post picture

Kemer Tekne Turları

Tatilinizi deniz kenarında bir bölgede geçirmeyi tercih ettiyseniz, mutlaka bir de tekne turu yapmalısınız. Özellikle, tatilinizi Kemer’de yapmayı tercih ettiyseniz, tekne turuna çıkmak artık olmazsa olmazlardandır.

Tertemiz denizinin maviliğinden etrafını saran yemyeşil doğa güzelliklerine bakmak tam bir göz ziyafetidir Kemer’de. Verilen yüzme molalarına geri sayım yaparken, bulunduğunuz tekneden denizin dibini bu kadar net görebileceğiniz sayılı yerlerdendir Kemer.

Neredeyse 30 yıl öncesine kadar sadece Antalya’daki küçük bir köy olarak anılan Kemer, son yıllarda yapılan yatırımlarla artık neredeyse turizme yön veren tatil beldelerinden biri haline geldi. En son 1991 yılında ilçe statüsü kazanmasıyla adını duyuran bölge, adından bu kadar sık bahsedilmesinin hakkını veriyor.

Kıyı şeridine yerleşmiş birbirinden güzel oteller saklı bölgelerinden meraklılarının keşfini bekleyen koylar ve milattan öncelerine dayanan derin bir tarihle her kesimden ziyaretçilerine yılın 12 ayı hizmet sunuyor.

Kemer’in hangi bölgesinde tatilinizi geçiriyor olduğunuzun bir önemi yok. Tercih edeceğiniz tekne turu organizasyonları sayesinde konakladığınız otelden alınırsınız ve bunun için ekstra bir bedel ödemenize gerek yoktur. Kemer’de alacağınız hizmetler ilk rezervasyon anında konuşulan bedelin dışına çıkmaz. Çünkü bu konuda sıkı denetlemeler yapılıyor organizasyon firmalarına. Ziyaretçi memnuniyetinin en üst seviyede tutulduğu organizasyonlarda size düşen en zor görev yapacağınız tekne yada yat turunun içeriğini belirlemek.

Çünkü Kemer bölgesinden tekne turları oldukça alternatifli. Gördüğünüz anda kendinizi karayıp korsanlarının gemisine binecekmiş hissi veren devasa teknelerden, size ve misafirleriniz için özel olacak VIP yatlara ve balık avı turlarına kadar her organizasyona özel kiralık tekne ve yatlar mevcut. Organizasyon firmaları da tatilinizi görsel bir şölene çevirmek için bir çok alternatifli program hazırlıyorlar.

Öyle ki, tercih edeceğiniz tekne turunda, kaydırak ve eğlenceli deniz oyunlarıyla bir Aqua park izlenimi isteyen misafirlerle, Köpük partisi ve canlı Dj performanslarla bir eğlence mekanında olma hissini aynı anda yaşamak isteyen misafirler aynı teknede organizasyon yapabiliyor. Bu şekilde bir ailenin her ferdine hitap edeceğinden, ziyaretçiler ailece de bu turlara katılabiliyor.

Bir gün önceden yapacağınız rezervasyonla isterseniz kaldığınız otelden, isterseniz de belirlenen buluşma noktasından günün ilk saatlerinde belirlenen rota üzerinde turunuza başlıyorsunuz.

İsterseniz öğle öncesi atıştırma ikramlarıyla kahvaltınızı yaptıktan sonra ilk yüzme molasında güne tertemiz sularda yüzerek başlıya biliyorsunuz. Kendi misafir grubunuz için oluşturacağınız özel rotalar dışında genel rota şu şekilde oluşuyor : ismi ilk duyulduğu anda merak uyandıran Korsan Mağarası , ardından Antik Phaselis koyu geziliyor, daha sonra Alacasu Koyu ve denizin dibinin en net görebileceğiniz nadir yerlerden Kiriş ve Cennet koyunu gezerek adeta canlı akvaryumları seyrediyorsunuz.

Merak etmeyin bu koyların hepsinden yüzme molaları veriliyor ve tercih edeceğiniz tur içeriğine göre antik yerleri gezmeniz için de sizlere zaman tanınıyor. Tercih edeceğiniz tur rotasına göre devam edecek olan turlarınıza, Cleopatra burnu gibi kemerin en popüler koylarında gününüzü geçirmek ve bolca fotoğraf çekmek için organizasyon firmasıyla görüşmeniz yeterli.

Tabi tüm bu günübirlik yat turları ile tekne turu organizasyonu yapan firmaların ilanlarına ve fiyatlarına TekneveYat adresinden bakabilirsiniz.

Son olarak bu organizasyonların fiyatları içeriğe göre belirlenmektedir. Fiyat içeriğini değiştiren faktör alkollü alkolsüz paketler. Her şey dahil paketlerin bile çok yüksek olmadığı bu organizasyonların sonunda ödediğiniz bedelin karşılığını fazlasıyla aldığınızı hissedeceksiniz.  

Son Blog Yazıları
  • Fethiye Tekne Turu
  • Antalya Koyları ve Plajları
  • Karaburun Koyları ve Karaburun Gezi Rehberi
  • Datça Koyları ve Plajları
  • Çeşme Koyları ve Plajları
  • Hisarönü Gezi Rehberi