post picture

Taşucu Tekne Turları

Akdeniz'in en güzel kıyılarına ev sahipliği yapan Taşucu ve çevresini keşfetmek isteyenler için günlük tekne turları harika fırsatlar sunuyor. Tertemiz mavi suları, el değmemiş koyları, tarihi adaları Taşucu tekne turları sayesinde keşfederek tatilinize unutamayacağınız anılar ekleyebilirsiniz.

Taşucu limanında günlük tur düzenleyen bir çok tekne bulunuyor. 150 kişi kapasiteli büyük organizasyonlara ev sahipliği yapabilen yatların yanısıra 15-20 kişilik aileler ve küçük gruplar için özel turlar düzenleyen daha küçük tekneler de mevcut.

Taşucu'ndan başlayan turlar Boğsak Koyunda ilk yüzme molasını veriyor. Dalgasız ve  rüzgarsız adeta Ölü Deniz gibi nefis bir koy burası.  Ardından ikinci yüzme molası için demir atılan yer Dana Adası . Akdenizin fazla bilinmeyen bu efsanevi adasında yüzmek bir ayrıcalıktır..

Bir sonraki mola yeri karşıda ana karada bulunan meşhur Tisan Koyu. 

Dönüşte son olarak muhteşem doğal görüntüsü ile Akdeniz’in el değmemiş koylarından birisi olan Barbaros Koyu'nda bir mola daha veriliyor. Burada yüzerken çevrenizi izlemeye doyamıyorsunuz.

Turlarda verilen öğle yemekleri genellike şu menüden oluşuyor:  Balık, salata, makarna, patates cipsi.

Farklı bir menü isteyenler için de özel olarak tavuk veya köfte seçenekleri de yer alabiliyor.

Taşucu'ndan hareket eden tekne turlarına Adana, Tarsus, Mersin ve Erdemli'den düzenli olarak klimalı araçlarla ücretsiz servisler de bulunuyor. Tur saatinde limana ulaşan servis araçları tur sonunda da sizi aldığı yere geri bırakıyor. 

Gündüz sizleri nefis koylarda Akdenizin olağanüstü güzellikteki mavisi ile buluşturan tekneler geceleri de mehtap turları ve yemekli-yemeksiz gece eğlenceleri ile de denizden kopmak istemeyenlere eşsiz hizmetler sunuyor. 

Bu yaz Taşucu'na yolunuz düşerse ve tekne turuna çıkmayı düşünürseniz, tekne turları sayfamızı ziyaret ederek birbirinden güzel gulet, motoryat ve yelkenli seçeneklerini inceleyebilir ve rezervasyon için bizimle 0531 367 65 76 numaralı telefon hattımızdan iletişime geçebilirsiniz.

Son Blog Yazıları
  • Fethiye Tekne Turu
  • Antalya Koyları ve Plajları
  • Karaburun Koyları ve Karaburun Gezi Rehberi
  • Datça Koyları ve Plajları
  • Çeşme Koyları ve Plajları
  • Hisarönü Gezi Rehberi