Rize Tekne Turu

Doğu Karadeniz’de yer alan Rize, zümrüt yeşili yaylaları, temiz havası, yöresel lezzetleri, tarihi dokusu ve çevresinde yer alan temiz plajları ile dikkat çeken bir yerleşim alanıdır. Çayeli, Güneysu, Fındıklı, Ardeşen ise sizi çarpıcı doğa manzaraları ile buluşturan ilçeleridir. Rize tatilinde şehir gürültüsünden uzak ve doğal plajları görmek için Rize’de tekne turu etkinliklerine katılmak ise unutamayacağınız bir gün yaşabilmenize imkan sağlar. Hadi şimdi gelin Rize’de yapılacak en güzel aktivitelerden biri olan tekne turları hakkında bilgilere bakalım!

Rize tekne turu sezonu havaların en ideal halini aldığı Haziran ayı ile birlikte açılır. Haziran ayından Eylül ayının ortasına kadar oldukça hareketli geçen tekne turu etkinliklerine katılarak, unutulmaz bir an yaşayabilirsiniz. İdeal hava şartlarında Rize’ye en yakın konumda yer alan plajlarda denize girme şansı edinirsiniz.

Rize tekne turu saatleri, tekne ile kalkış için 11:00, son rotadan limana dönüş için ise 17:00 sularıdır. Bu saat aralığı kapsamında ise birden fazla sahil şeridini ziyaret etme ve teknede öğlen yemeğine katılma imkanı elde edersiniz. Saat 17:00 civarında ise tura başlangıç alanına tekne turumuz kapsamında kolaylıkla ulaşım sağlarsınız. Tekne turuna ilişkin saat bilgileri kapsamında her bir plaj alanında ise 45 ila 50 dakikalık molalar veriyoruz.

Rize tekne turu kalkış yerleri, tura başlangıcınız için Rize Valilik Binası karşısında yer alan liman alanı, dönüş için Çayeli Plajı’dır. Valilik önü rıhtımından saat 11:00’ da kalkış yapılırken Çayeli plajından saat 17:00 itibari ile limana dönüş için yola çıkarsınız. İstanbul, Ankara ve diğer şehirlerden Rize tekne turuna katılmak istiyorsanız, özel araç ile İstanbul, Sakarya, Samsun, Ordu, Trabzon, Rize güzergahını, E80 karayolu üzerinden izleyebilirsiniz. Bu güzergah kapsamında Rize Valilik binası önündeki Rıhtıma ulaşım sağlayıp, tura katılım gerçekleştirebilirsiniz. Özel araç harici gelişlerde ise Bulunduğunuz şehir otogarından Rize Şehirler Arası Otobüs Terminaline yolculuk yarak, terminalde yer alan servis veya minibüsler ile Rıhtıma ulaşım sağlayabilirsiniz.

Rize tekne turu programları kapsamında, 11:00 itibari ile kalkış ardından ilk rota olan Rize güneydoğusundaki Bozukkale plajını ardından Çifte Kavak Sahilini, Alipaşa plajı ve Çayeli plajını ziyaret etme imkanı edinirsiniz. 11:00 itibari ile yola çıkan tur tekneniz ilk durak olan Bozukkale plajına vardığında 50 dakikalık mola kapsamında mavi denizin ve koyun birleştiği alanda denize girebilmeniz için demir atar. Bu mola ardından teknede balık eşliğinde bir öğle yemeği yiyeceksiniz. Daha sonra sırası ile Çifte Kavak, Alipaşa ve Çayeli rotalarında 45 dakikalık molalar kapsamında denize girme, güneşlenme ve doğada yürüme faaliyetlerini gerçekleştirebilirsiniz. Tüm yolculuğunuz sırasında ise teknede yer alan rehber, çevrenin tarihini sizlere aktarır. Eğlence animatör eğlenceleri ve canlı müzik eşliğinde keyifli bir yolculuk geçirirken, dönüş rotasında Rize’nin muhteşem manzarasında gün batımını izleyebilirsiniz.

Rize teke turu menüleri kapsamında yörenin taze balıkları ızgara şeklinde, karpuz, salata, makarna ve balık tercih etmeyenler için tavuk ızgara seçenekleri yer alır. Bu menü içinde yer alan seçeneklerden damak zevkinize en uygununu tercih ederek, ilk rotada deniz girme işlemi ardından şık bir öğle yemeğine teknede katılırsınız. Manzarayı ve mavi ile yeşilin buluşmasını izlerken taze balıkların tadına bakabilirsiniz. Toplu katıldığınız ve arkadaş, aile sohbetlerini gerçekleştirdiğiniz anlarda ise çay ve kahve servislerinden yararlanabilirsiniz.

Rize tekne turu ücretleri turların özelliğine göre değişir. Bu fiyat kapsamlarında teknede balık eşliğinde öğlen yemeği, 5 ayrı plaj alanını ziyaret etme ve denize girme, rehber yardımı ile çevrenin tarihi detaylarını öğrenme, müzik yayınları eşliğinde tekne dans, gün batımı manzarasında seyir keyfi sunan dönüş yolculuğuna katılma imkanlarını elde edersiniz. Bu kapsamda tatilinize unutamayacağınız bir anı eklersiniz. 

Rize tekne turu rezervasyon işlemleriniz Rize valilik binası karşısında yer alan liman alanında veya internette www.tekneveyat.com üzerinden kolaylıkla yapılmaktadır. Ayrıca telefonla yer ayırmak isterseniz 0 531 367 65 76 numaralı telefonumuzdan iletişime geçebilirsiniz. Tura çıkmak için belirlediğiniz tarihten birkaç önce ön rezervasyonunuzu yaptırmanız, yoğun dönemlerde size daha avantajlı koşulları sunmaktadır.

Sorunuz mu var?