Çandarlı Tekne Turu

Çandarlı, İzmir'in Dikili ilçesine bağlı kasabadır. Önemli bir turizm merkezi olan Çandarlı, İzmir il merkezine 100 km, Dikili ilçe merkezine ise 19 km uzaklıktadır. Çandarlı’nın antik dönemdeki adı Pitane'dir. Suyu bol anlamına gelen Pitane ’nin tarihi Helen dönemi öncesine yani M.Ö. 6. yüzyıla kadar uzanmaktadır. Kraliçe kenti olarak bilinen Çandarlı'nın kurucularının Amazonlar olduğu rivayet edilmektedir. Çandarlı, denizin içerisine doğru uzanmış yarımada şeklinde bir coğrafi yapıya sahiptir.

Çandarlı'ya eski dönemlerde pek uygarlık hakim olmuştur. Bu uygarlıklardan bazıları Hititliler, Persler, İyonyalılar, Lidyalılar, Romalılar, Bizanslılar, Selçuklular, Saruhanoğulları, Karesioğulları ve Osmanlı İmparatorluğu'dur. Bu kadar önemli uygarlığın hakim olduğu bir yerde önemli bir kale inşa edilmiştir. Çandarlı'da ziyaret edeceğiniz yerler arasında Çandarlı Kalesi gelmektedir.

Çandarlı Kalesi M.Ö 6. yılda inşa edilmiştir. 14. yüzyılda ise Cenevizliler tarafından şimdiki hale getirilmiştir. Daha sonra ise Osmanlı Sadrazamı Çandarlı Halil Paşa tarafından yeniden inşa edilmiştir.

Ziyaret edebileceğiniz bir başka yapı da Çandarlı Şadırvanı'dır. Şadırvan, 1805 yılında yapılmıştır. İzmir Valiliği ve Çandarlı Belediyesi’nin katkılarıyla restore edilerek bugünkü haline getirilmiştir.

Bunların yanı sıra ziyaret edilebilecek başka bir yapı ise Tarihi Çandarlı Hamamı'dır. Hamamın 16. yüzyılda yapıldığı düşünülmektedir. Hamam yakın zamana kadar aktif olarak kullanılıyordu, 2010 yılında restore edilerek etnografya müzesi haline getirilmiştir.

Çandarlı'nın yarımada şeklindeki liman kısmında, tarihi Çandarlı Kalesi önünde yer alan Kaleönü Plajı bulunmaktadır. Mavi bayraklı plaj, ihtişamlı kale manzarası eşliğinde deniz, kum, güneş keyfi sunmaktadır. Büyük ve kalabalık bir şehirde yaşıyorsanız Çandarlı'da geçireceğiniz tatil size tekrar hayata döndürecek...Çandarlı'da günübirlik tekne turları veya tekne kiralayarak da eşsiz bir tatil yaşayabilirsiniz..

Çandarlı denizi genellikle biraz soğuk bir suya sahiptir. Çandarlı etrafında denize girebileceğiniz onlarca koy ve plaj bulunmaktadır... Günübirlik tekne turlarına katılarak ve bir tekne veya yat kiralayarak denizin ve koyların tadını çıkarabilirsiniz. Sadece koyları gezmek için değil ayrıca tekne ve yat kiralayarak düğün, nişan, nikah, evlenme teklifi, sünnet düğünü, mezuniyet töreni kutlaması, çeşitli toplantı ve etkinlikler, sevgililer günü, doğum günleri, evlilik yıl dönümü gibi bir çok aktivite için de sevdiklerinizle güzel bir gün geçirebilirsiniz.

Çandarlı'da tekneyle balık avı da son derece keyifli bir gün geçirmenizi sağlayabilir. Ege Bölgesi içinde sıkça karşılaşılan çipura , levrek, mercan gibi balıklar yakalayabilirsiniz. Yem olarak genellikle sülünez, mamun ve yengeç kullanılmaktadır. Tekne kiralama ve balık avı turlarında yanınızda en az 75 gr kurşun ve 4-5 numara üçlü dip takımı olmasında fayda var. 

Çandarlı tekne turu fiyatları yatın büyüklüğüne, kişi kapasitesine, istenen ikrama/menü tercihine ve tur sırasında gidilecek koylara ve adalara bağlı olarak fiyatlar değişkenlik göstermektedir.

Çandarlı tekne turu fiyatlarını öğrenmek için iletişim formumuzu doldurabilir veya 0531 367 65 76 numaralı telefonumuzdan iletişime geçebilirsiniz.

Tekne Turları
Devamını Gör
Sorunuz mu var?