Marmaris ve Mavi Yolculuk

Marmaris Hakkında 

Marmaris, Muğla ili sınırları içerisinde, Ege ve Akdenizin kesişim noktasında yer alıyor. Denizi ve doğasıyla, Marmaris, Türkiye’nin hem yerli hem de yabancı turist merkezi olarak hayli rağbet görüyor.

Etrafı ormanlık alanla çevrili olan Marmaris, Muğla’nın Bodrum ilçesinden sonra ikinci en kalabalık nüfusa da sahip. Dünyada bu kadar çok yeşil ile mavinin buluştuğu yer az bulunuyor. Türkiye bu konuda şanslı sayılıyor. Güneş yüzü görmeyen birçok ülke vatandaşları özellikle Türkiye ve Akdeniz kıyı şeridini tercih ediyor.

Tatil köylerinin ortak havalimanı sayılan Dalaman Havalimanı, Marmaris ilçesine yaklaşık 1 saat uzaklıkta. Marmaris, yazları aşırı nem ve sıcaklığın çok olduğu ilçe tatilcilere zor anlar yaşatıyor. Kurak iklime sahip olan Marmaris’te yaz nerdeyse Nisan ayında başlıyor. Eylül aylarının sonuna kadar sıcak geçen ilçede 6 ay yaz turizmine hazır. Nem oranıda yüzde 50 ile 70’leri bulduğu oluyor. Sıcaklık ise yaz aylarında 30 derecenin altına nerdeyse hiç düşmüyor. Deniz suyunun bile aşırı ısındığı günlerde denize girmek zorlaşıyor. Kış mevsiminde ise yaz mevsimin tam tersi bir durum yaşanıyor, ülkenin Rize şehrinden sonra en çok yağış olan bölgesi olarak biliniyor.

Marmaris deniziyle birlikte doğal güzellikleriyle de biliniyor. Tatil yapmaya gelenler ilçenin bulunduğu tarihi yerlerini de gezmeden bu ilçeden ayrılmıyor. Marmaris ilçesinde birden fazla koy ve plajlara sahip. Marmaris’te bulunan bu koy ve plajlara ulaşmak ise ücretsiz bir şekilde sağlanıyor. Koylara deniz yoluyla da ulaşmak mümkün. Tekne turlarını tercih ederek Marmaris’te bulunan koyları, adaları, limanları görebilirsiniz.

Marmaris'te Mavi Yolculuk

Gün geçtikçe mavi turlara olan ilgi de artıyor. Mavi yolculuk turları artık lüks değil. Her kesimden insan turları tercih edebiliyor. Uygun fiyat seçenekleriyle Marmaris ilçesine geldiğinizde mavi yolculuk turlarına katılabilirsiniz. Tekneveyat.com sitesi üzerinden daha fazla bilgiye ulaşabilir ve sorularınızı bizlere yöneltebilirsiniz.

Artık her sene yaptığınız tatil sıradan mı geliyor? Gene otele gidip sadece denize girerek tatilinizi mi geçireceksiniz? Farklı bir aktivite yapmaktan parasından ötürü çekinceniz mi oluşuyor? Tatil planları yaparken bu sorular kafanızı kurcalamasın. Marmaris’e tatile geldiğinizde bu sefer hayatınızda farklılık olacak. Çünkü sizleri mavi yolculuk turlarına çağırıyoruz. Marmaris’te otelde kalsanız dahi bu mavi turlara katılarak tatilinize renk katabilirsiniz. İsterseniz 3 gün veya daha fazla mavi tur teknelerine katılabilirsiniz. Marmaris’te mavi yolculuk turları git gide rağbet çoğalıyor. Bu yaz ayını tekne turuyla geçirmek isterseniz, sizin için Marmaris doğru adres olabilir.

Marmaris ilçesinde haftanın her günü mavi yolculuk turları bulunuyor. Mavi tur yolculukları ada, mağara ve koy gezintileri bulunuyor. Bunlardan bazılarını söylemek gerekirse; Amos Koyu, Dirsekbükü Koyu, Knidos, Akvaryum Koyu, Aktur, Arap Adası, Fosforlu Mağara, Bencik Koyu, Bozukkale Koyu, Cennet Adası, Bördübet Koyu, Çiftlik Koyu, Selimiye Koyu, Kumlubük Koyu ve Bozburun. Marmaris’te mavi yolculuk yapılacak o kadar çok yer var ki hepsine vakit ayırmak zor gibi gözüküyor ama biz sizler için gidilebilecek yerleri derledik. Bozburun Yarımada’ya giderek antik kenti görebilirsiniz. 4 bin yıldır bulunan antik kent tarihe ışık tutuyor. Marmaris’te sadece eğlence ve denizin yanı sıra tarih ve doğa da var. Çam ormanlarıyla kaplı koyları cam gibi beyaz sularıyla Marmaris’te mavi yolculuk turları bir başka.

Mavi yolculuk için, isteğe göre özel yada grup şeklinde kiralama da yapılabiliyor. Mavi yolculuğun en büyük avantajı da kara yoluyla ulaşım sağlanamayan yerlere deniz yoluyla ulaşımın olması. İnsanları cezbeden noktası da bu oluyor. Sıradanlığı geride bırakarak farklı bir tatile yelken açmış oluyorsunuz.

Son olarak bu deneyimi hiç yaşamadıysanız mavi yolculuk turuna Marmaris ilçesinden başlayabilirsiniz. Bir kere yaşayacağınız bu zevkli yolcuğu her sene tekrarlamak isteyeceksiniz.