Güllük Tekne Turu

Güllük, Milas-Bodrum kara yolu üzerinde, Milas-Bodrum Havalimanı (BJV) kavşağından ayrılan sapaktan varılan ve aynı adı taşıyan körfezi kucaklayan koyda yer alan şirin bir sahil yerleşim bölgesidir.

Güllük limanı, özellikle çevredeki boksit ve feldispat maden rezervlerinin sevk noktası olması sebebiyle hayli işlek ve gelişmiştir. Limanın dışında doğal avcılık ve yetiştiricilik şeklindeki balıkçılık ve turizm önemli faaliyet alanları ve geçim kaynaklarıdır.

Güllük ve çevresinde yaz aylarında tekne turları yaygındır. Yöreye özgü gulet teknelerinin inşaatı da ilk olarak Güllük’te yapılmıştır. Kış sezonunda balık avı turları da yoğun olarak yapılmaktadır.

Güllük'te tekne turları ile tatilcilere ayrı bir keyif tattırıyor. Sabahın ilk saatlerinde başlayan deniz yolculuğu ile ziyaret edilen birbirinden güzel koylar misafirlerin keyifli bir gün geçirmesini sağlıyor.

Bodrum yarımadasını keşfetmenin pek çok yolu vardır. Bunlardan en çok keyif vereni, civardaki koyları ve kıyı köylerini, Bodrum limanından veya yerel limanlardan kalkan günübirlik gezi tekneleriyle dolaşmaktır. Tatil geçirmek üzere denizi seçmenin pek çok nedeni vardır. Güllük'ten hareket eden günü birlik teknelerle muhteşem bir gün geçirebilirsiniz.

Bodrum, Türkiye'deki en popüler tekne turlarına ev sahipliği yapmaktadır. Aynı gün içinde Ege'nin en temiz sularında değişik koylarda yüzme, şnorkel ve güneşlenme tekne turları ile mümkün. Bodrum - Güllük'te yapacağınız tekne turları ile Bodrum ve çevresindeki muhteşem koylar, tekne ile deniz turu sevenler için muhteşem fırsatlar sunmaktadır. Tekne turları genellikle sabah saat 10:30'da başlar ve 19:00'da sona erer. Ailenizle ve arkadaşlarınızla özel tekne, gulet, motor yat, normal günlük tekne, yelkenli tekne seçenekleri ile muhteşem bir gün geçirebilirsiniz.

Muğla'nın Milas ilçesine bağlı Güllük beldesinde düzenlenen günübirlik teknelerle çıkılan mavi tur yerli ve yabancı turistlerin gözdesi haline geldi. Sıcak Su Koyu, Çamur Banyosu, Mayınlı Koy, Bostancı Koyu, Gökliman gibi bölgenin en güzel koyları yerli ve yabancı turistlerin yoğun ilgisini çekiyor. Güllük beldesindeki Sıcak su koyunda çamur banyosu yapmak isteyen yerli ve yabancı turistler için tekne turları düzenleniyor. Güllük'ten hareket ederek körfez turlarını Mayınlı koy, Bostancı koyu, Gökliman koylarından sonra Sıcak su koyu çamur banyosunda son buluyor.

Sorunuz mu var?