En İyi İtalyan Olta Kamışları
 
İtalya yüzyıllardan beri balıkçılığı hem profesyonel anlamda hem de amatör olarak yapanlar için dünyanın en etkili ülkelerinden birisi olmuştur. Sadece Akdenizin merkezinde tuzlu su avları için değil, aynı zamanda verimli akarsuları ve gölleri ile tatlı su balık avcılığı icin de İtalyanların geliştirdiği olta kammışlarının bir çoğu zaman içerisinde özel birer marka haline gelmiştir.
 
Ülkenin hemen hemen her bölgesinde geçmişi oldukca köklü bir çokbalık malzemeleri üreticisi bulunmaktadır. Bunların bazılarının geliştirdiği kamışların kendine özel hayran kitleleri var. Napolili balıkçı dostumuz Alessandro Conti Tekneveyat.com üyeleri için bu markaları listeledi. 
 
 
İşte İtalyadaki En İyi Olta Kamışı Markaları
 
MOLIX  - www.molix.com
Çağdaş balıkçıların değişen ihtiyaçlarına cevap verebilmek için sürekli araştırma ve yenilikçi tasarım sayesinde yüksek kaliteli ürünler üretilmektedir. Alabalık Kamışları, Turna Kamışları, Tuzlu su ve hafif kaya balıkçılığı icin ozel kammışlar.
 
Spinning Kamışları, Sazan Kamışları, tekneden yapilan avlar ve kıyı avları için ideal ürünler sunuyor.
 
 
En iyi desenli ve süper kaliteli Fly fishing (segirtme) Kamışı üreticilerinden biridir.
 
İtalyan yaratıcılığın en önemli be büuük isimlerinden birisi. Ozellikle jig ve sırtı (trolling) kamışları çok meşhurdur. Bunların yansıra çok hassas yapıdakı alabalık özel kamışlarıyla da çok tanınır.
 
ALUTECNOS - www.alutecnos.com
Jig ve tekneden yapılan su üstü avları için dunyanın he yerinden profesyonellın tercih etttiği kamışlar üretiyorlar.
 
TUBERTINI - www.tubertini.it
Özellikle tatlı su avları için dizayn ettikleri muhtesem kalitedekı kamışları ile dünyaca meşhur bır markadır. 
 
CARSON - www.carson.it
60 yılın üzerinde bir tecrübeye sahip Carson üstün teknolji ile geleneksel hassasiyetleri bir araya getirerek ortaya çıkardığı kaliteli ve dayanıklı kamışlar ile büyük bir üne kavuştu.