylı bilgiler edinirken, ikinci durak olan Fener Plajına geçiş yapıyoruz. Fener Plajında vereceğiniz 45 dakikalık mola kapsamında denize girebilir ve güneşlenebilirsiniz. Tekneye geri dönüşte balık ve tavuk ızgara seçeneklerinin yer aldığı menüye göz atarak, deniz manzarasına karşı öğlen yemeğine katılıyorsunuz. Ardından sıra yer alan Bandırma ve Mert Plajlarında denize girme molaları ardında, gün batımında dönüş yoluna çıkıyoruz. Tüm tur kapsamında teknede müzik yayını ve dans eşliğinde keyifli vakit geçirebilir, sevdiklerinizle temiz deniz havasında hoş sohbetler gerçekleştirebilirsiniz.

Samsun tekne turu menüleri kapsamında ızgara balık, salata, balık tercih etmeyenler için ızgara tavuk, makarna, dondurma ve meyve seçenekleri sunulmaktadır. Menü içerisinden size uygun olan tercihi yaparak, deniz manzarasına karşı keyifli bir öğlen yemeğine katılabilirsiniz. Teknede katılacağınız öğlen yemeği için ekstra bir ücret talep edilmemektedir. Yolculuk kapsamında sevdiklerinizle bir masa etrafında sohbet ederken çay ve kahve servilerinden, çerez ve cips atıştırmalıklarından ise ekstra seçenekler kapsamında yararlanabilirsiniz.

Samsun tekne turu ücretleri, teknenin kişi kapasitesi, sunduğu etkinlikler ve öğlen yemeği menüsünün zenginliği fiyatları şekillendiren detaylardır. Bu fiyatlar kapsamında Samsun’un önemli plajlarını ziyaret edebilir, bu bölgelerde denize

girebilir ve Vezir Köprü Kanyonuna seyir gezisi gerçekleştirebilirsiniz.

Samsun tekne turu rezervasyon işlemleriniz için internette www.tekneveyat.com üzerinden kolaylıkla yapılmaktadır. Ayrıca telefonla yer ayırmak isterseniz 0 531 367 65 76 numaralı telefonumuzdan iletişime geçebilirsiniz. Diğer bir yöntem kapsamında ise direk olarak Samsun Kordon Liman’da yer alan tur teknesi aracılığı ile ileri bir tarihe rezervasyonunuz

yapabilirsiniz. Tura katılmak istediğiniz günden birkaç gün önce rezervasyon işlemleriniz yaptırarak, yoğun talep olan anlarda daha avantajlı koşullardan yararlanabilirsiniz.

Sorunuz mu var?