En Çok Tercih Edilen 4 Mavi Tur Rotası

Günümüzde gulet ile mavi tur oldukça fazla tercih edilen bir tatil çeşididir. Bodrum gulet kiralama, Fethiye gulet kiralama, Göcek gulet kiralama ve Marmaris gulet kiralama seçenekleri ile oldukça konforlu bir şekilde maviliklerin tadını çıkarabilirsiniz. Gulet, Türkiye’nin Akdeniz - Ege kıyılarına özgü bir teknedir. Guletlerde genellikle birden fazla kabin bulunur. Size özel otel konforunda bir tatil için siz de mavi turlara katılabilirsiniz. Kabin sayısına göre, arkadaşlarınız, ailenizle de bir gulet veya kabinli motoryatı tamamını kiralayabilirsiniz. 

En çok tercih edilen 4 mavi tur rotasını sizin için seçtik...

Bodrum – Gökova – Bodrum

Bu rotada en yakın hava limanı Bodrum’dadır. Bodrum’da başlar ve yine Bodrum’da biter. Gulet kiralamanın en yaygın olduğu bölgelerden biri olan Bodrum, oldukça fazla tercih edilen bir mavi tur rotasıdır. Bodrum – Gökova tekne turu esnasında Orak Adası, Kargı, Yalıçiftlik, Löngöz, Çökertme Koyu ve İngiliz Liman’ı rotanızda bulunan bazı koylardandır.

Ayrıca bu rotaya Datça yarımadasının en batı ucunda olan Knidos harabelerini de ekleyebilirsiniz.

Marmaris - Fethiye

Bu rota için en yakın hava limanı Dalaman’dadır. Fethiye körfezinde ve Göcek koylarında bir çok koy ve adalar bulunur. Berrak dalgasız sularda yüzme molaları, şnorkel ve su sporları aktiviteleri ile en çok eğleneceğiniz mavi yolculuk rotalarının başında gelir. Göcek koyları ve adalarında, Ekincik Körfezi’nde ve Marmaris koylarında yüzme molaları vererek, bu muhteşem doğayla iç içe olabilirsiniz.

Marmaris gulet kiralama, Fethiye gulet kiralama seçeneği ile gece konaklamak için yanaşılan küçük koylar ve dağlardan esinti ile gelen çam ve kekik kokuları eşliğinde eğlenceli bir tatil yaşayabilirsiniz.

Bu rota eşliğinde Dalyan nehrinin oluşturduğu, etrafı sazlıklarla çevrili deltada, tekne turu ile antik Kaunos şehrini ve Karyalılara ait olan kaya mezarlarını ziyaret edebilirsiniz.

Marmaris – Datça – Marmaris

Başlangıç ve bitiş yeri Marmaris’tir. Marmaris Körfezi’nden Hisarönü’ne ve Knidos antik şehrine kadar uzanan bu mavi rota boyunca Çiftlik koyu, Bozuk Kale (Antik Loryma), Kocaada, Bencik ve Kargı koyları, Datça, Kızılada, Bozburun, Kadırga, Kumlubük ve Karya bölgesinin en ilginç antik kenti Knidos kalıntılarını ziyaret edebilirsiniz. Bu rota için en yakın hava limanı Dalaman’dadır.

Antalya - Kekova - Kaş 

Antalya Havalanı, her yıl milyonlarca turisti ağırlar ve dünyanın pek çok noktasına direk seferler yapılmaktadır. Bu nedenle Antalya çıkışlı mavi tur rotaları yerli ve yabancı turistler için ilk akla gelen alternatflerdendir. Ayrıca Antalya ve Kemer bölgesinde yer alan oteler de bu kararda önemli rol oynar. 

Tur başlangıcı sadece Antalya değildir, Kaş ilçesine yapılan marinanın  da etkisiyle son dönemde ciddi sayıda mavi tur rotası çizen tekne ve yat işletmesi sayesinde Kaş başlangıçlı bir rota da çizebilirsiniz. 

Bu turun önemi tarih ve sualtı çeşitliliğinden gelmektedir. Kekova Üçağız bölgesinde, denizin altında yer alan tarihi eserler, bu bölgenin mavi yolcuklar için önemini arttırmaktadır.  Kaş ise, özellikle dalış turizmi için son derece önemlidir. Orfoz koruma bölgesinde yer alan bu sular, şüphesiz Akdeniz için çok önemli sualtı hazinesidir. Bölgede son dönemde , Kızıldeniz kökenli pek çok balık ve başka deniz canlıları da görülmeye başlanmıştır. Aslan balığı bunların içinde en çok göze çarpanıdır.

Bu tura katılanlar, Kemer, Kekova, Kaş ve Kalkan bölgesini görme şansını elde ederler. 

 

Ayrıca tüm bu rotalarda gulet kiraladığınızda genellikle şunlar da fiyata dahildir:

- Tam Pansiyon konaklama: Kahvaltı, öğlen yemeği, 5 çayı kek-bisküvi servisi ve akşam yemeği.

- Yemek esnasında kişi başı 0,5 litre su 

- Liman masrafları 

- Seyir belgesi ve gerekli işlemler için gemi acentesi masrafları.

- Palamar ücretleri.

- Mürettebat servisi.

- Kullanma suyu.

- Dizel ve benzin giderleri

- Temiz nevresim takımları ve banyo havlularının temini.

- Ekipmanların ücretsiz kullanımı (maske, palet, şnorkel, olta takımları).

- Yat sigortası

Eğer siz de bu yaz mavi tura katılmak ve bu mavi dünyaya dahil olmak istiyorsanız, Türkiye'nin her yerinden mavi tur / mavi yolculuk düzenleyen tekne ve yat işletmelerine, tur şirketlerine www.tekneveyat.coom üzerinden ulaşabilir, anlaşmalı firmalara online rezervasyon yapabilirsiniz. Erken rezervasyon fırsatlarını kaçırmayın !