Manavgat Tekne Turu

Popüler Manavgat Kiralık Tekne İlanları

Manavgat, Akdeniz bölgesinin önde gelen tatil merkezleri arasındadır. Kuzeyi Toros Dağları ile çevrili olan bu alan yeşil ve mavinin, şirin mimari ile buluştuğu bir beldedir. Çevresinde ise tekne turları ile ulaşım sağlanabilecek birçok önemli doğal turistik merkez yer almaktadır. Bu alanlar temiz hava, orman ve engin mavinin birleştiği, denize girme imkanı edinilen, cennet koylardır. Bu alanlara yapılacak ziyaretler ise aklınıza kalacak bir tatil yaşayabilmenize olanak sağlamaktadır. Hadi şimdi birden fazla doğal turistik alanı ziyaret edebileceğiniz Manavgat tekne turu hakkında bilgilere bakalım!

Manavgat tekne turu sezonu, Haziran ayının girişi ile beraber hareketlenir. Hava sıcaklıklarının istenilen oranlara çıkması, tekneler ile yapacağımız gezilerde her koy alanında denize girebilmemize ve güneşlenebilmemize olanak sağlar.

Manavgat Irmağı İskelesi’nden kalkış ve tura başlangıç için 11:30, turu tamamlayıp tekrar iskeleye dönmek için ise 19:00’dır. Kalkış saati olan 11:30’dan, geri dönüş saati 19:00’a kadar birden fazla turistik doğa alanını gezerek, teknede şık bir öğlen yemeği yiyebilirsiniz. Gezi sırasında gördüğünüz tüm alanlar hakkında bilgiler ise rehber tarafından sizlere anlatılmaktadır. Doğal alanlarda serbest zamanlı gezme, güneşlenme ve denize girme faaliyetlerimiz ile keyifli bir gün geçiyoruz.

Manavgat tekne turu kalkış yerleri, tura başlangıç için Manavgat Irmağı İskelesi, turdan dönüş için ise son durak olan Manavgat Şelalesi’dir. Bu iki rota arasında ise birden fazla doğal alanı gezme ve doğa yürüyüşleri yapma, denize girme aktiviteleri gerçekleştirme imkanı edinirsiniz. Tüm gün boyunca aklınızda kalacak manzaralar eşliğinde keyifli vakit geçirirsiniz. Denize girmek için mola verdiğimiz Manavgat Nehri Irmak Boğazından ise öğlen saatinde diğer rotalara ulaşmak üzere kalış işlemimiz gerçekleştiriyoruz. Bu kalkış ardından, Manavgat Şelalesine doğru yol alarak, doğa ile iç içe anlar yaşıyoruz.

Manavgat tekne turu programları kapsamından saat 11:30 civarında Manavgat Irmağı İskelesinden kalış gerçekleştirip, ilk rotamız olan Manavgat Nehri Irmak Boğazına yol alırız. Bu alan varış ile 45 dakikalık denize girme ve güneşlenme molası veriyoruz. Bu alanda doğa yürüyüşleriniz ise serbest zaman kapsamında gerçekleştirebilirsiniz. Ardından teknemize geri dönerek geniş menü içerisinden seçimlerimizi yapıp, doğa ile iç içe şık bir öğlen yemeği yiyoruz. Yeni rotamıza ise animatörler eşliğinde oyun ve dans aktiviteleri ile start veriyoruz. Yolculuğumuz boyunca tur rehberimizden çevre hakkında bilgi alarak ilerlerken, Manavgat Şelalesi'ne gidiş için rotamız değiştiriyoruz. Manavgat Şelalesi alanına yaptığımız gezi faaliyetimiz ardından ise Manavgat Irmak İskelesine dönüş yoluna saat 19:00 gibi giriş yapıyoruz. Bu yolculuğumuz gün batımı, ırmak ve yemyeşil ormanların arasında geçmektedir. Geri dönüş yolculuğumuz kapsamında müzik eşliğinde dans, gün batımını izleme, meyve tabağı servisi, animatörler ile eğlenceli oyunlara katılma gibi aktivitelerden yararlanarak, unutamayacağınız bir günü tamamlarsınız.

Manavgat tekne turları menüleri, tavuk, alabalık ızgara, salata, pilav, makarna, soğuk içecekler, meyve gibi seçenekleri içermektedirler. Bu seçenekler arasından dilediğiniz tercih ederek, teknede öğlen yemeği yiyebilirsiniz. Öğlen yemeği sırasında muhteşem doğa manzaralarını izleyebilir, yemek ardından çay servisi ile sevdiklerinizle sohbete devam edebilirsiniz. Menüler kapsamından deniz ürünleri severler için taze alabalık sunulurken, balık tercih etmeyenler için hafif ızgara çeşitleri hazırlanmaktadır. Yemeklerin yanında ise gazlı-gazsız içeceklerden dilediğiniz tercih edebilirsiniz. Tur kapsamında dilediğiniz anlarda ise ücretli olarak çay ve dondurma servislerinden ise ekstra şekilde yararlanabilirsiniz. Diğer yandan yolculuk sırasında karpuz, kavun gibi serinletici meyvelerin ve soğuk içeceklerin ikramları yapılmaktadır. Bu ikramlar eşliğinde kalabalık ve aile ile çıktığınız tekne turunda bir masa etrafında keyifli sohbetleriniz edebilirsiniz.

Manavgat tekne turu ücretleri teknenin büyüklüğü, kişi kapasitesi, menü genişliği ve Manavgat Şelalesinde gezi faktörlerine bağlı olarak fiyatlar değişir.

Manavgat tekne turu rezervasyon işlemleri ise internet www.tekneveyat.com üzerinden kolaylıkla yapılmaktadır. Ayrıca telefonla ulaşmak isterseniz 0 531 367 65 76 numaralı telefonumuzdan iletişime geçebilirsiniz.Manavgat tekne turları gezinizin ileri tarihli bir rezervasyonunu internet üzerinden, basit online adımlar ile gerçekleştirebilirken, Manavgat Irmak İskelesinde yer alan tur teknesi demir alanından da bireysel olarak rezervasyon yapabilirsiniz.

Sorunuz mu var?