Ordu Tekne Turu

Karadeniz’in Orta ve Doğu bölümlerinde aynı anda yer alan Ordu, 19 ilçeye sahip olan ve muhteşem doğa manzaralarının yer aldığı yerleşim alanıdır. Yeşil ve mavinin mükemmel uyumunun yakalandığı bu şehirde tarihi alanları deniz ulaşımı ile ziyaret etmek mümkündür. Ordu tatilinde yapabileceğiniz en güzel aktivitelerden biri ise şehrin çevresini deniz ulaşımı yolu ile gezmek ve engin mavi üzerinde kahvaltı veya öğlen yemeğine katılmaktır. Hadi şimdi gelin bu keyifli aktiviteleri gerçekleştirmenize imkan sunan Ordu’da tekne turu gezileri hakkında bilgilere bakalım!

Ordu tekne turu sezonu Mayıs ortasında açılıp, Eylül sonuna kadar devam eder. Bu süre kapsamında Ordu’nun önemli duralarını tekne turu kapsamında ziyaret edebilir, şık öğlen yemeklerine teknede dahil olarak, keyifli vakit geçirebilirsiniz. Gün batımında Ordu’nun muhteşem doğa manzarasını izleyebilirsiniz.

Ordu tekne turu saatleri, sabah kahvaltısı eşliğinde çevreyi gezmek istiyorsanız saat 09:00, teknede bir akşam yemeğine katılmak istiyorsanız saat 15:30 civardır. Bu kapsamda Ordu Limanı mevkinden 09:00’da veya 15:30’da tekne turlarına dahil olarak, Ordu’nun kıymetli yerlerini deniz yoluyla gezebilir ve şık bir yemeğe katılabilirsiniz. Sabah yola çıkmanız halinde 12:00 civarında, öğleden sonra yola çıkmanız halinde ise 18:30 civarında yemek ardından Limana dönüş gerçekleştiriyorsunuz.

Ordu tekne turu kalkış yerleri, yola çıkışınız için Ordu Limanı, turdan dönüş için ise Melet mevkidir. Bu rotalar arasında Keçiköy ve Melet istikameti arasında yer alan Ordu’nun tüm önemli yapılarını ve doğal güzelliklerini deniz üzerinden seyretme imkanı edinirsiniz. 

Tura katılım sağlayacağınız Liman alınan Ordu dışından özel aracınız ile geliş için E80 veya D 190 karayollarını takip ederek ilk olarak Samsun’a, Samsun üzerinden Trabzon’a ve buradan 2 saatlik yolculuk ardından ordu Limana varış gerçekleştirebilirsiniz. Diğer yandan bulunduğunuz şehir otogarından direk olarak Ordu Otobüs terminaline ulaşım sağlayıp, terminalden belediye otobüsleri ile limana geçiş yapabilirsiniz. 

Turdan geri dönüş işlemlerinizde ise etkinlik bitiminde tur araçları ile Ordu Liman alanına kolaylıkla dönüş sağlıyorsunuz. Sabah saatlerinde çıktığınız tur sonrası akşam üstü civarında limana geçiş sağlayabilirsiniz.

Ordu tekne turu programları kapsamında 09:00’da limandan kalkış, ilk rotaya hareket sırasında sabah kahvaltısı, Keçiköy ve Melet rotası arasında kalan önemli yerleri ziyaret etme aşamalarını gerçekleştiriyorsunuz. Bu kapsamda Keçiköy ve Melet rotası arasında yer alan tüm tarihi ve turistik alanları deniz yolu üzerinden yapacağınız seyir gezisi ile görme imkanı edinirsiniz. Aynı zamanda şık kahvaltınız yaparken rehberlerin bilgilendirmeleri eşliğinde çevrenin tarihi geçmişi hakkında bilgi edinirsiniz. Deniz açığında demirleyen teknede müzik ve dans eşliğinde keyifli vakit geçirebilirsiniz. 

Saat 15:30 civarında tura dahil olmayı tercih edersiniz Keçiköy, Meler arasında yer alan rotalara seyir gezisi ardından gün batımına doğru şık bir akşam yemeğini deniz manzarası eşliğinde teknede yaparak, ardından müzik ve dans eşliğinde Liman alanına geri dönüş yolculuğuna geçiş yapabilirsiniz. Bu turlar kapsamında Ordu tatilinizde unutamayacağınız bir anıya sahip olacaksınız.

Ordu tekne turu menüleri kapsamında balık, tavuk, köfte ızgara, meyve tabağı, salata, soğuk içecekler gibi seçenekler arasında tercih gerçekleştirerek şık bir akşam yemeği yiyebilirsiniz. Yemek ardından ise çay ve kahve servislerinden ekstra olarak yararlanma imkanına sahipsiniz. Bu menüden 15:30 civarında çıkacağınız tur kapsamında yararlanabilirsiniz. 

Tura 09:00 itibari ile çıkmayı tercih ettiğiniz ise akşam yemeği menüsü yerine sabah kahvaltısı menüsünden tercihleriniz gerçekleştirirsiniz. Bu kapsamda omlet, peynir tabağı, bal, reçel, çeşitli sebzeler, çay, kahve gibi seçenekler içerisinden tercihleriniz yapabilirsiniz.

Ordu tekne turu ücretleri ortalama fiyatlar kapsamında oldukça avantajlı seçeneklerden yararlanarak, şehrin tarihi alanlarını deniz yolu ile keşfedebilirsiniz. Deniz manzarasına karşı teknede sabah kahvaltısı ve akşam yemeği seçeneklerinden fiyatlara dahil olarak yararlanabilirsiniz.

Ordu tekne turu rezervasyon işlemleri internette www.tekneveyat.com üzerinden kolaylıkla yapılmaktadır. Ayrıca telefonla veya Whatsapp'tan yer ayırmak isterseniz 0 531 367 65 76 veya 0532 357 65 76 numaralı telefonumuzdan iletişime geçebilirsiniz veya Ordu Liman alanından tur teknesi ile görüşerek bir tarih ayarlamayı tercih edebilirsiniz.

Sorunuz mu var?