Mavinin Tadını Gulet Kiralayarak Çıkarın!

Ahşap guletler, Türkiye’de oldukça popüler bir tekne tipidir. Ülkemizin daha çok güney bölgelerinde kullanılan bu tekne tipi Bozburun'da üretilmektedir. Ahşap guletler, iç yapısı dolayısıyla daha geniş bir alan sunar. Teknenin ön kısmında güneşlenme alanı; arka kısmında ise yemek için ayrılmış oturma alanı bulunmaktadır.

Gulet tipi tekneler daha çok kalabalık guruplar tarafından tercih edilmektedir. Bu yaz gulet kiralama ile benzersiz bir tatil deneyimi gerçekleştirebilirsiniz.

Gulet kiralayarak kaptan, mürettebat, son temizlik, yakıt, transitlog gibi hizmetleri de satın almış olursunuz. Teknenizi seçerken, bu tür hizmetlerin fiyata dahil olup olmadığını mutlaka sormalısınız. Ayrıca gulet kiraladığınızda kano, rüzgar sörfü, jetski gibi su sporları bulunmaktadır.

Peki gulet kiraladık şimdi rotamız neresi olmalı? Eğer muhteşem doğası ve denizleriyle birbirinden güzel koyları keşfetmeyi istiyorsanız Marmaris sizin için en iyi rotadır. Gece hayatı ve ülkemizin popüler koylarını gezmek için Bodrum iyi bir tercih olacaktır.

Birazda karada gezelim ve tarihi yerleri de keşfedelim diyorsanız Göcek tam size göre. Doğa harikası güzellikleri görmek, turkuaz sularda serinlemek istiyorsanız o zaman rotanız Fethiye olmalı...

 

Gulet Kiralama Fiyatları

Gulet kiralama fiyatları ne kadardır, pahalı mıdır diye düşüyorsanız endişelenmeyin. Bir gulet kiralamak neredeyse bir otelde konaklama ile aynı fiyatlardadır. Bodrum, Marmaris, Fethiye ve Göcek gibi yerlerde kişi başı günlük 250 TL gibi fiyatlardan başlayan fiyatlarla birbirinden güzel guletler kiralayıp mavi yolculuğunuza çıkabilirsiniz.

 

Kiralık Guletlerde Bulunan Özellikler

Kiralayacağınız guletlere göre bu özellikler değişse de hemen hemen aşağıdaki özelliklere sahip guletler kiralayabilirsiniz. Yine kiralarken bu özelliklerin olup olmadığını öğrenmelisiniz.

 

Klima

Çapa

Otomatik Pilot

Bar

Gölgelik

Harita Çizici

İklim Kontrol Paneli

Derinlik Ölçer

Mutfak

GPS

Izgara

Buzdolabı

Duş

Lavabo

Müzik Sistemi AUX Girişi

Sonar

Yüzme Merdiveni

Tuvalet

Havlu/Çarşaf

Sabun/Şampuan

Mutfak Gereçleri

Su Yapıcı

Sıcak Su

İç Duş

Dış Duş

Furling Ana Yelken

Furling Cenova

Klasik Ana Yelken

Klasik Cenova

Gaz Basınçlı Rodkick

Baş Pervane

12V/220V Inverter

İlk yardım Ekipmanı

Can Yelekleri

Cankurtarma Simidi ve İncesi

Tehlike Sinyallari

Acil Durum Yekesi

Yangın Söndürücü

Radar Reflektör

Pusula

Rüzgar Ölçer

Kağıt Haritalar

Dıştan Takma Motor

Hız Göstergesi