Akdenizin en güzel kıyılarına ev sahipliği yapan Taşucu ve çevresini kesfetmek isteyenler için günlük tekne turları harika fırsatlar sunuyor. Tertemiz mavi suları, el değmemiş koyları, tarihi adaları Taşucu tekne turları sayesinde keşfederek tatilinize unutamayacağınız anılar ekleyebilirsiniz.
 
Taşucu limanında günlük tur düzenleyen bir çok tekne bulunuyor. 150 kişi kapasiteli büyük organizasyonlara ev sahipligi yapabilen yatların yanısıra 15-20 kişilik aileler ve küçük gruplar için özel turlar düzenleyen daha küçük tekneler de mevcut.
 
 
 
Taşucundan başlayan turlar Boğsak Koyunda ilk yüzme molasını veriyor. Dalgasız ve  rüzgarsız adeta Ölü Deniz gibi nefis bir koy burası.  Ardından ikinci yüzme molası için demir atılan yer Dana Adası . Akdenizin fazla bilinmeyen bu efsanevi adasında yüzmek bir ayrıcalıktır..
Bir sonraki mola yeri karşıda ana karada bulunen meşhur Tisan Koyu. 
Dönüşte son olarak muhteşem doğal görüntüsü ile Akdeniz’in el değmemiş koylarından birisi olan Barbaros Koyu'nda bir mola daha veriliyor. Burada yüzerken çevrenizi izlemeye doyamıyorsunuz.
 
Turlarda verilen Öğle yemekleri genellike şu menüden oluşuyor:  Balık, salata, makarna, patetes cipsi.
Farklı bir menü isteyenler için de özel olarak tavuk veya köfte seçenekleri de yer alabiliyor.
 
 
Taşucu'ndan hareket eden tekne turlarına Adana, Tarsus, Mersin ve Erdemli'den düzenli olarak klımalı araclarla ücretsiz servisler de bulunuyor. Tur saatinde limana ulaşan servis araçları tur sonunda da sizi aldığı yere geri bırakıyor. 
 
Gündüz sizleri nefis koylarda Akdenizin olağanüstü güzellikteki mavisi ile buluşturan tekneler geceleri de mehtap turları ve yemekli-yemeksiz gece eğlenceleri ile de denizden kopmak istemeyenlere eşsiz hizmetler sunuyor. 
 
Bu yaz Taşucu'na yolunuz düşerse Tekneveyat.com üzerinden uygun teknelere ve yat turlarına ulaşabilirsiniz.