Gökçeada Tekne Turu ve Tekne - Yat Kiralama

Ege Denizi'nin kuzeyinde yer alan ve Türkiye'nin en büyük adası olan Gökçeada, Çanakkale'nin bir ilçesidir. Bozulmamış doğası ve huzurlu atmosferiyle tatilseverlerin en çok tercih ettikleri yerlerden birisidir. Tarih boyunca bir çok uygarlığa ev sahipliği yapan Gökçeada'da günümüzde de bir çok farklı kültür yer almaktadır. Adanın en eski yerleşenlerin Plasglarelar olduğu bilinmektedir.

Ada'ya ulaşımı deniz yoluyla yapılmaktadır. Çanakkale Limanı'ndan saat 16.00'de Tekirdağ Feribotu, Eceabat Kabatepe Limanı'ndan saat 11.00 ve 19.00'da Kınalıada Arabalı Vapuru ile olmak üzere iki sefer olarak ulaşım sağlanmaktadır. Ayrıca 1200 metre pist uzunluğu olan Askeri amaçlı olmakla birlikte sivil havacılığa da açık bir hava alanı bulunmaktadır. Yaz sezonu boyunca arabayla adaya geçmek isteyenlerin feribot için online rezervasyon yapmaları gerekmektedir.

Gökçeada, vahşi doğasında göz alabildiğince uzanan kumsalları, pırıl pırıl denizi, ile yeşili ve maviyi birleştiren kendine has örgüsü ile geçmişle bugünün birlikte yaşandığı harika bir doğa güzelliğine sahiptir. Eski Rum evleri ve modern mimari örnekleri bir arada bulunmaktadır. Doğal su kaynakları açısından Ege'nin en zengin adasıdır. Adada birçok çeşmeden menba suyu akmaktadır. Gökçeada ilçe Merkezi ve 7 köyden oluşmaktadır. Bu köyler Kaleköy, Eski Bademli, Yeni Bademli, Zeytinliköy, Tepeköy, Dereköy ve Uğurlu’dur.

Aydıncık, Yuvalı, Yıldızkoy, Uğurlu, Gizli koy gibi daha bir çok irili ufaklı doğal plajlarda; sakin, gürültüden uzak temiz bir denizde mavinin keyfini çıkarabilirsiniz. Eşsiz doğa ve tarih dokusu olan Adada Yenibademli köyü yakınlarında Höyük kazısı çalışmalarına da devam etmektedir.

 

Gökçeada Tekne Turu ve Tekne Kiralama

Eğer tatilinizi Gökçeada'da geçiriyorsanız bunların dışında günü birlik tekne turlarına katılarak veya sevdiklerinizle birlikte tekne kiralayarak tatilinizi daha da eğlenceli hale getirebilirsiniz. Pırıl pırıl bir denizde keşfedilmeyi bekleyen gizli koyları ve eşsiz plajlarıyla her türlü ziyaretçiye sakin ve temiz bir ada da dinlenme imkanı sunmaktadır Gökçeada. Ayrıca su altı avcılığı da seçeneklerden birisidir. Zengin deniz ürünleri ile amatör ve profesyonel avcılarında avlanmasına müsait kayalık koylarında dalmak, balık tutmanın zevkine varmak size eşsiz bir tatil sunmaktadır.