SSS / Mavi Yolculuk

Öncelikle kişi sayısı ve tarih konusunda fikirlerinizi netleştirin. 
Kişi sayısı: Teknelerin yasal kapasite sınırları vardır. Tekneler için yolcu yaş aralığı yoktur, yani 3 aylık bebek de 1 kişi sayılır. 
 
Tarih: Gezi ve yüzme turları ülkemizde 12 ay yapılabilir. Ancak genellikle mayıs başı ile kasım sonu arasındaki güneşten en fazla yararlanılan dönem daha çok tercih edilir. Temmuz ve Ağustos aylarının tamamı ile, ay fark etmeksizin, uzun tatil olanağı olan bayram tatillerine rastlayan haftalarda yoğunluk vardır, genelde bu dönemler için erken rezervasyon yapılır ve fiyatlar diğer dönemlere göre daha yüksektir.
 
Süre: Bu turlar genellikle günlük (Sabah 10:00 - Akşam 17:00)  planlanır. Siz isterseniz saatleri kendinize göre de uyarlayabilirsiniz. Ancak bu takdirde genellikle ücret değişmez.

Günlük gezi ve yüzme turlarında daha önceden belirlenen rota içerisinde seyir yapılmaktadır. Hava durumu şartlarına göre 3 ya da 4 koy gün boyunca ziyaret edilip burada yüzme molaları, yemek molaları verilmektedir. Yaklaşık tur saatinize göre her koyda ortalama 120 dakika tercihinize göre daha fazla bir süre geçirilmektedir.

Gezi ve yüzme turlarında dilerseniz yemekli dilerseniz yemeksiz seçenekleri tercih edebilirsiniz. Rezervasyonunuzu yaparken hangi seçeneği istediğinizi belirtmeniz yeterli olacaktır. Yemekli turlarda içecekler ekstra olarak ücretlendirilir.

Günlük turlarda denize girebilirsiniz, balık avlayabilirsiniz, dalmak isteyen misafirlerimiz ekipmanlarıyla beraber dalabilir. Arkadaşlarınız ve ailenizle güzel bir gün geçirebilirsiniz. Kara yolu ile gitmenizin mümkün olmadığı koy ya da adalara ulaşabilir ve burada gün boyu keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Büyük kapasiteli tur teknelerinde 50 kişi ve üzeri ortalama kişi başı fiyatı 150-250 TL arasında değişmektedir.
Özel tur teknelerinde (kişiye ve ailenize özel teknelerde) lokasyon ve tekne modeline göre değişiklikler gösterebilmekle birlikte ortalama 1500-TL ile 7500-TL arasında standart özelliklere sahip tekneler için yeterli bütçelerdir. Ortalama 12 kişiye kadar hizmet verir.