Dikili Tekne Turu

İlçede yapılan arkeolojik çalışmalar sonucunda Dikili'nin M.Ö. 5000 - M.Ö. 4000 yıllarına kadar uzanan bir geçmişi olduğu anlaşılmıştır. Ağıl Kale ve Kale Tepe ilk yerleşim merkezlerindendir. Arkeolojik bulgular sonucunda bu bölgede Akaların yaşadığı ve kente Aternagus denildiği ortaya çıkmıştır.

İlk çağda Lidyalılar, İranlılar, Frikyalılar, Mysialılar ile Romalılar ve Bergamalılar Orta çağda ise Bizanslılar, Cenovalılar, Selçuklular ve Osmanlılar Dikili’ye hakim olmuşlardır. Bu kadar çok uygarlığın yaşadığı Dikili; Aristo, Hermos, August, İskender gibi ünlü kişileri tarihi süreçte ağırlamış; Aterneus, Astria, Teutronia gibi kent ve siteleri topraklarında barındırmıştır. Merdivenli ve Denizköy'de bulunan krater gölleri ile mağaraları ve Madra Çayı'na dayanan ormanları ilçenin doğal zenginlikleri arasındadır.

Dikili tekne turu deniz, güneş ve eğlencenin tadını çıkarabileceğiniz harika bir seçenektir. Dikili, İzmir'in kuzeyinde (Kuzey Ege) yer alan küçük bir sahil kasabasıdır ve sakin yaşamı ve muhteşem turkuaz denizi ile ünlüdür. Tekne turu, Dikili'nin çevresindeki koyları, adaları ve plajları keşfetmek için harika bir yoldur. 

Tekne turu, genellikle 10.00 gibi başlar ve 17.30 gibi sona erer. Tur boyunca, Dikili'nin etrafındaki birçok güzel yerde mola vererek yüzebilirsiniz.

Sıcak suyundan çıkmak istemeyeceğiniz Hanımın Koyu'na size kendisini hayran bırakacak... Kil ile peeling yapabileceğiniz bu koydaki molanın ardından Kalem Adası ve Ege’nin tüm özelliğini taşıyan Garip Adası arasında bulunan Akvaryum Koyuna geçerek doğanın eşsiz manzarası karşısında güzel vakit geçirebilirsiniz.

Dikili İzmir arası 120 km uzaklığında olup yaklaşık 1 saat 30 dk sürmektedir. Dikili'nin Kuzeyinde Balıkesir, doğusunda Bergama, batısında ve güneyinde Ege Denizi ile çevrelenir. İlçenin yüz ölçümü 541 km²’dir.

Ilıca Koyu, zeytinlikler arasından geçerek ulaşılabilen bu koy, Bademli Ilıcası ve Kalem Adası'nın bitiminde, deniz kıyısında yer almaktadır. 

Zindancık Koyu, Killik koyunun yanında yer almakta olup antik zamanlardan kayıp bir kent olan Kanai'nin burada olduğu söylenmektedir.

Hanımın Koyu, Kokar Ot bilinen koyda bulunan doğal kili mutlaka denemelisiniz.

Akvaryum Koyu, Kalem Adası ile Garip Adası arasında kalmakta olup berrak suyuyla eşsiz bir yüzme deneyimi yaşatmaktadır.

Hayıtlı Koyu, Bademli ve Denizköy arasında jeotermal kaynağı açısından zengin bir bölgedir. Termal suyundaki mineraller hastalıkların tedavisinde kullanılmaktadır.

Dikili’nin merkezine 10 kilometre uzaklıktaki eski bir Rum Köyü'dür. Zeytinliklerle çevrili bölgeye hakim sönmüş bir yanardağ Karadağ, geçmişte yaşanan bir depremin ardından harekete geçince, denizin dibinde sıcak kumullar oluşturur. Bu nedenle Bademli’nin deniz suyunun şifalı olduğuna dair inanış günümüze kadar sürer. 

Dikili ve Bademli Tekne Turu aynı tur rotaları izlemektedir. 

Dikili’de tekne veya yatları saatlik, günlük veya haftalık kiralayabilirsiniz. Saatlik kiralama yaparak evlilik teklifi, bekarlığa veda ve doğum günü gibi organizasyonlar gerçekleştirebilirsiniz.

Günlük kiralamalarda tekne turu ve balık avı turları, haftalık kiralama yaparak da mavi turlarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Dikili’de tekne veya yat kiralamak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Dikili günlük tekne turu fiyatları ve Dikili yat turu fiyatları teknenin büyüklüğüne, kişi kapasitesine, menü seçeneklerine bağlı olarak fiyatlar şekillenmektedir.

Dikili tekne kiralama ve Dikili özel yat kiralama rezervasyon işlemlerini ise TekneveYat sitesinden online yapabilirsiniz veya 0531 367 65 76 numaralı telefonumuzdan iletişime geçebilirsiniz. 

Tekne Turları
Devamını Gör
Sorunuz mu var?