post picture

Marmaris Tekne Turları

Marmaris’i Tekne Turları İle Gezin!

Ege ve Akdeniz’in kesiştiği noktada adeta iki denizin eşsiz doğa güzelliklerini birleştiren Marmaris; denizi ve ormanları ile ziyaret edenlerinin seyretmeye doyamayacağı bir manzara ile karşınıza çıkıyor.

Sahip olduğu eşsiz koy, plaj ve tarihi güzellikleri ile tekne turları sırasında ziyaretçilerine unutulmaz anlar yaşatıyor. Düzenlenen tekne turlarında duraklar arası uzun molaların verilmesi ile Dilek Mağarası, Amos Koyu, Amos Antik Kenti, Kumlubük Koyu, Cennet Adası, Mavi Koy, Bördübet Koyu, Çiftlik Koyu, Gebekse Koyu, Selimiye Koyu gibi sahil alanlarını gezme fırsatı yanı sıra isterseniz denize girebilir ya da mağaralarda sualtı dalışı yapma imkanı buluyorsunuz.

Marmaris’e ulaşım; Muğla ve ilçesi Bodrum’dan minibüs, halk otobüsleri ve organizasyon firmalarının belirlediği güzergahlardan servislerle sağlanıyor.

 

Bördübet Koyu

Akdeniz’in mavisinden çalmış olan Bördübet, yeşil ile iç içe bir koy. Özel koruma alanı olan bölge el değmemiş bir doğaya sahiptir. Günübirlik ziyaretçiler almaya devam eden bölge tesisleşmemiş olmasından ötürü özellikle de tekne turları sırasında ilgi çeken koylar arasında yer alıyor.

 

Kumlubük Koyu

Marmaris’in ilk uğrak noktalarından olan koy, yaklaşık iki kilometre uzunluğa sahip temiz plajı ile dikkat çekiyor. Tesisleşmenin de mevcut olduğu koyda tekne turları sırasında kısa molalarda yüzme imkanı buluyorsunuz.

 

Çiftlik Koyu

Asırlık çamlara sahip koyu ile Çiftlik, bölge halkının dilinde ‘Marmaris’in kendine sakladığı cennet’ olarak biliniyor. Çiftlik koyu, sahip olduğu yeşil-mavi manzarası ile adeta ruhunuzu huzura kavuşturuyor.

 

Gebekse Koyu

Çiftlik Koyu’na olan yakınlığı ile bilinen koy, keşif bekleyen Marmaris koyları arasında yer alıyor. Tekne turu ve sandal ile gezintinin mükemmel keyif verdiği koy mavinin birçok rengini barındırıyor.

 

Amos Koyu

Kumlubük’e yakın olan ve uzunca bir plaja sahip olan Amos ziyaret edenlerine eşsiz denizi ve manzarası yanı sıra bir de Amos Antik Kenti’ni sunuyor.

 

Bu güzel koyları görmek ve bu keyfi yaşamak için  www.tekneveyat.com sizi bekliyor !

Son Blog Yazıları
  • Fethiye Tekne Turu
  • Antalya Koyları ve Plajları
  • Karaburun Koyları ve Karaburun Gezi Rehberi
  • Datça Koyları ve Plajları
  • Çeşme Koyları ve Plajları
  • Hisarönü Gezi Rehberi
İlginizi Çekebilir