Giresun Tekne Turu

Giresun Tekne turu sayesinde Giresun’da yer alan Giresun Adası ve tarihi mekanları yakından görme imkanı elde edilir.Giresun, Karadeniz’in doğusunda yer alan muhteşem doğa manzarası ile dikkat çeken ildir. Her dönem yağış alması sebebi ile yeşilin her tonuna ev sahipliği yapar. Karadeniz’in engin güzelliği ile birleşen manzarasında adaların dikkat çekici görüntülerini barındırır. Bu hoş tatil beldesine ziyaret sırasında yapılabilecek en güzel aktivitelerden biri ise Giresun tekne turu etkinliklerine katılmaktır. Hadi şimdi Giresun’da yapılabilecek en güzel şeylerden biri olan tekne turları hakkında detaylı bilgilere bakalım!

Giresun tekne turu sezonu Haziran başında açılıp, Eylül sonuna kadar devam eder. Bu süreçte hava sıcaklıklarının iyileşmesi ve Giresun’un doğal bitki örtüsünün manzarasının en muhteşem halini alması tur dönemine hareketlilik kazandırır. Eylül sonuna kadar Giresun’un tarihi alanlarına seyir gezisi yapan ve Giresun Adası'na ziyaret gerçekleştiren tekne turlarına katılım sağlayabilirsiniz.

Giresun tekne turu saatleri, kalkış için genelde 09:00, turdan dönüş için ise 14:30,15:00 civarı olarak belirlenmiştir. Giresun tekne turları günübirlik seçenek kapsamında yapılmaktadır. Bu turlar kapsamında tarihi alanlarda seyir gezisi yapılırken, Ada alanında 2,5 saatlik uzun bir mola kapsamında gezme imkanı bulunur.

Giresun tekne turu kalkış yerleri, tur teknesine biniş işleminiz için Giresun Limanı Yolcu İskelesi, turdan dönüş için ise Giresun Adası olarak belirlenmiştir. Kalkış için kullanılan Giresun Limanı Yolcu İskelesi, Giresun merkezde yer alır. Giresun’a yakın ilçelerden merkez limana ulaşım için ise minibüsleri tercih edebilir veya rezervasyon kapsamında bulunduğunuz adres bildirerek, ortak buluşma alanlarından servis kullanma imkanından yararlanabilirsiniz.

Tur dönüşü ise tekneniz sizi tekrara Giresun Yolcu İskelesi’ne bırakır. İskele alanına 15:00 suları civarından ulaşım sağlanır. Yine bu alandan minibüsler ile çevre alanlara ulaşım sağlama imkanı mevcuttur.

Tekne ve Yat tarafından gerçekleştirilen Giresun tekne turu programları, saat 09:00 itibari ile Giresun Yolcu İskelesi alanından kalış ardından tarihi alanlara seyir gezisi, tur rehberi eşliğinde detaylı tarihi bilgilerin alınması, sabah kahvaltısına teknede katılma ve Giresun Adasına geçiş yapma aşamalarını içerir. Giresun Adası’nda 2,5 saatlik geniş bir mola verilir. Burada tur rehberi adanın tarihi ve hikayesi hakkında bilgi verirken, tüm ada detaylı şekilde gezilir.

Giresun Adası ziyareti ardından aynı seyir gezisi çerçevesinde merkez limana dönüş yapılır. Tekne yolculuğu boyunca canlı müzik, yarışma ve dans etkinliklerine katılma imkanı bulunur. Tercih etmeniz halinde çay ve kahve servislerinden yararlanarak manzaranın tadına çıkarabilir ve teknede sabah kahvaltısından ücretsiz olarak yararlanabilirsiniz.

Giresun tekne turu menüleri, sabah kahvaltısı ürünleri olan omlet, peynir tabağı, menemen, domates ve salatalık, zeytin, sınırsız çay seçeneklerini içerirler. Bu seçeneklerden damak zevkinize uygun olanları tercih ederek, denizin ortasındaki doğa manzarası eşliğinde bir sabah kahvaltısına katılabilirsiniz. Sabah saatlerinde çıkılan ve seyir gezisi eşliğinde kahvaltı yapılan bu tur seçeneğinde, Giresun Adası ziyaret edilir.

Kahvaltı ve tur süresince sınırsız çay siparişi imkanı bulurken tercih etmeniz halinde ekstra seçenekler kapsamında gazlı ve gazsız soğuk içecek servislerinden yararlanabilirsiniz. Adaya ulaşım süresinde bir şeyler atıştırmak isteminiz halinde ise karpuz, kavun, dondurma gibi mevsime uygun tatlı veya meyve seçeneklerinden sipariş verebilirsiniz.

Giresun tekne turu ücretleri organizasyonun ve turların farklılığına göre değişmektedir. 

Giresun tekne turu rezervasyon işlemlerini internet üzerinden basit adımlar ile www.tekneveyat.com sitesinden gerçekleştirebilir veya sitedeki telefonumuzdan arayarak ya da whatsapp üzerinden de yapabilirsiniz. 

Giresun'da bulunan teknelerimizde sadece günübirlik tekne turu değil, dilerseniz özel organizasyonlarınız için de saatlik veya gecelik kiralama yapabilirsiniz. Ayrıca dilerseniz kişi sayısına göre size uygun bir tekne veya gemi kiralayarak, düğün, nişan, evlenme teklifi veya bekarlığa veda gibi organizasyonlar da yapabilirsiniz. Süsleme, yemek, içecek , karşılama ve transfer gibi detaylar için hemen bize ulaşarak detaylı bilgi alabilirsiniz. Tekneveyat ekibi olarak Giresun'da gerçekleştirdiğimiz pek çok grup organizasyonu için referanslarımızı sorabilirsiniz. 

Sorunuz mu var?