Çeşme Tekne Turu

Çeşme, mavi bayraklı plajları ve beyaz kumsalları ile Ege’de yer alan önemli bir ilçedir. Sakız adasına deniz yoluyla yarım saatlik uzaklıkta olan Çeşme tarihi geçmişi kapsamında ele alındığında, İyonya kentlerinden biri olan Eritre’nin iskelesidir. Burada Alaçatı olmak üzere bir çok farklı koyda keyifli zamanlar geçirebilirsiniz. Çeşme’de yaptığınız en güzel turistik gezi ise koy ve ada alanlarını ziyaret edeceğiniz tekne turlarıdır. Mavi ve yeşilin kucaklaştığı koyları, adaları yakından görebileceğiniz Çeşme’de tekne turu hakkında detaylı bilgilere gelin hep beraber bakalım.

Çeşme tekne turu sezonun Haziran ayına giriş yapılması ile birlikte başlamaktadır. Güneşin kendini tam anlamı ile göstermeye başladığı bu aydan itibaren Çeşme çevresinde yer alan koy ve adalarda muhteşem doğal manzaraları izleyebilmemizin yanında, bu koylarda denize girme imkanı elde ederiz.

Çeşme tekne turu saatleri, yola çıkış için 10:30, turdan dönüş için ise 18:00’dır. Ortalama bu saatlerde geçireceğimiz tur yolculuğu ile birden fazla ada ve koy alanına ziyaret ediyoruz. Öğle yemeği servisi, koy alanlarında mola ve denize girme imkanı tur kapsamında yararlanacağınız aktivitelerdir. Saat 13:00 civarlarında ise ilk durak olan Mercan Boğazını ziyaret ediyorsunuz. Bu koy denizin en koyu ve en açık mavileri ile kayaç ve ormanların birleştiği bir noktadır. Bu muhteşem yerde geniş menüden yapacağınız seçimler ile keyifli bir öğle yemeği yiyebilirsiniz. Koy’da güneşlenme ve denize girme aktivitelerimiz için ise 45 dk ila 1 saat arasında serbest gezme süresi kullanırsınız.

Çeşme tekne turu kalkış yerleri, Çeşme Limanı ve Çeşme Merkezi’dir. Çeşme Merkez’de yer alan Çeşme Limanından, saat 09:30 civarında adaları ve koyları ziyaret etmek üzere teknenize binerek, mavi rotanıza hareket edersiniz. Bu rota kapsamında birbirinden farklı doğal koy alanlarını ziyaret ederek, en temiz plajlarda güneşlenme ve denize girme imkanı bulursunuz. Çeşme çevresindeki farklı noktalardan da turlara katılabilirsiniz. Bunun icin www.tekneveyat.com sitesinden uygun turları sorabilirsiniz.

Çeşme tekne turu programları kapsamında, Çeşme Liman’dan 09:30 civarı kalkış, 13:00 civarı Mercan Boğazını ziyaret etme, bu alanda öğle yemeği yeme ve denize girme ardından Cennet Adası (Mavi Koy), Eşek Adası alanlarını ziyaret etme aşamalarını gerçekleştiriyoruz. İlk durağınız olan Mercan Boğazında isminde de etkili olan renkli mercanlar, mavi deniz ile birleşen kayaçlar ve doğal manzarası ile öne çıkan bir bitki örtüsü sizleri karşılıyor. Bu alanda balık, et seçeneklerinin yer aldığı menüden öğle yemeğini yiyerek, ikinci durağınız olan Cennet Adasına rotamızı çeviriyoruz. Cennet Adasında yaklaşık 50 dakikalık bir mola kapsamında güneşlenebilir ve bu doğal alanda tertemiz bir denize girebilirsiniz. Aynı mola sonraki durağınız olan Eşek Adasında verilmektedir. Burada minik bir kumsala sahip olan Eşek Adasında, eşekler ile fotoğraf çekebilir, denize girebilir, Şnorkel ile dalış yapabilirsiniz. Adadan dönüşte ise soğuk içecekler ve tropikal meyveler ile ara bir öğün yiyerek, eğlenceli müzikler eşliğinde yolculuğa devam ediyoruz. Dönüş yolculugunuzda rehberlerin sizlere ileteceği bilgileri dinleyerek ve müzik , dans aktivitelerinden yararlanarak, keyifli bir turu tamamlayarak ve 18:00 civarı Çeşme Limanına geri dönersiniz.

Çeşme tekne turu menüleri kapsamında, mangal balık, tavuk, et, salata, pilav veya makarna, meyve, dondurma ve soğuk, sıcak içecekler sunulur. Öğle yemeğiniz mavi ve yeşilin birleştiği koylarda bu menülerden tercih yaparak yiyebilir, dönüş yolculuğunda ise yaz aylarında sizlere ağırlık vermeyecek meyve seçeneklerini tüketebilirsiniz.

Çeşme tekne turu, ekonomik fiyat seçenekleri üzerinden tüm bir günü tertemiz koylarda ve adalarda geçireceğiniz, denize gireceğiniz, müzik ve animasyon etkinlikleri çerçevesinde eğleneceğiniz, dalış yapabileceğiniz ve lezzetli bir öğle yemeği yiyebileceğiniz bir tekne turundan yararlanırsınız. 

Çeşme yat turu fiyatları ise yatın büyüklüğüne, kişi kapasitesine, istenen ikrama/menü tercihine ve tur sırasında gidilecek koylara ve adalara bağlı olarak fiyatlar değişkenlik göstermektedir.

Çeşme tekne turu rezervasyon işlemlerinizi ise TekneveYat sitesinden online yapabilirsiniz veya 0531 367 65 76 numaralı telefonumuzdan iletişime geçebilirsiniz. 

Sorunuz mu var?