ADRASAN GÜNÜBİRLİK TEKNE VE BALIK AVI TURLARI

Akdeniz kıyılarının göz bebeğidir Antalya. Tatil için tercih edenlerine bir çok alternatif sunar. Bundan dolayı da ziyaretçi çeşitliliği en çok Antalya'dadır denilebilir. Yaz sezonuna yetişmek için dünyanın heryerinden ziyaretçi akımı yaşanırken. Kış aylarına aşık olup bu mevsimde ortaya çıkan doğa güzelliklerini görmeye gelen ziyaretçi sayısı da küçümsenemez.

Yerli halkına da gün için yaşam koşuşturması arasında denize girme imkanı tanıyan şehirlerimizden biridir ayrıca. Hemen herkesin bir denizle bir teması olur gün içinde dahi. Denize gitmek için bir organizasyon yapmanıza gerek yoktur. Şehir merkezinden bile denize girebilirsiniz. Bu yüzden Antalya bölgesinde yaşayanlar hep kıskanılır. Mesai sonrası yada öğle arasında bile neredeyse deniz keyfi yapmak mümkündür.

Antalya'da, Kemer’i geçtikten sonra Olimpos’a gider gibi devam edip Çavuşköy Sapağında sola doğru ilerlerseniz karşınıza yeşiller ve maviler arasında Adrasan çıkıyor. Adrasan gençlerin de ailelerin de tercihini birleştiren nadir yerlerdendir. Her bölgesinde ayrı canlılık olan, eşsiz deniziyle el değmemiş doğasıyla Adrasan, su sporları yapanlarında tecih ettiği yerlerin başında geliyor.

Adrasan’da en keyifli aktivatelerin başında elbette tekne ve yat turları geliyor. Tekne ve yat turları yabancı turistlerin ilgisini çektiği kadar yerli ziyaretçilerin ve balıkçılarında tercih listesinde. Günübirlik tekne turlarına katılan ziyaretçilere sunulan keyifli programın içinde, çevre koylarda yüzme molaları tercihli bir yemek menüsü, dj müzik performansları yer alıyor. Genelde yemekli olan turlar, sizi başta Olimpos ve Çıralı olmak üzere çevre koylara götürüyor ve bol bol denize girip güneşlenme fırsatı yakalıyorsunuz.

Yaz sıcaklığı yavaş yavaş azalmaya başladığında da gezi turları yerini balık avı turlarına bırakır. Aslında yılın her haftasında balık avı turu düzenleyen kiralık tekneler ziyaretçilerini bekler fakat yaz sıcaklarının yavaş yavaş Akdeniz’e veda ettiği zamanlarda balık avı turu (olta balıkçılığı için) jigging avları (büyük balık avı için) düzenlenir. Nitekim Adrasan, Akdenizin meşhur "Kuzu" su yani "Akya" nın yurdudur. Büyük balık avı meraklılarının en çok tercih ettiği meralardan biridir Adrasan. Tabi sadece akya değil, orkinos, baraküda, sinağrit, palamut gibi pek çok farklı türün avı için de ideal bir meradır Adrasan.

İsterseniz bu turlara katılabilir. Yada isterseniz günün farklı saatlerinde kalkış yapan balıkçı teknelerinden biri ile anlaşıp balık tutma hobinizi bir Adrasan’da yaşayabilirsiniz. Adrasan'da günübirlik tekne ve yat turları ile balık avı turlarına ve tüm kiralık teknelere www.tekneveyat.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Daha çok Akseki koyundan kalkan balıkçı tekneleri sizleri en bereketli balık avları için yönlendirecekler. Adrasan’ın su altı görüş mesafesinde ki netlik zıpkınla balık avlamak isteyenleri de bu bölgeye yönlendiriyor. Özellikle ilkbahar aylarında Sinarit’lerin kıyıya daha yakında bulunmasından kaynaklı zıpkın avcıları bu bölgeye özel turlar düzenlerler..