Kemer Tekne Turu

Kemer, Akdeniz kıyısında yer alan, mavi bayraklı plajı, tertemiz denizi, antik kentleri ile dikkat çeken bir yerleşim merkezidir. Akdeniz ikliminin hakim olduğu alanın çevresinde birden fazla değerli koy bulunmaktadır. Bu koylar mitolojik efsanelere konu olmuş ve doğal manzaraları ile görenlerini kendilerine hayran bırakan alanlardır. Kemer’ en yakın koyları ziyaret etmek ve bu cennet alanlarda denize girmek, tatilde yapılabilecek en güzel aktiviteler arasında yer almaktadır. Hadi şimdi Kemer’in eşsiz koylarına gidebileceğini Kemer tekne turu hakkında bilgilere bakalım!

Kemer tekne turu sezonu Haziran ayına giriş yapılması ile birlikte başlamaktadır. Güneşin kendini tam anlamı ile göstermeye başladığı bu andan itibaren Kemer çevresinde bulunan koy ve adalarda muhteşem doğal manzaraları gözlemleyebilir ve bu koylarda denize girme imkanı elde edebilirsiniz.

Kemer tekne turu saatleri, yola çıkış için 10:30, turdan dönüş için ise 18:00’dır. Bu saatler arasından gerçekleştirdiğimiz tur yolculuğu kapsamında birden fazla ada ve koy alanını ziyaret ediyoruz. Teknede öğle yemeği servisi, koy alanlarında mola ve denize girme, tur kapsamında yararlanacağınız aktivitelerdir. Saat 13:00 civarlarında ise ilk durak olan Korsan Mağarası’nı ziyaret ediyorsunuz. Bu mağaradan oluşan koy denizin en koyu ve en açık mavileri ile ormanların birleştiği bir noktadır. Koy’da güneşlenme ve denize girme aktivitelerimiz için ise 45 dk ila 1 saat arasında serbest aktivite süresinden yararlanabilirsiniz. Günlük tekne turları dışında denizde gecelemeyi, gulette kıyıları dolaşmayı sevenler icin ayrıca Kemer Mavi Tur seçeneklerini de tavsiye ederiz. Tekneveyat sitesinden bu bölgedeki mavi turlara göz atabilirsiniz.

Kemer tekne turu kalkış yerleri, tur başlangıcı için Kemer Limanı, geri dönüş için ise Kiriş Koyu olarak belirlenmektedir. Kemer Limanından, saat 10:30 civarında adaları ve koyları ziyaret etmek üzere teknenize binerek, mavi rotanıza hareket edersiniz. Bu rota kapsamında birbirinden farklı doğal koy alanlarını ziyaret ederek, en temiz plajlarda güneşlenme ve denize girme imkanı edinirsiniz. Temel kalkışlar harici yapılan molalar ardından yeni rotalara ilerlemek için ise Antik Phaselis, Alacasu, Kiriş koylarından kalkış yapıyoruz. Her bir rotamızda ise 45 dakikalık denize girme molaları veriyoruz. Diğer yandan Kemer Limanı kalkış alanına turların çevre ilçelerden kaldırdığı servis araçları ile kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Kemer tekne turu programları kapsamında, Kemer Limandan saat 10:30’da kalış gerçekleştiriyoruz. İlk rotamız olan Korsan Koyuna doğru yola çıkıyoruz. Yol boyunca animatör eşliğinde dans ve oyun aktiviteleri, müzik eşliğinde dans, rehber eşliğinde tarihi bilgileri edinme gibi faaliyetler gerçekleştiriyoruz. Koya varış ardından 45 dakikalık denize girme ve güneşlenme molası veriyoruz. Ardından tekneye dönerek geniş menü seçeneğinden tercihleriniz yaparak şık bir öğlen yemeği yiyebilirsiniz. Bu yemek ardından sırasıyla, Antik Phaselis, Alacasu, Kiriş Koylarına ziyaret gerçekleştirerek, her bir koyda 45 dakikalar molalar dahilinde doğa yürüyüşü, denize gireme ve güneşlenme aktiviteleri ile keyifli vakit geçirdikten sonra, dönüş yoluna geçiyoruz. Saat 18:30 sularında Kiriş Koyundan yola çıkarak, Kemer Limanına varış sağlıyoruz.

Kemer tekne turu menüleri, yöresel ızgara balık, tavuk, et, salata, pilav veya makarna, meyve, dondurma ve soğuk, sıcak içecekleri içerirler. Öğlen yemeğinizi mavi ve yeşilin birleştiği koylarda bu menülerden tercih yaparak yiyebilir, dönüş yolculuğunda ise yaz aylarında sizlere ağırlık vermeyecek meyve seçeneklerini, hazırlanan meyve tabaklarından tercih yaparak tüketebilirsiniz.

Kemer tekne turu Kemer çevresinde yer alan değerli koyları gezebilir, bu alanlar hakkında rehberden bilgi alabilir, molalar kapsamında denize girme, yürüyüş aktivitelerine geçekleştirebilir ve teknede şık bir öğlen yemeği yiyebilirsiniz. Fiyatlar tur teknelerinin büyüklük, kişi sayısı, sunduğu menü çeşitliliği, ziyaret ettikleri durak sayısı gibi etmenlere bağlı olarak belirlenmektedirler. Minimum rakamlar ile Korsan, Alacasu, Kiriş gibi önemli koyları ziyaret edebilirsiniz.

Kemer tekne turu rezervasyon işlemleriniz ise hangi şehirde olursanız olun internet üzerinden basit online adımlar ile kolaylıkla yapabilirsiniz. Kemer tekne turu rezervasyon işlemlerinizi internette www.tekneveyat.com üzerinden online yapabilirsiniz veya 0 531 367 65 76 numaralı telefonumuzdan (Whatsapp) bizimle iletişime geçebilirsiniz.   Diğer bir yöntem ise Kemer Liman alanına ulaşım sağlayıp, burada yer alan demirli tur teknelerinde, dilediğiniz bir tarihte yolculuğa çıkmak için rezervasyon gerçekleştirebilirsiniz.

Sorunuz mu var?