Urla Tekne Turları
Urla, İzmir’in en şirin ve en renkli bitki örtüsüne sahip olan beldesidir. Sakin havası, tertemiz denizi, kendisine kısa mesafe uzaklıkta yer alan koyları ve doğal adalar ile adından söz ettirmektedir. Antik çağlarda kullanılan en eski ismi ise Klazomenai’dir. Ege sahil kesiminde yer alan en eski yerleşim alanlarından biridir. Buna bağlı olarak kendi dokusu başlı başına tarihi bir değerdir.
Urla, Ayı Balığı Koyu, Kalem ve Garip Adaları mevkine tekne turu ile ulaşım sağlayarak, masmavi denizlerde vakit geçirebilmeniz sağlayan bir beldedir. Tatiliniz keyifli bir noktaya taşıyacak olan Urla’da tekne turu etkinliği bilgilerine gelin hep beraber göz atalım!
 
Urla Tekne Turu Sezonu Ve Günübirlik Tekne Turu Saatleri
Urla tekne turları havaların ısınması ve Haziran ayı girişinin yaklaşması ile birlikte açılmaktadır. Temmuz ve Ağustos dönelerinde ise tekne turunun en hareketli olduğu ve koyların, adaların en güzel manzaralara ulaştığı dönemlerdir. Bu aylarda mitolojiye konu olan koyları ve adaları tekne turu kapsamında görmek, sizlere unutamayacağınız bir tatil deneyimi sunar.  Bu arada, sonbahar ve  kış aylarında Urla Balık Avı Turları oldukça popüler. Balık avına meraklıysanız Tekne ve Yat sitesinde sizleri unutulmaz avlara çıkartacak teknelere göz atabilirsiniz. 
 
Urla tekne turu saatleri, Limandan hareketiniz için 10:00, turdan geri dönüş için ise 18:00 civarıdır. Bu saatler kapsamında sabahın taze havasını hissederken, dönüş yolunda doğa ile iç içe gün batımını izleyebilirsiniz. Güneşin en ideal olduğu anlarda ise koylarda mola vererek, denize girme imkanından yararlanıyoruz. Diğer yandan öğle saatlerine kapsayan turumuzda, doğa ile iç içe bir öğlen yemeği yiyoruz.
 
 
Urla Tekne Turları Nerden Kalkar?
Urla tekne turu kalkış yerleri, İzmir Bostanlı İskelesi ve Urla Limanı’dır. Urla Limanından kalkış ile belde çevresinde yer alan koy ve adalara giderken, Bostanlı İskelesinden biniş ile ilk önce Urla’ya ulaşıp bu alanı gezer, daha sonra koylara ulaşım sağlarsınız. Bu iki farklı Liman alanından yapılan kalkışlar sabah saat 10:00 civarında başlamaktadır. Urla Tekne Turu kapsamında birden fazla koy ve ada gezebilirsiniz. Bostanlı’dan gelenler için Urla’nın çarşı alanlarının gezilmesi etkinliği ardından koylara geçiş yapılmaktadır. Liman alanlarından kalkış, bu Limaların her alandan ulaşıma kolaylık sağlaması açısından
tercih edilmektedir.
 
Urla Tekne Turları Programı
Urla tekne turu programları kapsamında Urla Liman ve ya Bostanlı Limandan 10:00’da kalış, Bostanlıdan binmeniz halinde Urla’da 50 dakikaya yakın sürede serbest gezme işlemi, ardından toplanarak ilk rotaya hareket aşamalarını gerçekleştiriyoruz. İlk rotamızda, Ayıbalığı koyu bizleri karşılıyor. Yeşil ile mavinin iç içe geçtiği bu alanda demir
atıp yaklaşıl 45 dakika kadar bir mola veriyoruz. Mola kapsamında denize girme ve güneşlenme imkanından yararlanabilirsiniz. Ziyaretimiz ardından daha keyifli vakit geçirmek için geniş menü seçeneğine sahip öğle yemeğinizi tekne’de yiyerek, ikinci rotaya doğru yola çıkıyorsunuz. Yeni rotanız sonunda, Kalem ve Garip adalarını ziyaret edip, rehber aracılığı ile geniş bilgi ediniyorsunuz. Zindancık ve Killik koylarını ziyaret ederek bu alanda toplamda 2 saate yakın
mola ile denize girme, güneşlenme, dalış yapma gibi faaliyetleriniz gerçekleştirebilirsiniz.
 
Dönüş yoluna geçtiğinizde ise saat 18:00’ı bulmaktadır. Gün batımına karşı koyları geride bırakırken tatilinize unutmayacağınız bir gün eklemiş olursunuz.
 
Urla Tekne Turlarında Yeme-İçme
Urla tekne turu menüleri ağırlıklı olarak deniz ürünlerini, ızgara çeşitlerini ve yaz aylarında
bizleri zorlamayacak olan hafif meyveleri içerirler. Kırmızı et, balık ve tavuk ızgara çeşitlerinden dilediğiniz öğle öğününde tercih edebilirsiniz. Yanında hafif bir salata ve soğuk bir içecek ile öğle yemeğiniz yiyerek, ardından yörenin meşhur dondurmasının tadına bakabilirsiniz. Tekne yolculuğunuz boyunca ana öğüne ek olarak, acıktığınız anlarda karpuz, kavun, hafif salatalar tercih ederek, sevdiklerinizle yemekli sohbetlerinize devam edebilirsiniz.
 
Urla Tekne Turu Ücreti Ve Rezervasyon
Urla tekne turu ücretleri teknenin yemek menüsü genişliği, gezinin kişi sayısı, gidilen durakların fazlalığı gibi detaylara bağlı olarak ücretlere yansır. Ekonomik fiyat seçenekleri ile hayallerinizde yer alan tene gezinse rahatlıkla çıkabilir. Mitolojiye konu olan birçok koy alanında vakit geçirebilirsiniz.
Urla tekne turu rezervasyon işlemlerinizi internette  www.tekneveyat.com üzerinden online yapabilirsiniz veya 0 531 367 65 76 numaralı telefonumuzdan bizimle iletişime geçebilirsiniz  ya da Urla ve ya Bostanlı Limanlardan tercihinize bağlı olarak belirleyebilirsiniz.