Günübirlik Tekne Turları

Tatil için gittiğiniz bir yerde yapacağınız aktivitelerin başında şüphesiz ki tekne turu gelmektedir. Tatile gittiğinizde tekne turu keyfi her tatilcinin olmazsa olmazıdır denilebilir. Günlük tekne turları sayesinde tatilinizin bir gününü dolu dolu ve eğlenceli bir şekilde geçireceğinizden emin olabilirsiniz.

Tatilinizin tamamını konaklamakta olduğunuz otelinizde ve sahillerde geçirebilirsiniz. Ancak özellikle Marmaris, Fethiye gibi ülkemizin eşsiz güzelliklerine sahip bir bölgesinde tatil yapıyorsanız, sadece otelde tatil yaparak bu doğal güzelliklerden mahrum kalabilirsiniz. Bu yüzden de hem aktivite dolu bir gün geçirmeniz, hem de tatil yaptığınız bölgenin birbirinden harika doğal güzellikleriyle tanışmanız için günü birlik yapacağınız bir tekne turu, iyi bir seçim olacaktır.

Üstelik bazı turlar kaldığınız otelden sizi alıp, teknelerin kalkış noktasına kadar servislerle götürmektedir. Tekne turları genellikle sabah saat 09:00 - 10:00 arası başlayıp akşam 17:00 - 18:00 saatlerinde sona ermektedir. Bu saatler arasında çıkacağınız bir tekne turuyla tatil yaptığınız bölgedeki harika koyları gezme, kristal ve berrak sularında serinleme imkanı bulabilirsiniz.

Bu harika ve doğa ile iç içe olan koylarda keyifli dakikalar geçirebileceğiniz tekneler genellikle 2 katlı olmaktadır. Bazıları ise 3 katlı da olabilir. Eğer güneşle aranız pek iyi değilse teknelerin alt katında bulunan masalarda tekne turunun keyfini sürebilirsiniz. Veya tam tersi doyasıya güneş banyosu yapmak isteyenler ise üst katta kendileri için ayrılmış olan şezlonglarında rahatça uzanıp, içeceklerini yudumlayarak, mavi ve yeşil tonların keyfini müzik eşliğinde çıkarabilirler.

 

Her tur firmasına göre değişse de genellikle günlük tekne turları şunları kapsamaktadır.

- Otelden tekneye; tekneden otele transfer

- Öğle yemeği

- Rehber

- Sigorta

 

Yine her tur firmasına göre değişse de genellikle günlük tekne turları şunları kapsamamaktadır.

- Eğer bir adaya gidilecekse ada giriş ücreti

- İçecekler

- Kişisel Harcamalar

- Havlu, güneş kremi, güneş gözlüğü ve terlik, şapka gibi kişisel aksesuarları da yanınızda götürmenizi tavsiye ederiz.

 

Günübirlik tekne turları güncel fiyatları ise rota ve tur firmasına bağlı olarak değişmekte olup 70 TL - 150 TL arasında fiyatlarda sunulmaktadır. 7 - 12 yaş arasındaki çocuklara ise yüzde 50 indirim uygulanır. 6 yaşından küçükler içinse ücret talep edilmez.

Siz de günü birlik turlara katılarak ailenizle veya dostlarınızla hiç unutmayacağınız eğlenceli bir gün geçirebilirsiniz.