post picture

Antalya, Kemer ve Tekne Turları

Türkiye’nin güneyinde yer alan Antalya, Akdeniz’e sınırı bulunan bir il. Şehir nüfus bakımından da ülkenin beşinci en kalabalık kenti. 2 milyon 500 bin civarında nüfusa sahip olan Antalya şehri, turistlerin gelmesiyle birlikte 3 milyonu aşıyor.

Antalya merkezi olmak üzere sahil boyunca bulunan ilçelerinde turistik mekanlar yer alıyor. Bunlardan bazılarını söylemek gerekirse; Belek, Side, Alanya, Kemer, Finike, Tekirova ve Kaş.

Portakal ve muz meyvesiyle de ünlü olan Antalya şehri, sadece ülke pazarına değil dış ticarete katkıda sağlıyor. Antalya tekne turları içinde yaz aylarında sık bir şekilde tercih ediliyor. Kış mevsimi hariç diğer mevsimlerde her kesimden insanın geldiği biliniyor. Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarında kalabalığın en yoğun yaşandığı zamanlar. Bu kente ulaşım ise ister havayoluyla ister karayoluyla gelme imkanınız var. Havalimanı merkezin biraz doğu kısmında yer alsa da çoğu turistik mekanlara ortak noktada.

Antalya’ya geldiğiniz de hangi tatil bölgesine gitmek gerekir gibi bir soru kafanızda oluşabilir. Denizi ve güneşlenmeyi sevenler için Side, Alanya bölgesi tercih edilebilir. Koy ve liman bir bölge olsun isterseniz de Kaş sizin için tam uygun bir yer. Ama ben hem doğa hem deniz istiyorum diyorsanız sizin adresiniz Kemer olacaktır.

Kemer Hakkında

1980’li yılların başında daha köy olan Kemer ilçesi zamanla gelişim göstererek, Antalya kentinin önemli turistik yeri oldu. Merkeze 40 kilometre uzaklıkta bulunsa da Kemer ilçesine geldikten sonra başka bir yere gitmenize gerek kalmayacaktır. Zaman içerisinde büyüyen ve gelişim gösteren ilçe, doğla güzelliğini korumuştur. Kemer ilçesi kıyı şeridinde yer almasına karşın etrafı ormanlarla çevrili bir alanda bulunuyor. Güney yakasında Olimpos Beydağları Sahil Milli Parkı Kuzey tarafında ise Beydağları Sahili Milli Parkı bulunuyor. Her bütçeye uygun otellerin yer aldığı Kemer ilçesinde, 5 yıldızlı konfor yaşamak isteyenler de düşünülmüş. 5 yıldızlı otellerden ayrı 2, 3 yada 4 yıldızlı oteller de mevcut. Yani bütçeniz ne olursa olsun gelerek rahatlıkla konaklama yapabilirsiniz. Doğa severlerin daha yoğun ilgi gösterdiği Kemer, yeşil ile maviyi bir arada barındırıyor. Bir yanınızda ormanlık alan bir yanınızda ise masmavi deniz. Aynı zamanda Kemer tekne turlarına da katılma imkanınız mevcut.

Farklılık arayan insanlar için tekne turları büyük bir avantaj. Günübirlik, 3 gün veya 7 gün gibi birçok tekne turlarına katılabiliyorsunuz. İster günlük ister iseniz birden fazla gün tekne turuna katılın aynı imkanlar sağlanıyor. Tekneveyat.com sitesi üzerinden de detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Sormak istediğiniz soruları site üzerinden deneyimli arkadaşlara iletebilirsiniz. Tatilinizi tekne turu yapmadan geçirmeyin.

Ayrıca Kemer ilçesinde dalış turu, Olimpos Kaya tırmanışı gibi farklı etkinlikler de düzenleniyor. Sporseverler içinde farklı aktiviteler bulunan Kemer’de tam anlamıyla tatile doyuyorsunuz. Olimpos ormanında yürüyüş yaparak doğanın keyfini sürebilirsiniz.

Günübirlik Tekne Turları

Günübirlik tekne turları gündüz erken saatlerde başlıyor. Akşam saatlerine kadar tekne turunun keyfini çıkarabiliyorsunuz. Tekne turları Nisan ayı ile başlar Eylül ayının son günlerine kadar sürüyor. Yılın yaklaşık 6 ayı tekne turu yapma imkanı bulunan Antalya’da tatilcilerin vazgeçilmezi oluyor. Açık denizlere gitmek, farklı koyları gezmek isteyen yerli ve yabancı birçok turist tekne turlarını tercih ediyor. Teknelerde ihtiyacınız karşılayabilceğiniz imkanlarında bulunması sizleri rahat hissettiriyor. Bunların yanında özel kiralama seçenekleri de hayli fazla. Özel teknelerde ister ahşap isterseniz de son model olarak kiralama yapılıyor. Kemer'de tekne turuna çıkmak isterseniz; Kemer Tekne Kiralama

Yaz tatilini tekne turuyla güzelleştirmek için Antalya kenti sizin için biçilmiş bir kaftan. Akdeniz kıyı şeridi boyunca uzanan bu şehirde nerede tatil yapmış olursanız olun tekne turlarını kaçırmayın. Antalya şehrinde tatilin keyfini bu sene farklı şekilde yaşayın.

Kemer'de tekne turları için sayfamızı ziyaret ederek birbirinden güzel gulet, katamaran, motoryat ve yelkenli seçeneklerini inceleyebilir ve rezervasyon için bizimle 0531 367 65 76 numaralı telefon hattımızdan iletişime geçebilirsiniz.

Son Blog Yazıları
  • Fethiye Tekne Turu
  • Antalya Koyları ve Plajları
  • Karaburun Koyları ve Karaburun Gezi Rehberi
  • Datça Koyları ve Plajları
  • Çeşme Koyları ve Plajları
  • Hisarönü Gezi Rehberi