Alanya Tekne Turu

Alanya, Akdeniz Bölgesinde yer alan Antalya iline bağlı, Toros Dağlarının yeşili ile Akdeniz’in engin mavisini birleştiren yerleşim bölgesidir. Yerleşim alanının her bölgesinde tarihi, doğal, kültürel değerler görülmektedir. Şirin yapıları, renkli bitki örtüsü ile dikkat çeken Alanya, çevresinde birçok koy, plaj alanına ev sahipliği yamaktadır. Alanya’da yaptığınız tatillerde çevrede yer alan bu tarihi koyları görmek ve muhteşem doğada denize girmek için ise en doğru tercih tekne turları ile ulaşım sağlamaktır. Hadi şimdi bu koyları ziyaret edebileceğiniz Alanya tekne turu hakkında bilgilere bakalım!

Alanya tekne turu sezonu Haziran ayı girişi ile birlikte hareketlenir. Denize girmeye elverişli, plaj, koy alanlarının en güzel doğal manzaralara ulaştığı Haziran ayından itibaren yaz sonuna kadar tekne turların katılma şansı bulabilirsiniz. Tur kapsamında gizli inciler olarak nitelendirilen birçok koy aşanında denize girebilir, güneşlenebilir, doğa yürüyüşleri yapabilirsiniz.

 

Alanya tekne turu saatleri, kalık işlemleri için 10:30, turdan Alanya Yat Limanına dönüş için ise 18:30 olarak belirlenmiştir. Bu saat aralıkları kapsamında birden fazla koyda mola vererek denize girme şansı edinirken, teknede şık öğlen yemeği yeme ve animatörler eşliğinde eğlenceli aktivitelere katılma koşullarından yararlanırsınız. Diğer yandan mola verdiğimiz her bir koydan ise mola başlangıcından 45 dakikalık süre sonra kalkış işlemlerimiz gerçekleştiriyoruz. Her bir koyda 45 dakikalık molalar kapsamında, serbest zamanlı şekilde keyifli vakit geçirebilirseniz. Alanya çevresindeki farklı noktalarda günlük veya saatlik lüks motoryat kiralamak isterseniz Tekneveyat sitesinden aradığınız türde yatlara göz atabilirsiniz. 

Alanya tekne turu kalkış yerleri, tura başlangıç için Alanya Yat Limanı, turdan dönüş için son ziyaret noktamız olan Ulaş Plajıdır. Bu ana kalkış durakları arasında ise yapacağımız her bir 45 dakikalık mola süreci kapsamında, Selçuklu Tersanesi, Aşıklar Mağarası alanlarından kalkış gerçekleştiriyoruz. Selçuklu tersanesi açığından kalkış işlemimiz ardından ise teknemizde şık bir öğlen yemeği yiyerek, yeni rotalarımıza hareket ediyoruz. Rotalarımızın tümünde molalar eşliğinde doğa yürüyüşü yaparken, güneşlenme ve denize girme imkanı buluyoruz. Dönüş işlemi için yaptığımız kalkış sırasında ise Alanya’nın doğa manzarasını gün batımı eşliğinde izleme imkanı buluyoruz.

Alanya tekne turu programları, Alanya yat Limanı kalışı, ilk rota alan Selçuklu tersanesine seyir gezisi, bu alanda ve sıralı koylarda denize girme molaları, teknede öğlen yemeği aşamalarını içermektedir.

Program kapsamında kalkış işlemi ardından ilk durağımız olan Selçuklu Tersanesine ulaşırız. Bu alanda rehberlerimiz bizlere detaylı bilgilendirmeleri yaparlar. Ardından 45 dakika süre ile tertemiz ve mavi bir denize bu alanda girerek, yeni rotamız dahilinde Korsan Adasına ulaşırız. Korsan Adasında 45 dakikalık mola ile denize girme ve güneşlenme ardından teknemizde geniş menüden oluşan bir öğlen yemeği yiyoruz. Yemek ardından animatörlerin eşliği ile oyun ve dans etkinliklerine dahil olarak, Aşıklar ve Fosforlu koylarını ziyaret ediyoruz. Bu koylarda verdiğimiz molalar ardından, Ulaş plajına hareket ederek yaklaşık 1 saatlik serbest zaman dilimin dilediğimiz noktayı gezebiliyoruz. Plajda yürüyüş, deniz girme, güneşlenme aktiviteleri ardından ise Alanya Limanına yola çıkmak üzere saat 18:30 gibi toplanıyoruz. Bu sıralarda, muhteşem bir gün batımı bizleri bekliyor. Dönüş yolunda gün batımı seyri eşliğinde dingin bir yolculuk gerçekleştirirken, çaylarınız yudumlayabilirsiniz.

Alanya tekne turu menüleri, ızgara tavuk, köfte, yöresel balık, salata, makarna, patates, soğuk içecekler gibi seçenekleri içermektedir. Bu menü içeriklerinden dilediğiniz tercih ederek şık bir öğlen yemeği yiyebilirsiniz. Deniz mahsüllerini seveler için yörenin meşhur, taze balıkları menüye eklenirken, balık sevmeyenler için hafif ızgara tabakları hazırlanmaktadır. Diğer yandan, yolculuk sırasında atıştırmalık ikram olarak meyve tabakları ve soğuk içeçekler sunulmaktadır. Hoş sohbetler için ise çay servisleri yapılmaktadır.

Alanya tekne turu ücretleri  Tekne büyüklüğü, menü çeşitliliği, kişi kapasitesi, gezilen koy sayısı gibi detaylara bağlı olarak belirlenen fiyatlar kapsamında, uygun bir fiyat ile tüm önemli koylarda denize girebilir ve teknede şık bir öğlen yemeği yiyebilirsiniz. Diğer yandan özel rehber eşliğinde geniş bilgi alarak, animatörlerin dans ve oyun etkinlikleri ile keyifli vakit geçirebilirsiniz. 

Alanya tekne turu rezervasyon işlemleriniz ise internette www.tekneveyat.com üzerinden online yapabilirsiniz veya 0 531 367 65 76 numaralı telefonumuzdan bizimle iletişime geçebilirsiniz veya Alanya yat Limanında demirli tur teknelerinden rezervasyon talebinde bulunabilirsiniz.

Sorunuz mu var?