Amasra Tekne Turu

Popüler Abana Kiralık Tekne İlanları

Amasra, Karadeniz’in en güzel beldelerinden biridir. Turistik niteliğe sahip bu alan çevresinde çok sayıda koy bulunurken, liman kısmı seyir gezileri yapmak için ideal bir alandır. Tapınakları, akropol ve agoraları, şehir surları ile geçmiş tarihlerden bu güne adından söz ettiren Amasra’da yapılabilecek en güzel tatil aktivitelerinden biri ise Amasra tekne turu etkinlikleri ile alanın tüm dokusunu yakından görmek ve eşsiz plajlarında denize girme imkanı edinmektir. Hadi şimdi Amasra’da yapılabilecek en güzel şeylerden biri olan tekne turları hakkında detaylı bilgilere bakalım.

Amasra tekne turu sezonu Mayıs ortasında açılıp, Haziran ayında en hareketli dönemine giriş yapar. Haziran ayında hava koşullarının denize girmek için uygun seviyeye ulaşması ile Amasra plajlarında vakit geçirmek oldukça keyifli hale gelir. Bu kapsamda tekne turları ile tarih alan seyirlerine ve plajlarda denize girmek amacı ile gezilere katılmak mümkündür. Eylül sonuna kadar devam eden bu yoğun dönemde turlara katımın imkanı bulabilirsiniz.

Amasra tekne turu saatleri, tura katılım için 09:00, turdan dönüş içinse 18:30 sularıdır. Bu süre zarfından birden fazla plaj alanını ziyaret ederken, limanı ve tarihi dokuya ev sahipliği yapan adaları görme imkanı edinirsiniz.

Amasra tekne turu kalkış yerleri, tura katılım için Amasra Büyük Liman İskelesi, turdan dönüş için ise Karaman Koyu olarak belirlenmiştir. Bu iki rota arasında yer alan birden fazla adaya seyir gezisi ve plaj bölümlerine denize girme amacı ile mola gezileri düzenlenir. Bu kapsamda gün boyu keyifli vakit geçirebilir ve aklınızda yer edecek bir tatil hatırasına sahip olabilirsiniz. Her Bir mola alanında sizler için tanınan deniz girme, güneşlenme süresi ise 45 dakikadır. Saat 18:30 sularına kadar dilediğiniz aktiviteleri, mola alanlarında gerçekleştirebilirsiniz. Turdan dönüşün gerçekleştiği Amasra Büyük Liman alanından ise minibüsler ile beldenin diğer alanlarına ulaşım rahatlıkla sağlanır.

Amasra tekne turu programları, 09:00 itibari ile Amasra Büyük Liman İskelesinden kalkış ve sırası ile Değirmenağzı, Harsa Koyu, Felengit, Adataş ve Kayaaltı Koylarını ziyaret, Bozköy ve Karaman Koyunda denize girme molalarını kapsar. İlk rotanın ziyareti ardından ikinci rotaya yolculuk sırasında ise teknede öğlen yemeğine katım sağlayabilirsiniz. Şık bir yemek ardından devam eden mola alanlarında denize girme ve güneşlenme imkanı edinebilirsiniz.

Tur başlangıcında Değirmen ağzına ulaşım öncesinde ise kısa bir liman seyir gezisi yapıyoruz. Teknede yer alan rehber tarafından gezeceğiniz tüm alanlar ilişkin tarihi ve efsanevi bilgiler sizlere sunulmaktadır.

Diğer yandan tur yolculuğu süresinde teknede dans, yarışma ve müzik eşliğinde eğlenceli aktivitelere dahil olabilir, yeni arkadaşlıklar kurabilirsiniz. Dönüş yolumuz kapsamında ise liman manzarası ile birleşen gün batımının muhteşem ışıkları eşliğinde çaylarınız yudumlayarak, Büyük İskele alanına dönüş gerçekleştirebilirsiniz. Saat 18:30 ila 19:00 arasında iskeleye varış gerçekleştiriyoruz.

Amasra tekne turu menüleri, ızgara balık, salata, makarna, pilav, karpuz gibi seçeneklerden oluşur. Bu seçenekler arasından damak zevkinize en uygun olan 2 yemeği tercih ederek, deniz ve doğa manzarasına karşı şık bir öğlen yemeğine katılma imkanı bulursunuz. Aileniz ile birlikte katıldığınız turlarda ise yemek ardından çay ve kahve servislerinden ekstra sipariş ile yararlanarak, hoş sohbetleriniz eşliğinde içeceklerinizi yudumlayabilirsiniz. Turunuz boyunca bir şeyler atıştırmak istediğiniz anlarda dondurma veya meyve tabağı siparişi vererek, yaz günlerine uygun olan serin meyveleri tüketebilirsiniz. İçecek seçeneklerinde ise gazlı veya gazsız soğuk içecekleri ana yemeğiniz yanında tercih edebilirsiniz.

Amasra tekne turu ücretleri, teknenin kişi kapasitesine göre değişen fiyatlar kapsamında 6 farklı rota durağını gezme, plaj ve koy alanlarında denize girme, balık menüsü eşliğinde teknede yemek yeme ve tur rehberi hizmetinden yararlanma imkanı bulabilirsiniz.

Amasra tekne turu rezervasyon işlemlerinizi internet yoluyla, hangi şehirde olursanız olun www.tekneveyat.com üstünden rahatlıkla gerçekleştirebilir veya Amasra Büyük Liman İskelesinde yer alan tur teknelerinden bizzat rezervasyon tarihini belirleyebilirsiniz.

Sorunuz mu var?