Gazipaşa Tekne Turu

Gazipaşa, Torosların yeşiliyle, Akdeniz’in masmavi yapısının kucaklaştığı ve muz bahçelerinin yer aldığı ilçedir. Gazipaşa çevresinde yer alan birden fazla ün koya sahiptir. Geçmişte ise bu koylar ve Gazipaşa mağara alanları korsanların maceralı günlerine ev sahipliği yapmıştır. Gazipaşa’ya gidildiğinde yapılacak en güzel aktivitelerden biri ise bu mağara ve koy alanlarına ziyaret gerçekleştirmek olacaktır. Hadi şimdi yeşilin ve mavinin birleştiği koy ve adalara ziyaret gerçekleştireceğiniz Gazipaşa tekne turu hakkında bilgilere bakalım!

Gazipaşa tekne turu sezonu Haziran ayının 1’i itibari ile açıp, sıcaklıkların yükselmesi ile en hareketli dönemine girmektedir. Haziran ayı gelişi ile geçmişte korsanları ağırlamış olan koy alanlarının en muhteşem manzaralara sahip olması, yapılan tekne turlarını yoğunlaştırmaktadır.

Gazipaşa tekne turu saatleri, Gazipaşa iskelesinden kalkış için 10:30, tur biriminde eşek Adasından dönüş için ise 18:30 olarak belirlenmektedir. Bu saat aralığı kapsamında birden fazla koya ziyaret gerçekleştiriyoruz. Ziyaretlerimizde 45 dakikalık molalara vererek, tarihi koylarda deniz girip, güneşleniyoruz. Yürüyüş yolları olan ve halk ziyaretine açık olan ada alanlarında ise doğa yürüyüşleri yaparak, turumuzu bir üst seviyeye taşıyoruz.  Gazipaşa'da günlük veya saatlik lüks motoryat kiralamak isterseniz veya bu bölgedeki Mavi Tur fırsatlarını öğrenmek isterseniz TekneveYat sitesinden aradığınız türde yatlara göz atabilirsiniz veya 0 531 367 65 76 numaralı telefonumuzdan bizimle iletişime geçebilirsiniz

Gazipaşa (Antalya) tekne turu kalış yerleri, sabah saatlerinde tura başlangıç için Gazipaşa iskelesi, geri dönüş için ise son durağımız olan Eşek Adası’dır. Kalkış ardından teknede animatörler eşliğinde dans ve oyunlara katılarak, yol boyunca keyifli aktiviteler gerçekleştiriyoruz. Geçtiğimiz her nokta hakkında tarihi ve mitolojik bilgileri ile tur rehberimizden alarak, yolculuğumuza devam ediyoruz.

İlk durağımız olan Delik Deniz koyunda verdiğimiz mola ardından yaptığımız ikinci kalkış ise 13:00 saatlerine den gelmektedir. Bu saate denk gelen kalış işlemimiz kapsamında teknede şık bir öğlen yemeği yiyerek, yolculuğumuza devam ediyoruz. Sıradaki rotalarımızda ise muhteşem doğa manzaraları ve keyifli aktiviteler bizleri bekliyor.

Gazipaşa tekne turu programları, 10:30 civarında Gazipaşa iskelesinden kalış, ilk durak olan Delik Deniz koyuna gidiş, burada mola ardından teknede öğle yemeği yeme ve sırada olan duraklarımız ziyaret etme aşamalarını kapsamaktadırlar. Kalkışımız ardından ilk durağımız olan Delik Deniz koyuna ulaşıyoruz. Bu koy alanında denize girmek ve güneşlenmek için 45 dakika mola veriyoruz. Koyda keyifli vakit geçirdikten sonra teknemizde bizler için hazırlanmış olan birden fazla yemek seçeneği arasından tercih yaparak, şık öğlen yemeğimiz yiyoruz. Yemek ardından animatörlerin eşliğinde dans ve oyun etkinliklerine katılarak yeni rotalarımıza yönümüzü çeviriyoruz. 

Sırasıyla Kral Koyu ve Eşek Adası alanlarını ziyaret ediyoruz. Kral koyunda mavi ve yeşilin birleştiği muhteşem bir alanda denize girme fırsatı edinerek, her zaman aklımızda kalacak bir tatil anısına sahip oluyoruz. Son olarak Eşek adasına yaptığımız ziyaret ve tur rehberimizin verdiği bilgiler ardından, teknemize binerek, gün batımı manzarası eşliğinde dönüş yoluna çıkıyoruz.

Gazipaşa tekne turu menüleri, yöresel balıklar, fesleğenli makarna, tereyağlı patates, gazlı gazsız içecekler, ızgara tavuk gibi seçenekleri içermektedirler. Bu menü kapsamında dilediğiniz yemek çeşidini tercih ederek, şık bir öğlen yemeği yiyebilirsiniz. Yemekleriniz ardından ise çay servisi eşliğinde, sevdiklerinizle hoş bir sohbete başlayabilirsiniz. Tur sırasında bir şeyler atıştırmak istemeniz halinde yaz mevsimine uygun olan karpuz, kavun, muz gibi meyvelerden yapılan servis ile ihtiyacınızı gidererek, soğuk içecekler ile serinleyebilirsiniz.

Gazipaşa tekne turu ücretleri tekne kapasitesi, kişi sayısı, menü çeşidinin genişliği, ziyaret edilen koy ve adaların sayısı gibi faktörlere bağlı olarak şekillenirler. Uygun bir fiyata Gazipaşa çevresinde yer lan önemli koy ve adaları gezebilir, bu noktalarda güneşlenme ve denize girme aktiviteleri  gerçekleştirebilirsiniz. Aynı zamanda tur ücreti kapsamında tekne şık bir öğle yemeği yiyebilirsiniz.

Gazipaşa tekne turu rezervasyon işlemlerinizi ise internet üzerinden, nerede olursanız olun basit online adımlar ile TekneveYat sitemiz üzerinden aklınızda yer alan tarihe uygun şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Tekne Turları
Devamını Gör
Sorunuz mu var?