Bozburun Tekne Turları
Bozburun, Ege’nin gizli hazinelerinden biri olan ve Marmaris sınırları içerisinde yer alan şirin mimariye sahip bir tatil beldesidir.Ağaçların himayesinde mavi deniz ile birleşen bu alanın çevresinde birden fazla değerli koy yer almaktadır. Sadece 2.000 kişinin yaşadığı ve ülkemizin en eski yerleşim alanlarından biri olan Bozburun’da yapılacak en güzel aktivite ise cennet koylarını ziyaret etmektir. Hadi şimdi gelin, bu koyları ziyaret edebileceğiniz Bozburun tekne turu hakkında bilgilere bakalım!
 
Bozburun Tekne Turu Sezonu Ve Günübirlik Tekne Turu Saatleri
Bozburun tekne turu sezonu Haziranın 1’i itibari ile başlar. Bu ayda doğal manzaranın en güzel halini alması, yöresel balık türlerinin menülere eklenmesi, yakında yer alan tüm koyların denize girmeye uygun hava şartlarına kavuşması ile sezon hareketlenmektedir.
 
Bozburun tekne turu saatleri, Bozburun’dan kalık için 10:30 civarı olarak belirlenmektedir. Turdan dönüş için kalkış saati ise 18:30 civarında gerçekleşmektedir. Bu saat aralığında birden fazla koyda mola verilirken, denize girme ve güneşlenme fırsatı
edinirsiniz. Diğer yandan tekne’de yöresel balık çeşitlerini tadabileceğiniz bir öğlen yemeği sizleri bekler. Dönüş yolunda ise belirlenen saat kapsamında gün batımının en iyi şekilde gözlemlendiği anda yolculuk yapma fırsatı bulursunuz. Bu yolculuk içinde muhteşem bir manzarayı ve mavi denize yansıyan günbatımını gözlemliyoruz. Günlük tekne turları dışında denizde gecelemeyi, gulette kıyıları dolaşmayı sevenler icin ayrıca Bozburun Mavi Tur seçeneklerini de tavsiye ederiz. Tekne ve Yat sitesinden bu bölgedeki mavi turlara göz atabilirsiniz.
Bozburun Tekne Turları Nereden Kalkar?
Bozburun tekne turu kalkış yerleri, tura başlangıç için Bozburun iskelesi ve turdan dönüş için Söğüt İskelesi olarak belirlenmektedir. Bozburun tur teknesi sabah 10:30 civarında Bozburun iskelesinden kalkış yaparak, çevresinde yer alan koyları rota dahilinde ziyaret eder. En son ziyaret edilen alan olan Söğüt’ten ise 18:30 itibari ile dönüş yoluna geçilir. Bu süre zarfında öğlen yemeği, gezilen alanların tur rehberi eşliğinde tanıtımı, animatörler eşliğinde oyun ve dans aktivitelerinin tümü tekne içerinde sizlere sunulmaktadır. Tüm günü keyifli bir şekilde geçireceğimiz bu tur kapsamında birden fazla koy alanında güneşlenme ve denize girme faaliyetleri için 45 dakikalık molalar veriyoruz.
 
Bozburun Tekne Turları Programı
Bozburun tekne turu programları, Bozburun iskeleden kalkış, ilk durak olan Kızkumu Koyu’nun ziyareti, teknede öğlen yemeği ve sıradaki koyları gezmek için yola çıkma aşamalarını kapsamaktadır. İlk durağımız olan Kızkumu’na varış ile birlikte güneşlenmek ve denize girmek için 45 dakikalık bir mola veriyoruz. Mükemmel denize sahip bu şirin koy, denizin yarı anına kadar kırmız kumlar ile kaplıdır. Mola ardından tekneye döndüğünüzde ise yöresel balıkların yer aldığı menüden tercih yaparak, öğlen yemeğiniz yiyebilirsiniz. Siz yemeğiniz yerken diğer duraklarımıza doğru yola çıkıyoruz. Hisar önü, Bozukkale, Selimiye ve Söğüt’ü sırasıyla ziyaret ederek, bu alanlarda 30 ‘a dakikalık molalar ile denize girme, çevreyi gezme ve güneşlenme aktivitelerini gerçekleştiriyoruz. En büyük keyfi alacağınız gün batımı seyrinde dönüş yolu için saat 18:30 civarından Söğütten yola koyuluyoruz.
 
Dönüş yolu boyunca meyve ikramlarının tadına bakarken, rehber eşliğinde anlatılan tarihi hikayeleri dinleyebilir, ardından dans ve müzik ile eğlenceli vakitler geçirebilirsiniz. Bozburun Limanına ise 19:30 sularında varış gerçekleştiririz.
 
Bozburun Tekne Turlarında Yeme-İçme
Bozburun tekne turu menüleri, yöresel balık çeşitlerini, ızgara köfteyi, makarna, karpuz ve kavun gibi yaz için uygun meyve çeşitlerini içerir. Dileyenler ızgara tavuk tercih ederek daha hafif bir öğlen yemeği de yiyebilirler. Bu menü eşliğinde yenilen öğlen yemekleri, tur için ödenen ücretlere dahil olduğundan ek bir masraf karşılanmamaktadır. Diğer yandan tur süresinde acıktığınız ve bir şeyler atıştırmak istediğiniz anlarda, yaz meyveleri ikramlarından yararlanabilirsiniz. Sevdiklerinizle yağacağınız sohbetlerde ise içecek ikramları ile serinleyebilirsiniz.
 
 
Bozburun Tekne Turu Ücret Ve Rezervasyon
Bozburun tekne turu ücretleri, ortalama bir ucret ile Bozburun çevresinde yer alan koyları ziyaret ederek denize girebilir, teknede öğlen yemeği yiyebilir, animatörler eşliğinde keyifli dans ve oyun aktivitelerine katılabilir, bölgenin tarihi değerini rehber eşliğinde öğrenebilirsiniz.
Bozburun tekne turu rezervasyon işlemlerinizi Bozburun tekne turu rezervasyon işlemlerinizi internette www.tekneveyat.com üzerinden online yapabilirsiniz veya 0 531 367 65 76 numaralı telefonumuzdan (Whatsapp) bizimle iletişime geçebilirsiniz. İkinci bir yöntemde ise Bozburun iskele alanına ulaşım sağlayarak bu alanda demirli tur teknelerinden rezervasyonlarınız sağlayıp, mavi yolculuğa çıkabilirsiniz.