Gökçeada Tekne Turu

Gökçeada, Ege Denizi’nin kuzeyinde yer alan Çanakkale’nin şirin ve doğa ile iç içe bir ilçesidir. Bozulmamış doğası, huzurlu atmosferi ve Antik Yunan Dönemine ati mimari dokusu ile dikkat çeker. Çevresinde birden fala koy ve plaj alanına sahip olan Gökçeada berrak deniz suyu ile yemyeşil doğanın kucaklaştığı bir alandır. Buraya yönelik tatillerinizde ise Gökçeada’da tekne turu etkinliklerine katılarak çevrede yer alan tarihi koy ve plajları gezebilir, muhteşem anlar yaşayabilirsiniz. Hadi gelin Gökçeada’da yapılabilecek en güzel şeylerden biri olan tekne turları hakkında detaylı bilgilere bakalım!

Gökçeada’da tekne turu sezonu iklim şartlarının muhteşem plaj ve koylarda denize girmeye uyumlu hale gelmesi ile birlikte açılır. Bu döne ise Haziran ayı başıdır. Haziran ayı itibari ile Eylül ortasına kadar dilediğiniz her gün tekne turlarına katılarak, tarihi koyları ve temiz plajları ziyaret edebilirsiniz.

Gökçeada tekne turu saatleri, limandan kalışınız için 10:30, turdan limana geri dönüşünüz için 18:00 civarıdır. Bu saat aralığında rota kapsamında yer alan 9 farklı koyu ziyaret etme şansı edinirsiniz. Aynı anda teknede şık bir öğlen yeğine katılma ve müzik eşliğinde animatör etkinliklerine dahil olma şansı yakalarsınız.

Gökçeada teken turu kalkış yerleri, tekneye biniş işleminiz için Gökçeada Kaleköy Limanı, turdan dönüşünüz için Kafelos Burnu mevkileridir. Bu alanlardan yapılan kaklıları ile tur rotamızda ilerliyoruz. Kaleköy Limanına kendiniz aracınız ile ulaşım sağlamak istiyorsanız İstanbul, Ankara ve diğer şehirlerden İstanbul, Tekirdağ, Gelibolu, Çanakkale güzergahında devam eden D550/e87 karayolları üzerinden yolculuk yapabilirsiniz. Çanakkale’den ise deniz yolculuğu ile Gökçeada’ya geçiş sağlarsınız. Kendi aracınızı tercih etmeniz halinde ise uçak seferleri ile Çanakkale Havalimanına varış sağlayıp, Çanakkale feribot seferlerine katılarak adaya geçiş sağlayabilirsiniz.

Gökçeada tekne turu programları kapsamında 10:30 civarında kalık, ilk rota olan Tepeköyaltı’na varış, teknede öğle yemeği ve ardından Şelale, Pirinçburnu, Marmaros, Mavi Koy, Mağaralar, Peynir Kayalıkları, Batıllar, Kafelos Burnu rotalarına ilerlememe aşamalarını izliyoruz. 10:30 itibari ile Kaleköy Limanından yola çıktığınızda ilk durak olan Tepeköyaltı’na varış sağlarsınız. Bu alanda 45 dakikalık bir mola kapsamında denize girebilir ve güneşlenebilirsiniz. Ardından balık ve tavuk seçeneklerinin yer aldığı menüden tercih yaparak teknede öğle yemeğine katılma imkanı bulursunuz. Müzik ve dans etkinlikleri, rehberlerin bilgilendirmeleri eşliğinde diğer rotalar olan Pirinç burnu, Şelale, Marmaros, Mavi Koy, Peynir Kayalıkları alanlarında verdiğimiz molalar kapsamında denize girebilirsiniz. Dönüş yolculuğunuz sırasında ise gün batımı eşliğinde muhteşem Kafelos burnunu gözlemleyebilir ve şık bir seyir gezisini deneyimleyebilirsiniz. Tur kapsamında ziyaret gerçekleştireceğiniz tüm koy rotalarında muhteşem yeşil doğa ile berrak mavi denizin birleştiği muhteşem manzaraları görme şansına sahip olacaksınız.

Gökçeada tekne turu menüleri, ızgara tavuk, balık, salata, meyve tabağı, soğuk içecek çeşitleri, makarna veya pilav, dondurma gibi seçenekleri kapsar. Bu menü içeriklerinde her hangi birini tercih ederek, teknede keyifli bir yemeğe katılabilirsiniz. Teknede deniz ve doğa manzarası eşliğinde katılacağınız bu öğlen yemeği için ekstra bir ücret ödemek zorunda kalmazsınız. Tekne turu kapsamında bir şeyler atıştırmak istediğinizde ise cips ve meyve tabağı servislerinden ekstra koşullarda yararlanabilir, sevdiklerinizle yapacağınız sohbetlerde ise çay ve ya kahve servisini tercih edebilirsiniz.

Gökçeada tekne turu ücretleri tur kapsamında gezeceğiniz koy adedine ve menü genişliğine bağlı olarak fiyatlar değişim sergiler. Bu fiyat ortalamalarında, 7 ayrı koyu ziyaret edebilir, teknede öğlen yeği yiyebilir ve animatörler eşliğinde eğlenebilirsiniz. Her bir koyda ise denize girme ve yürüyüş yapma imkanı edinirsiniz.

Gökçeada tekne turu rezervasyon işlemlerini nerede olursanız olun internette www.tekneveyat.com üzerinden kolaylıkla yapılmaktadır. Ayrıca telefonla yer ayırmak isterseniz 0 531 367 65 76 numaralı telefonumuzdan iletişime geçebilirsiniz. Tercihinize bağlı olarak Gökçeada Kaleköy Limanı’na ulaşım sağlayıp bu alandaki tenlerden de rezervasyon yaptırabilirsiniz. Her iki seçenek içinde aklınızda bulunan tarihten birkaç gün önce başvurmanızda fayda bulunmaktadır. Bu sayede yoğunluk yaşanan dönemlerde yer bulamama gibi bir sıkıntı yaşamanın önüne geçebilirsiniz.

Sorunuz mu var?