post picture

Marmaris Tekne Turu ve Tekne Kiralama

Eski adı Physkos olan Marmaris, bir çok uygarlığa ev sahipliği yaptığı için kentte çeşitli kültürlere ait tarihi kalıntılar bulunmaktadır. Öte yandan doğası da yeşilin her tonunu barındırır. Marmaris için asıl vurgulanması gereken kısım ise, birbirinden güzel koyları ve adalarıdır. Bu nedenle Marmaris’i tekne kiralayarak, mavi tur keyfiyle, veya günübirlik tekne ve yat turlarıyla keşfetmek en doğru seçeneklerden biri olur.

Marmaris’e Ulaşım

Marmaris'e en yakın hava alanı Dalaman Havaalanı’dır. Havalimanı ile Marmaris arasındaki mesafe 88 kilometredir.

Marmaris Tekne Kiralama

Marmaris’te gulet tipi tekne kiralama daha çok tercih edilmektedir. Marmaris’in muhteşem koylarını gulet kiralayarak keşfedebilirsiniz. Eğer çok kalabalık değilseniz yelkenli veya katamaran veya motoryat tipi tekneleri de tercih edebilirsiniz.

Tekne kiralama fiyatları tercih edeceğiniz tekne tipine ve kişi sayınıza göre değişir. Yelkenli veya katamaran tipi tekneler, günlük kişi başı €45-€70 civarıdır. Gulet tipi tekneler ise €70-€100 aralığındadır. Kabin kiralama seçeneklerinde, size özel duşlu - wc li ve sabah öğle akşam yemekli tam pansiyon konaklamalı kiralama seçeneklerinde bu rakamlar sezonuna ve teknesine göre 250 ile 1000 Euro arasında değişmektedir.

Marmaris Koyları

Yemyeşil bir doğa, masmavi bir deniz ve unutulmaz bir tatil gerçekleştirmek için Marmaris tekne kiralama seçeneği Marmaris'in eşsiz koylarını keşfedebilirsiniz.

Abdi Reis Koyu

Marmaris’in çıkışında bulunan Abdi Reis Koyu, dalgıçların tercih ettiği bir koydur. Dalış imkanlarının uygun olduğu bir bölge olması sebebiyle, aktivitelere katılabilir veya dalış dersleri alabilirsiniz. Marmaris’e 24 kilometre mesafede yer alan Abdi Reis Koyu’nda orman ve deniz iç içedir.

Amos Koyu

Küçük ve muhteşem bir koy olan Amos, uzun plajı ve turkuaz rengi denize sahiptir. Bu muhteşem koyda yapılabilecek en güzel aktivite ise Güneşin doğuşu ve batışını seyretmektir.

Bördübet Koyu

Muhteşem bir güzellik olan Bördübet Koyu, Datça Yarımadası’nın Gökova Körfezine bakan kısımda yer alır.

Selimiye Koyu

Teknelerin için kötü havalarda sığınabileceği bir koy olan Selimiye, mavi tur teknelerinin popüler duraklarından birisidir. Marmaris’e 45 dakikalık bir mesafede yer alıyor.

Gebekse Koyu

Gebekse Koyu, yatların demirleme limanıdır. Karadan ulaşımın mümkün olmadığı bu muhteşem koy, turkuaz renkteki denizi ile meşhurdur.

Çiftlik Koyu

Bölge su altı dalışı için uygundur. Şnorkelle dalış yaparak, sualtının muhteşem dünyasının kapılarını aralayabilirsiniz.

Kumlubük Koyu

Koyda jetski, banana ve ringo gibi su sporları deneyimleyebileceğiniz yerler mevcuttur. Ek olarak, şnorkelle dalış yaparak su altını yakından gözlemleyebilirsiniz.

Kleopatra Plajı – Sedir Adası

Efsaneye göre Kleopatra’nın burada yüzdüğü rivayet ediliyor. Bölge antik dönemde Kuzey Afrika’dan buraya getirilen sarı kumları ile biliniyor. Bu kumların bir benzeri yalnızca Mısır’da bulunuyor.

Kızkumu Plajı

Hisarönü Körfezi’nin önemli bir yat demirleme bölgesi olan Kızkumu, doğası ve denizinin güzelliği ile ziyaretçilerini kendine hayran bırakıyor. Kızkumu Plajı’nı ziyaret ettiğinizde, denizin içerisinde yürüyen insanları görebilirsiniz.

Son Blog Yazıları
  • Fethiye Tekne Turu
  • Antalya Koyları ve Plajları
  • Karaburun Koyları ve Karaburun Gezi Rehberi
  • Datça Koyları ve Plajları
  • Çeşme Koyları ve Plajları
  • Hisarönü Gezi Rehberi
İlginizi Çekebilir