Yelkenli Kiralayarak Tatilin Keyfini Çıkarın

Dünyanın en zevkli tatil seçeneklerinden birisi yat kiralayarak Mavi Tur ’a çıkmaktır. Kiralayacağınız yelkenli tekneyle masmavi sular da doğanın ve ve tatilinizin tadını sonuna kadar çıkarabilirsiniz. Yelkenli tekneler hem spor hem de mavi tur tatili yapmak isteyen tatilciler için ideal tekne tiplerinden birisidir. Yelkenli tekne tercih ettiğiniz taktirde, yapacağınız mavi tur boyunca rüzgarı olabildiğince hissederken diğer yandan da yelken sporu hakkında tecrübe kazanmış olursunuz.

Yelkenli teknelerin en önemli özelliklerinden birisi de rüzgarı arkasına alarak motor ve yakıt gücüne ihtiyaç duymadan daha uzun yol katedebilmesidir. Bu sayede, mavi yolculuk tatiliniz için harcayacağınız parayı daha da düşürmüş olursunuz.

Yelkeli tekne kiralamak için Muğla ilinin Göcek ve Fethiye bölgeleri tatilciler tarafından oldukça tercih edilen bölgeler arasında yer almaktadır. Ayrıca bu bölgeler, mavi tur yolcuları için en çok ziyaret edilen bölgeler arasında yer alır. Eğer siz de bu yaz unutulmaz bir tatil yaşamak istiyorsanız her zamanki gibi otelde kalmak yerine bir tekne kiralayarak denizlere açılabilir ve unutamayacağınız eğlenceli bir mavi tur tatili yaşayabilirsiniz. Her yıl sıradanlaşan tatilinizi, muhteşem bir yelkenli tekneyle hayatınız boyunca unutamayacağınız bir tatile dönüştürebilirsiniz.

Oteller veya benzeri yerlerde konaklamaktansa çok daha farklı bir havaya sahip olan mavi yolculuk tatillerinde, zamanın çoğunu denizde geçirebilirsiniz. Kiraladığınız yelkenli teknenizle mavi sularda rüzgarı arkanıza alarak ilerlerken, temiz havanın ve güneşin keyfine varabilirsiniz. Tekne kiralayarak yalnızca deniz yolu ile ulaşılabilen muhteşem koylara teknenizle yanaşarak yeni yerler keşfedebilir, kıyılarda hizmet veren spor aktivitelerinden faydalanabilirsiniz.

Yelkenli teknelerde mürettebat fiyata dahil değildir. Dolayısıyla teknede, en az kaptan kadar sizin de sorumluluğunuz bulunmaktadır. Eğer yelkenli kiralamaya karar verdiniz fakat ehliyetiniz yok. Bu durumda yelkenli tekneyi mecburen kaptanlı olarak kiralamak zorundasınız. Kaptanların günlük talep ettikleri ücretler 120 - 140 € arasında değişmektedir. Eğer tatile çıkmadan önce gerekli kurslara girip lisan alırsanız, kiraladığınız tekneyi kendiniz kullanarak kaptan için ayıracağınız bütçeyi tatilinize ayırabilirsiniz. Böylelikle, kaptanı olduğunuz yelkenli teknenizde yolculuğun keyfini daha iyi bir şekilde çıkarabilirsiniz.